20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

HOKEJ: Magie úspěchu

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pospíšil 28.5.2024 13:45

Mně hlava nebere, jak iracionálně pan Neff nenávidí Rusko. V jeho pojetí nás 40 let okupovalo. Ovšem i kdyby to byla pravda, tak za celých těch 40 let nám nueblížilo tak, jako Německo za 6 let okupace - ten rozdíl je jistě řádový. Taky je nutno vzít v úvahu, že vliv Ruska (SSSR) byl následkem právě té okupace primární - německé. A doučasně je třeba srovnáívat, jak nám bylo Rusko nebezpečné během posledních 30 let a jaké nebezpečí nám hrozí z Německa - green deal a islám. Mně hlava nebere, že to pan Neff nechce vidět a setrvává na svých budících. Mně bylo v 68 jenom 15 let a proto jsem žil významnou část života pod mantrou "Z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo", avšak když jsem rozum vzal, musel jsem to pod tlakem argumentů zásadně přehodnotit. A taky si pan Neff neuvědomuje, že nepřítelem Ruska není ČR kvůli zlolajnosti Rusů, nýbrž díky aktivní snaze naší vlády, moc se o to snaží. Avšak to jsou jen proruské narativy, ne? Českou vlaku vyvěšuji každý státní svátek.

V. Mokrý 28.5.2024 17:23

:-):-);-)

J. Machotka 28.5.2024 22:13

Ta mantra původně pochází z 19. století a jedním z jejích hlasatelů byl Havlíček. Ve své době se jednalo o dost ojedinělý hlas (obdobně se Masaryk postavil proti většině za hilsneriády), který byl reakcí na panslavismus. To si, myslím, je názor, který už dnes opravdu odmítnout lze poměrně jasně.

Ještě k tomu srovnání, ono i to je dost ošidné. Budete-li měřit počtem režimem zavražděných, je to jasné. Sovětská okupace však měla efekt, který ta německá neměla a nikdy mít nemohla - vytvořila tu početnou pátou kolonu, která nostalgicky vzpomíná na minulé období a není schopná vidět reálně ani to, co se dělo tehdy, ani to, co se děje teď. Také platí, že německá okupace byla během těch 40 let používána k propagandě - např. král Kazisvět má hodně německou podobu. Ve skutečnosti se až do nástupu Heydricha dělo zhruba to, co se dělo na přelomu 40. a 50. let a zejména komunisté až do útoku na SSSR s německými "soudruhy" docela otevřeně kolaborovali.

Nepřítelem (myslím, že aktuálně druhým největším) Ruska jsme proto, že se jejich vedení tak rozhodlo, a to ještě v době, kdy to Fiala ani moc ovlivnit nemohl (květen 2021).

M. Krčmář 28.5.2024 13:41

Poskakovat jak tajtrlík,ve vašich krásných letech,by nejspíš nebylo důstojné, ale hymnu jste si s našimi reprezentanty zazpívat mohl, však je to též symbol.

M. Šejna 28.5.2024 13:20

Tak v panu Neffovi nezpůsobuje pocit vlastenectví skutečnost, že jsme mistry světa. Nejspíš proto, že jsme v cestě do finále neporazili Rusáky. To by byl Neff největším vlastencem v republice.

A ještě se nám Neff pochlubil, jak schvaloval vyvěšení rudých trenér na Hradě. Jen se divím, proč tam teď nevidí zelené trenky i s brigadýrkou.

V. Mokrý 28.5.2024 17:24

!R^

F. Navrátil 28.5.2024 8:33

Těžko si vážit lidí, kteří se deklarují jako vlastenci, ale přitom šeptem tvrdí: "Buďme Češi, ale nemusí o tom nikdo vědět." A přitom jsou zabaleni do bruselského hadru.

V. Mokrý 28.5.2024 10:03

[>-]R^!

R. Langer 28.5.2024 12:11

R^ [>-] :-(

V. Mokrý 28.5.2024 7:35

Ondřeji,

magie úspěchu, by měla mít i nějaký pozitivní výsledek - lepší podmínky pro sportující mládež, že !

Dočkají se něčeho takového, co ?

