18.6.2024 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

KNIHA: Mašín, Balabán, Morávek

Odbojáře Mašína, Balabána a Morávka alias Tři krále (skoro) všichni znají. Dalibor Vácha je ve svém novém románu M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek představil nejenom jako neohrožené hrdiny, kteří pro republiku neváhali položit život, protože se nesmířili s tím, že na našem území vzniklo něco, čemu se říkalo protektorát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 2.2.2021 9:54

Činy opravdových hrdinů, pro které slovo vlast znamenalo něco tak vzácného, až posvátného, pro což považovali za samozřejmé bojovat, a v tomto boji nasazovat a dávat v sázku to nejcennější, tedy svůj život, je třeba si stále připomínat a na tyto statečné hrdiny nezapomínat.

Bojovali, a svůj život obětovali nejen za sebe, ale i za nás, kteří jsme přišli po nich. Máme jim být tedy za co vděčni.

Budiž vydání každé knihy, připomínající tyto statečné známé, méně známé i neznámé osobnosti, a jejich činy, vyjádřením cti jejich památce a díků nás všech.

M. Valenta 2.2.2021 10:28

Když pak někteří pokračovali ve stejném stylu po únoru, tak už z nich udělali vrahy, kterými pro mnohé zůstávají dodnes. Např. Havel je sice vrahy nikdy nenazval, ale ocenit se je neodhodlal - asi jeho největší chyba.

J. Kanioková 2.2.2021 16:40

Naprostý souhlas ! R^

Š. Hašek 2.2.2021 18:06

Jo.

R^