14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

KRÁL ŠUMAVY: Český James Bond

Pohraniční stráž sloužila rudému zlu, které škodilo Čechům, a musela počítat s následky. V těchto dnech si připomínáme sté výročí narození bojovníka proti komunistům a nacistům Josefa Hasila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Orisek 23.2.2024 19:08

Vážení:

Lenin, Sebrané spisy, ruské vydání, strana 156: "Teror musí zůstat důležitou součástí socialistické revoluce."

Žiji v New Yorku 50 let. Moje manželka byla v pouhých sedmnácti létech fyzicky a sexuálně týrána na samotce v Ruzyni aby byla potom odsouzena na léta těžkých prací na zakladě vymyšleného obvinění z velezrady. Takových nevinných bylo 205,000 neboli každý 65. občan.

Předesílám, že za moje názory jsem byl na těchto stránkách nazván různě jako Sudetˇák, Nacista, komunista a poslední zapomenutý agent StB v Americe.

Fakta v tomto článku není třeba v ničem kritizovat. Moje kritika je pouze kritikou panující české mytologie.

Ono se "zdá" že nazismus a komunismus byly podobné režimy? Pan Klofáč, předseda České strany národně socialistické, strany pozdějšího prezidenta Beneše, si v první polovině 30. let trpce stěžoval, že Nacisté, neboli NSDAP - Národně socialistická německá strana práce,

si přisvojili jak jméno, tak politický program české strany !

Nacisté a Bolševici cvičili společně svoje armády v Bělorusku and stali se smluvními partnery v srpnu 1939 na základě Molotov-Ribbentrop Pact, podle kterého si Nacisté a Bolševici rozdělili Polsko následujícího měsíce, címž začala WW II.

Socialista Beneš předal Stalinovi podvržené doklady Heidricha o domnělé špionáži sovětských důstojníků čimž Stalin zdecimoval celé velení Rudé armády včetně maršála Tuchačevského.

To trvalo až do 22. června 1941 když Stalin dodával Hitlrovi olej a kovy pro válecnou výrobu rovněž během Blitzu, když Hitler bombardovat Londýn a Coventry.

Pokračování.....

I. Orisek 23.2.2024 19:20

A američtí socialisté a komunisté byli proti vstupu USA do války proti "spojenci" Hitlerovi na základě diktátu Moskvy.

Socialista Masaryk nařidil svým Legiím na Rusi uposlechnout nařízení Leona Trockého v březnu 1918, Legie rozpustit a vstoupit do Rudé armady ! Legionáři neuposlechli a to jim zachránilo život. Jenom 300 komunistických vyvrhelů nařízení uposlechlo mezi nimi Bolševický komisař Jaroslav Hašek. Můj strýc Václav byl u toho.

V socialistickém Československu socialistů Masaryka a Beneše nebyly přece žádné velké obavy z nacismu dokud Hitler nezačal mít zálusk na Sudety. Nacismus byl přece socialismus, který celý národ schvaloval, včetně cenzury, státního vlastnictví "výrobních prostředků" a controly cen. Umělci kolem Devětsilu a ultra levicoví mladici V a W požadovali Marxismus. Celé literární deditství První republiky se skládá ze socialistů a komunistů.

A největší strana v zemi byla Henleinova SdP s 1.5 milionu členů, která byla zárovenˇ tou nejvetši stranou v Parmentu se 106 poslnaci a která byla stale více pro Hitlerovým vlivem.

(Ty Sudety jsou zábavnou chybou nebotˇ je to pohoří, které se táhne z dnešního Polska do východního Německa.)

Hlavním důvodem pro to byla chorobně chybná národnostní politika Masaryka a Beneše, která byla přímým důvodem pro Mnichov a pro rozpad Republiky jak v roce 1939 tak konečný rozpad v roce 1991.

Masaryk totiž slíbil Slovákům autonomii do 10ti let po založení republiky v Pittsburghské dohodě z roku 1918. (Masaryk tvrdil, ze to byla jenom dohoda a nikoliv smlouva a byla podepsána americkými Slováky a nikoliv Slováky na Slovensku takže ji nmusel vyplnit.)

Pokračování.......

I. Orisek 23.2.2024 19:48

Beneš slibil Spojencům Federální Česko-Slovensko s autonomií pro "menšiny" (kterých bylo více než Čechů) jako podminku založení nového státu na Mírové konferenci v Paříži 1918 - 1922. Beneš potom tvrdil, že něco takového nebylo možné. Kdo to kdy viděl aby německy mluvící 3výcaři nekdy chteli "zpet do Říše".