J. Nevrkla 28.5.2024 7:16

Já tedy považuji za projevy vlastenectví, když lidé fandí našim národním týmům, když se balí do českých vlajek a skáčou spolu s ostatními Čechy. Takoví lidé by byli ochotni bránit svou vlast.

Pan Neff souhlasil s vyvěšením červených trenek místo prezidentské zástavy. Zemanovi odpůrci tenkrát, pokud si dobře vzpomínám, zásadně nesouhlasili se Zemanovým odporem proti muslimské imigraci a s tenkrát propagovaným heslem, že náš stát patří všem. Vlastenec Neff s tím tedy souhlasil. Uvědomuje si ještě, co píše?

V. Mokrý 28.5.2024 7:36

R^:-)R^

Z. Lapil 28.5.2024 7:40

Uvědomuje si rozdíl mezi, odpusťte mi ta slova, světským a posvátným.

Trenýrky jsou obyčejná věc a prezident je obyčejný člověk. Prezidentovi lze říct i skrz trenýrky, že je vůl a leckdo to může považovat za dobrý fór.

Prezidentská standarta je symbol něčeho výrazně staršího, než je člověk a rozhodně dulezitejsiho, než jednotlivý člověk, je výrazem identity mnohých. Proto se její zničení netýká názoru prezidenta na cokoliv, ale dotyka se podstaty mnohých.

Možná se mi budete smát, ale: byli jsme v jakémsi starém baráku a potřebovali, skrz průzkum, bouchnout do stropu. V koutě stala polská vlajka na dostatečné vysoké žerdi. Byli jsme tam tři a dalo nám dost dalšího hledání, než jsme usoudili, že tu vlajku můžeme použít a že by nám to Poláci, kdyby byli poblíž, odpustili.

Nakonec - uvědomte si, jaké pozdvižení vyvolává pálení biblí a koránů. Technicky vzato je to trocha buničiny znečištěná tiskařskou černí.

J. Fráňa 28.5.2024 6:34

Neff má tentokrát pravdu, vlastenec Vondra který vychází vstříc Ukrajině, která nás okupovala se halí do státní vlajky s nápisem BRUSEL. Opravdu nacionalistickej hnus.;-D

J. Nevrkla 28.5.2024 7:06

R^R^

A. Pašata 28.5.2024 8:27

Kdy nás okupovala Ukrajina?

J. Nevrkla 28.5.2024 8:47

Běžně se říkalo, že nás po roce 68 okupovalo Rusko. Přitom se zcela pomýjí, že většinu tehdejšího sovětského politbyra tvořili Ukrajinci, Brežněv byl Ukrajinec, ministr obrany, velitel všech bratrských vojsk i většina vojáků byli Ukrajinci. A jediný, kdo se v politbyru vyjádřil proti invazi byl Rus. To jsou paradoxy, co?

A. Pašata 28.5.2024 9:01

Ano, a v hokeji jsme poráželi Rusáky. Nicméně by mě pořád zajímalo, kdy nás okupovala ta Ukrajina. Většina těch "Ukrajinců" v roce 1968 měla, co si pamatuju, poněkud šikmé oči a někteří z nich ani neuměli rusky.

A Brežněv se sice narodil na Ukrajině, ale ruským rodičům. Ukrajinsky neuměl a většinu života udával svoji národnost jako ruskou, s výjimkou krátkého období ve třicátých a čtyřicátých letech.

P. Smetana 28.5.2024 10:04

Fakta se soudruhu Nevrklovi nehodí do krámu.

J. Nevrkla 28.5.2024 19:49

Já se tedy dočetl, že Brežněv ve svém pasu uváděl ukrajinskou národnost, taky se tam, pokud vím, narodil.

A. Pašata 28.5.2024 9:03

S tím politbyrem taky nemáte pravdu. Kromě Brežněva 5 Rusů, 1 Bělorus, 1 Lotyš, 3 Ukrajinci. Takže většinu politbyra Ukrajinci zcela určitě netvořili.

