17.6.2024 | Svátek má Adolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jílek 3.3.2011 20:15

a t"tohle" mělo dělat zmocněnce pro lidská práva!!!!

"Kontroverzní spis o konečném řešení cikánské otázky jsem četl. Nepropagoval žádné vystěhovávání romských spoluobčanů do Indie. Navrhoval v kontextu s dřívějšími vystěhovaleckými vlnami Romů do zahraničí koordinaci vystěhovalectví nejlépe do některého ze státu Indie. Podpora vystěhovalectví samozřejmě jen pro ty, kdo sami chtějí, se státní podporou na založení nové existence v zahraničí a navíc po oboustranné dohodě s cílovým státem či provincií," uvádí Okamura.

J. Jílek 3.3.2011 20:28

Re: a t"tohle" mělo dělat zmocněnce pro lidská práva!!!!

koordinaci vystěhovalectví nejlépe do některého států realizovali i nacisti ...a jako Japonec bych byl dvakrát opatrný na to, co říkám, pane Okamuro!

J. Jílek 3.3.2011 23:01

Re: a t"tohle" mělo dělat zmocněnce pro lidská práva!!!!

Kromě Hilsnera je ale podle Okamury "bez viny" také Vlastimil Pechanec - sympatizant neonacistických skinheads, kterého pražský vrchní soud v roce 2003 poslal na 17 let do vězení za rasisticky motivovanou vraždu třicetiletého Roma Oty Absolona. Pechanec ho ubodal na diskotéce ve Svitavách. Už dříve byl třikrát odsouzený za různé násilné trestné činy, výtržnictví a podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů.

J. Franke 4.3.2011 11:13

Re: a t"tohle" mělo dělat zmocněnce pro lidská práva!!!!

Zkuste se prokousat všemi informacemi. Možná zjistíte, že policie místo činu špatně či vůbec nezdokumentovala (např. vražedná zbraň nalezena až druhý den, kdy byly smyty deštěm otisky prstů i krev), připuštění jen některých svědků (prakticky pouze Romů), už předem vytypovaný a médii rozcupovaný vrah. Pan Okamura se jen snažil i v minulosti na tyto rozpory apelovat a zajistit spravedlivý proces, o kterém spousta lidí pochybuje, nic víc a nic míň.

Mimochodem, není právě toto náplň zmocněnce pro lidská práva? Nebo má na ochranu svých práv nárok jen jedna významná menšina?