Mohli jsme mít dnes ekonomicky silnou a etnicky jednotnou Středoevropskou unii švýcarského typu. Na to jsme však neměli dostatečně zkušené politiky.

Ani národohospodáře. TGM a Beneše nikdy nenapadlo dojednat středoevropskou celní unii. Český průmysl, který představoval 60 procent HND Imperia musel začít vyvážet to stejných zemí s dovozními cly. To a světová krize zlůsobily pokles českého exportu na nulu v roce 1932, coz postihlo průmyslové Sudety více než vnitrozemí.

Tím začali čestí Němci vzhlížet k Hitlerovi jako jejich zachránci. Hitler totiž vymýtil mezaměstnanost zbrojením v rozporu s Versailleskou dohodou. Takovi pánové jako Roosevelt and Churchill chválil Hitlera pro všechno dobré co udělal pro německý lid.

(My tedˇtrpíme stejným omylem s ohledem na komunistickou Čínu s miliony "třídních nepřátel v táborech na převychování jako to bylo s Hitlerem, Dachau a Kristal Nacht.)

Pokračování......

I. Orisek 23.2.2024 20:03

Je smutné, že celý národ podporoval tuto chybnou národnostní politiku vlády, vlády, která tuto fatálně chybnou politiku nebyla schopna vysvětlit svým západním spojencům, kterí se dívali na Československou jako "ten nespolehlivý spojenec ve střední Evrope, kteý je nesourodou směsí hašteřicích se entnických skupin".

Je ještě více smutné, že tuto fatálně chybnou etnickou politiku vlády, ve které komunisté pokračovali, většina obyvatelstva schvaluje do dnešního dne.

To zahrnuje take ten neliský "odsun" 3 milonů českých Němců, kteří zili v Čechách po 1,000 let, při kterém 25,000 lidí zahynulo. Aby bylo jasno, ten "odsun" neschvaloval ani prezident Havel z rodiny českých Němců ani můj otec, který přežil nacistický koncentrák kam se dostal pro účast v odboji.

A tak tento clánek opakuje nesmysl masarykovské "demokratické" tradice. Zemi řídili socialisté, kteří si chybně říkali demokraté a panujicí česká mytologie to opakuje.

To vede k jednomu katastofálnímu omylu české mytologie: Ta opakuje, ze komunismus byl Čechům vnucen. Je to nesmysl.

Češi byli tak vytrénováni předválečným socialismem a komunismem, ze po roce 1945 hladce přijali komunismus. V prvních poválečných svobodných volbách volili dobří čeští voliči komunisty 40ti procenty čímž se stali komunisté tou nejvetší a nejsilnější stranou v zemi.

Adolf Branald, který rovněž vstoupil do strany, píše ve své historii Spořilova jak byla v roce 1947 fronta kolem dokola spořilovské sokolovny kde se příjímaly přihlášky to KSČ !

To se zakrývá osvobozením Československa Rudou armádou a "zradou" západních mocností s tím ostudným Mnichovem, což byla spíše nechopnost Beneše.

Masaryk před válkou: "Jsem vždy pro socialismus, málokdy pro Marxismus". Nebo: "Vláda nesmí být nikdy bez socialistů".

Pokračování......

I. Orisek 23.2.2024 20:26

Masarykova vláda poslala kondoleci Bolševikům k úmrtí Lenina.

Masarykova vláda poslala tajné blahopřání Bolševikům k 10. výročí Bolševické revoluce!

Peroutka: "Proč nejedu do Sovětskeého svazu, když tam každý kdo něco znamená jede".

Čapek: "Proč nejsem komunista".

Takže když tento článek mluví opětovně o "komunistickém puči", tak je to jenom chybou české mytologie aby se zakryla vina dobrých českých voličů na této tragedii. Nebotˇprezident Beneš předal moc komunistům ústavním způsobem.

Komunistický teror začal téměř okamžitě.

Švandrlík píše v "Tedˇ musiš čůrat?" že jeho otec, člen České strany národně socialistické, tvrdil: "Beneš nás zachraní před Rudochy". Bylo to pouhé zbožné přání.

Ivan Margolius, který píše z Londýna knihy s názvem například "Dobrý člověk pro špatnou dobu" ve kterých se snaží ospravedlnit svého otce, říká, že jeho otec, který vstoupil do komunistické strany v koncentračním táboře v roce 1943, tvrdil, že Gulag a to co se stalo v Sovětském svazu by se nemohlo stát v Československu "protože my jsme taková kulturní země".