J. Nevrkla 28.5.2024 9:23

Tak to já se dočetl jiné informace, těžko říct, které jsou pravdivé. Nicméně byl socialismus a většina toho světa se obávala, že v nás v roce 68 ztratí jeden z pilířů a začne se to hroutit. Mně vadí, že dnes se vše svádí na Rusy, všichni se tváří, že nás snad chtějí okupovat, Ukrajinci jsou největší přátelé, za které bychom měli dýchat. Realita je úplně jiná. Z Ruska nám žádné nebezpečí nehrozí, ukrajinské vedení je neonacistické a prolhané.

A. Pašata 28.5.2024 9:38

Odkud pocházejí vaše "jiné informace"? Složení politbyra v roce 1968 se dá snadno dohledat, včetně národností. Pokud nějaký zdroj tvrdí, že většina byli Ukrajinci, je to zdroj lživý a měl byste se mu v budoucnu vyhýbat jako nespolehlivému, nebo úmyslně klamnému.

Realita je úplně jiná. Z Ruska nám nebezpečí hrozí, Rusové podnikají v Evropě diverzní operace, ruské vedení je neonacistické a prolhané.

J. Nevrkla 28.5.2024 19:47

Kde jste to složení sovětského politbyra tak snadno dohledal?

Mohl byste konkretizovat, jaké diverzní operace Rusko v Evropě provádí? Mohl byste konkretizovat ruské lži? Jak se projevuje ruský neonacismus? Jistě to snadno dohledáte.

A. Pašata 28.5.2024 22:23

Složení ruského politbyra je v článku

https://cedmohub.eu/cs/par-faktu-k-roku-1968/

Diverzní operace: Kupříkladu výbuchy ve Vrběticích a v Bulharsku, sabotáže, kybernetické útoky...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/tajene-sluzby-sabotaze-rusko-ukrajina-valka-evropa.A240505_153141_zahranicni_remy

Ruské lži? Prakticky všechno co řeknou. "Krym patří bezesporu Ukrajině, na Krymu nepůsobili žádní ruští vojáci, kromě Krymu nemáme žádné další územní nároky, na Ukrajinu neplánujeme zaútočit, je to jen cvičení a vojáci se stahují na základny..."

Ruský neonacismus? Dmitrij Utkin, velitel Wagnerovců, potetovaný svastikami a runami SS. Pochody s hajlováním:

https://www.youtube.com/watch?v=jRoi5Z1WHrE&ab_channel=AlJazeeraEnglish

A prakticky cokoli co, řekne patriarcha Kirill nebo Dugin. Nadřazenost Ruska, "ruský svět", stačí jen číst.

J. Hudec 28.5.2024 5:12

Ondřej Neff píše:

"Tím víc záleží v dnešní době, kdy se do české vlajky doslova balí lidi, kteří se prohlašují za vlastence a takto zamotáni vycházejí vstříc mocnosti, která nás čtyřicet let okupovala a má nás na seznamu nepřátelských států."

Také si myslím, že s naší národní/státní vlajkou by se mělo zacházet důstojně. Ne jako pan Vondra (Saša), který si na ni napsal "Brusel" jako symbol tyrana, který nás vede do chudoby a potupné podřízenosti, což jasně ukazuje i obsah několika dnešních článků zda na Neviditelném psovi.

[>-]

R. Langer 28.5.2024 5:58

Ale ti lidé přece vítají naše ukrajinské osvoboditele, co nás v 68. bránili před ruskou invazí! ;-D

M. Šurgot 28.5.2024 1:50

Kdo neskace, neni Cech.....

Myslim, ze to kricime od Nagana ....

Patri to ku sportu, ktery spojuje napric politickymi tabory.

Doufejme, ze to nezneuziji ti, kdo se zamotavaji do ceske vlajky, nebo s ni mavaji ve jmenu agresivni imperialisticke vychodni idiotske despocie...

K. Novak 28.5.2024 1:33

"Zároveň jsem vnímal hranici mezi vlastenectvím a nacionalismem, neřkuli šovinismem."

Sovinismus je ideologie nadrazenosti nad dru

K. Novak 28.5.2024 1:35

nad druhumi. To nam stredo-evropanum nehrozi. Naopak nam hrozi nadrezonost druhych nad nami.