29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

HODNOTY: Slabost a síla

Měli bychom šetřit nálepkou „proruský“. Přijde mi, že je jí najednou všude moc. Zejména politici by s ní měli šetřit. Neschopnost prosadit svou politiku nemusí znamenat, že se oponenti či kritici dívají zamilovaně směrem k Moskvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Roškota 23.2.2024 8:21

Četl jste to? Vždyť právě proti nalepkovani pan autor vystupuje.

P. Fialek 23.2.2024 7:57

Carloson je pan novinář od rádoby pana autora spisku. Doufám, že už je Čermák v maskáčích a na cestě bránit demokracii pod banderovským parporem

J. Nevrkla 23.2.2024 7:44

Já to vidím zcela opačně. V rozhovoru s Carlsonem mluvil Putin normálně, neagresivně, vyzýval k jednání o míru, postěžoval si, že není s kým jednat, že Západ válku chce. Proč je Carlson, zřejmě nejznámější a nejpopulárnější novinář světa, ktitizován, těžko chápu. Hodně lidí ve světě změnila na Putina a příčiny konfliktu názor, zjistili, že byli cenzurou a propagandou obelháváni. Našim propagandistům to vadí, autor to dává nepokrytě najevo. Já to oceňuji, vždy se snažím slyšet názory obou stran. A názory té západní se ukazují lživými a hloupými stále více, prestiž Ruska ve světě roste, prestiž Západu klesá. A bude to tak evidentně pokračovat.

D. Laurencikova 23.2.2024 7:47

👍👍

D. Laurencikova 23.2.2024 7:47

👍👍

A. Vlk 23.2.2024 8:13

R^R^R^

M. Kanda 23.2.2024 9:06

Typická prorusská propaganda. Každý ví, že Putin může kdykoliv odtáhnout z Ukrajiny a válka skončí. Je to jenom na něm. Nikdo ho tam nedrží.

Výši reparací pak můžeme klidně řešit až následně.

K. A. 23.2.2024 9:14

Tohle nechápu, jak naivně to vnímá tolik chytrých lidí, včetně třeba Petra Druláka, kterého si jinak vážím. Hitler taky říkal, že chce mír. Putin neříká, co si myslí, říká to, čím si myslí, že ovlivní své posluchače ve svůj prospěch. Nemyslím si, že Putin je druhý Hitler. Nicméně nevylučuju, že k válce může dojít. Pokud Rusové vpadnou do Podněstří, tak jsme na tom už velmi špatně.

K. A. 23.2.2024 9:16

Myslím k válce mezi Západem a Ruskem, na Ukrajině už válka bohužel je.

A. Teplý 23.2.2024 12:31

Valku na Ukrajině mohla odvrátit jediná jednoduchá věc - kdyby by se Ukrajina (i Západ) zřekla snah o členství v NATO.

Rusové to dlouho dávali jasně najevo.

USA zjevně usilovaly o oslabení Ruska a cíleně se snažily ohrozit něco, co Rusko rozhodně nechtělo ztratit - vojenskou kontrolu nad Krymem. USA moc dobře věděly, že ztráta Krymu je v Rusku tradičně považována za začátek konce Ruska.

USA by taky nikdy nepřipustily např. ovládnutí Panamského průplavu Čínou nebo členství Kanady v nepřátelské vojenské alianci.

V. Církva 23.2.2024 10:20

Možná by to chtělo víc kritického myšlení. Asi jste nikdy nebyl v divadle. To by civilizovaný člověk měl někdy zkusit. Lídr země kde za opoziční politické názory člověk zemře v 21 století v trestanecké kolonii důvěryhodný pro inteligentního člověka prostě být nemůže.

Na druhé straně jednat by se s Putinem a to okamžitě mělo, když o tom sám mluví. A to dokonce bez předsudků. A buď se něco vyjedná, nebo dokáže, že to bylo mnohem větší lhaní, než si lidé na Západě o rozhovoru myslí. Samozřejmě že v rozhovoru byly i pravdivé názory a věci k zamyšlení nad uvažováním ruského člověka. Jak chcete porazit jadernou velmoc? Možná tak zatlačit k svým hranicím, nebo vyvolat občanskou válku.

Jinak cenzura z hlediska k Ukrajině a Rusku je výmysl vašich ruských chlebodárců. Západ má samozřejmě poněkud jednostrané informace o konfliktu, to je ale spíš dáno zdrojem informací když se s Ruskem nemluví. Cenzura a nerovnost je na Západě částečně uplatňována v otázkách migrace, CO2 blbnutí a homosexualismu. Tam by se o cenzuře už psát dalo.

Potřeboval by jste zažít půl roku místo Navalného nebo zkusit nezávislou novinařinu v Rusku aby jste poznal cenzuru.