(Totéž mi řekli chilští inženýři když jsem se ptal jak si mohli zvolit komunistu Allende za prezidenta.)

Jeho soudruzi ho, náměstka ministra zahraničního obchodu, z tohoto omylu rychle vyvedli když do popravili na základě vymyšleného obvinění ze špionáže.

(Jak se za komunistů popravovalo? Žádné podací dveře aby si odsouzený zlomil vaz a byl hned mrtev. Prostě ho zavesili na oprátce a počkali až se udusil. To trval až deset minut.) Tak to bychom měli.

I. Orisek 23.2.2024 20:46

A protože socialistké zvyky těžko pomíjejí, "privatizace" Českých energetických závodů byla udělána tak, ze 70 procent akciíí bylo prodáno hned zpět státu a dalších 15 procent vlastní entity se státní účastí.

Jak jinak je možné vysvětlit, ze po 34 létech od "vyhnání" komunistů, které zase takovým velkým vyhnáním nebylo, vzdělaná, pracovitá a vynalézavá Česká republika má životní úroven, která je pouhých 60 procent americké životní úrovně.

A proto také dobři čeští voliči volí bývale komunisty na důležitá místa ve společnosti 70ti procenty, zatímco měli být tito lidé vyloučeni z veřejneého života.

A tak jak odcházejicí prezident tak současný prezident jsou bývalí komunisté a odcházející předseda vlády je nejenom bývalým komunistou ale také dobrovolným udavačem StB.

A nakonec, už jsme měli tři opilce na pražském Hradě. To je něco co by amerického politika vyloučilo z politického života (vzpomenˇme Senátora Tower). Jsme holt takový kulturní národ.

M. Pesat 23.2.2024 17:53

" ale vážně, to skutečně v NATO neměli někoho lepšího, nebo na tom postu vůbec nezáleží, "

Jakkoliv titul nacelnik vojenskeho vyboru NATO zni impozantne, fakticky je to nahradni radni s hlasem poradnim, takova fasada ze NATO stoji na demokratickych principech a vsichni clenove jsou si rovni. Pokud se podivate do historie, i "nasi sovetsti pratele" vytvorili sveho casu podobnou fasadu rovnosti vsech clenu Warszawske smlouvy, takze generalove clenskych zemi se /formalne/ pohybovali v nejvyssich strukturach WS ale skutecnou vykonnou moc meli sovetsti soudruzi generalove, stejne jako US soudruzi v NATO.

J. Černý 23.2.2024 12:52

Skutečný nás český James Bond je Petr Pavel. Předseda ZO KSČ se stal předsedou vojenského výboru NATO v Evropě.!!!!

L. Písařík 23.2.2024 15:55

R^R^R^ Nesmírně jste mně potěšil, ale vážně, to skutečně v NATO neměli někoho lepšího, nebo na tom postu vůbec nezáleží, anebo rozvědka Nejtou pracovala tak mizerně? Podle mně je PP dítětem štěstěny, za komačů mu to šlo, i kádrově úspěšnou ženu sbalil, po 89 mu vše prošlo, dokonce do NATO pronikl a půl roku před volbou prezidenta nikdo z běžných voličů neznal jeho mužnou vizáž a za půl roku byl prezidentem ----- no řekněte --- není to muž - miláček štstěny?;-(

J. Hudec 23.2.2024 21:09

Zatím má hlavně povolení/povinnost nasrávat české občany. Zatím je velmi úspěšný.

M. Pesat 23.2.2024 12:31

"moc by mě zajímalo, kam tedy autor řadí našeho současného prezidenta,,--kterého zajisté volil? to jsou ale paradoxy, pane Vaněk, což?"

tak soudruh prezident-soucasny, pokud by tehdy slouzil na care a nekdo/tzv. narusitel by chtel pres kopecky, tak by jej bez mrkniti oka zastrelil a dostal by pochvalu + 3 dny zvlastni dovolene

J. Černý 23.2.2024 11:21

Normální přeběhlík za peníze.

L. Kuča 23.2.2024 15:11

To bych neřekl, ta popisovaná činnost svědčí spíš o tom, že to byl "pozitivní psychopat" a vyloženě si to užíval. Finančně motivovaný převaděč by se vyhýbal zbytečnému furiantskému riziku.

V. Čermák 23.2.2024 11:10

Kachyňův Král Šumavy byl, co do provedení, světově proslulý film. Nový Král Šumavy s hrdinou Hasilem nějak vyčichl, aniž vůbec zavoněl. Historii je lepší nechat spát, než předělávat do opačného gardu či dovysvětlovávat..;-D

J. Černý 23.2.2024 11:23

Nebo film Bratři, což je pouhá onanie pravdoláskové umělecké fronty.

V. Čermák 23.2.2024 11:33

Zcela zbytečně vyhozené peníze. Ani nevím, kolik lidí sledovalo Hořící keř Nového Palacha. Žádný ohlas jsem nezaznamenal, takže také zbytečné..

J. Černý 23.2.2024 12:53

Tipiuji, že získá Českého lva, aspoň za titulky.;-D

L. Písařík 23.2.2024 16:04

V tu dobu jsem na prázdninové praxi, jako učedník montážní firmy, pracoval ve Sklárnách Lenoře a když vyšel ten film, skoro každý domorodec se chlubil, že ten slavný převaděč byl jeho blízký příbuzný, tak tam ten film zabral. Ale jinak to byla nádherná sklárna, koukal jsem s úžasem, co foukači u pece dokáží ze skla vyrobit. Škoda že zanikla, problém byl privatizační - ten kdo zprivatizoval, neměl kontakt na obchodníky, protože se všechno sklo vyváželo přes Skloexport - ti měli kontakty, ale nemohli se dostat přes odpor privatizátorů k výrobě. A tak si jeden pod druhým podřezali větev.

J. Hudec 23.2.2024 21:12

Necháme-li stranou ideologické připomínky, je ten Kachyňův film skvělé umělecké dílo.

Ostatně westerny také představovaly hrdiny jako zabijáky indiánů, a mohly to být i tek filmy zdařilé.

V. Čermák 23.2.2024 11:05

Kadet Biegler Ziegler opět zanořený v dávné minulosti. Maskování současných zločinů DemoKradů opět řeší Odklonem ke Komoušům, kteří zde již 34 let Nevládnou..;-D

V. Němec 23.2.2024 9:26

Dovoluji si podotknout, že v únoru 1948 nešlo o puč. Vláda byla demokraticky jmenována prezidentem republiky a dostala důvěru parlamentu. Pak šlo samozřejmě o převrat, jelikož moc již nemínila vrátit, respektive následující volby se změnily ve formální divadlo.

Stejně tak v roce 1989 nešlo o žádnou revoluci. Nová vláda vznikla legálními mechanismy předchozí totalitní společnosti. Havel byl zvolen prezidentem 100% po většině komunistickými poslanci.

Paralela se mi jeví v tom, že i dnes se volby začínají pomalu měnit ve formální divadlo.

No a z Bruselu nám vládne parta už nevolená nikým (EK).

;-(

S. Ševeček 23.2.2024 9:35

Zvonka to vyzerá, že i nereálný socialismus byl demokracií. v něčem i lepší.

/demokracie jako vláda lidu už vyprodána! další dodávky nebudou! (možná jen podávky)

V. Němec 23.2.2024 11:29

Kdyby tak šlo dát aspoň naději dovětkem "vyprodáno, zeptejte se za čtrnáct dní."

:-(

J. Černý 23.2.2024 11:23

R^

R. Meišner 23.2.2024 8:46

moc by mě zajímalo, kam tedy autor řadí našeho současného prezidenta,,--kterého zajisté volil? to jsou ale paradoxy, pane Vaněk, což? 8-o

I. Pávek 23.2.2024 9:10

:-) , no když píše přípisky pro lidi, nechápu že si tady dal fotku kdy se ještě v posledním tažení opírá o stůl pod který se asi vzápětí sveze. Je to podobné jako CML Jirkovský se nechal vyfotit při sledování porna -

T. Kohout 23.2.2024 1:59

To jsou příspěvky vždycky k popukání. Podobné přednášeli politruci vojínům ve školení PŠM. Vojíni z toho měli vždycky prču. Já se odplazil a šel na pivo. Asi jsem tím přišel o spoustu fanatické "zábavy".

J. Cimbalnik Sr 23.2.2024 5:47

Kde jste byl na vojně že jste se dokázal odplazit z PŠM a jít na pivo?

V. Mokrý 23.2.2024 7:04

:-)

J. Lukavsky 23.2.2024 7:45

Plížením plazením vpřed! Hurááááááá