B. Novák 23.2.2024 10:48

Není co dodat! Asi žijeme v jiném světě než autor článku.

L. Šimon 23.2.2024 7:30

Další lepšočlověk, pro normální život kde se vytváří nějaký výrobek ( ať už zednická lžíce nebo výpočty pro nosnost mostu) naprosto nepoužitelný.

F. Navrátil 23.2.2024 7:24

I když by se s autorem dalo v mnohém polemizovat, se závěrem jeho článku nutno souhlasit. Stalo se totiž hloupým zvykem jednodušších amatérských politologů, že jakýkoliv názor odlišný od oficiální vládní nebo bruselské propagandy šmahem označují za dezinformaci a autora nálepkují jako agenta Kremlu. Tak se dostáváme do absurdních situací, kdy například výstraha před probíhající invazí islámských nelegálů je pasována na kremelskou dezinformaci a vše doprovázeno nenávistnými vulgarismy a výhrůžkami konopným provazem.

M. Kanda 23.2.2024 7:49

Kde u nás máte tu invazi islamistů? Když se v našem kraji půjdu projít do kteréhokoliv města, na žádného ilegála nenarazím. Tak kde je máte? Můžete to upřesnit?

A ano, výstraha před neexistujícím nebezpečím je zároveň bagatelizací skutečné russké hrozby. Takové jednání samozřejmě je proruské. Stejně tak jako vaše prosazování jediného správného názoru a označování jiných názorů za propagandu.

F. Navrátil 23.2.2024 8:01

Takže podle vás v Evropě žádní islámští nelegálové nejsou? Čtěte denní tisk.

M. Kanda 23.2.2024 9:01

Nebavím se o Evropě, bavím se o Česku. Stejně tak jako vy. A když se vyskytne argument, který je vám nepohodlný, hned utíkáte od tématu.

A znovu zdůrazňuji, že když se půjdu projít třeba po třech náhodně vybraných městech v Česku, tak ani po několika hodinách takového procházení na žádného migranta nenarazím. Tak co chcete řešit?

Němci a Francouzi ať si dělají doma co chtějí, ale tady u nás je prostě nemáme.

K. A. 23.2.2024 9:24

Falešné argumentace se dopouštíte Vy. Uhnete z Evropy do Česka, jak se vám to hodí. Pan Navrátil má samozřejmě pravdu. Navíc pochybuju, že poznáte na ulici ilegálního migranta. Muslimů tu přibývá, ilegály tu máme taky. Demografie Západu se změnila během dvou generací a teď byl schválen migrační pakt, který umožní Bruselu umísťovat nové migranty do postkomunistických zemí, které je nechtějí a kam zatím nechtěli ani migranti.

M. Kanda 23.2.2024 9:30

A jak si to umísťování v praxi představujete? Máme volné hranice a i když nám je sem dovezou, oni tu stejně nezůstanou. Stejně půjdou, kam oni chtějí. A pokud by snad někoho napadlo hranice uzavřít, tak by nemělo žádný smysl dále v EU setrvávat a migrační patent by nás v tu chvíli vůbec nemusel zajímat.

Celé je to jen o odvedení pozornosti od skutečného nebezpečí, které naší zemi hrozí z Russka. Už jsem jednu jejich okupaci zažil a nemám zájem o její opakování. To už by mi byla milejší ta atomová válka.

J. Vorlický 23.2.2024 10:09

Nepoznáme ilegálního imigranta? Nepoznáme? Tak nám asi nevadí.

Ptejme se, jak ho poznáme. Jak ho poznáme?

Potom, co se týče atomové války milejší než než okupace. To jsou jen infantilní řeči. Rok 1968 jsem zažil. Když v 1938 jsme měli možnost mít válku - ,obyčejnou ́, náš pan prezident to vzdal bez výstřelu, protože měl údajně strach, že by nám Němci bombardovali Prahu.

A. Teplý 23.2.2024 12:37

Na vesnici to možná neuvidíte.

Ale ve velkých městech - nápis "Kebab" není vůbec nic neobvyklého. A obsluha nepřipomíná modrooké blonďáky.

J. Smola 23.2.2024 7:19

Jo, asi nejznámější novinář světa se několik let snaží udělat rozhovor s chlápkem, který vcelku úspěšně diriguje největší zemi světa, se 150 miliony obyvatel 190 etnik a 17 náboženství, s kompletní Mendělejevovou tabulkou prvků pod zemí, největším vývozem plynu na světě, s největším jaderným arzenálem ale taky nejvyšším počtem sankcí, které kdy kdo na koho uvalil. Rozhovor shledala zajímavýma shlédla podle odhadů téměř 1 miliarda lidí na Zemi, ale aktivistické nicky ve státě s počtem obyvatel rovnajícímu se subprovinčnímu městu v Číně velkohubě prohlašují, že ten rozhovor byl vlastně zbytečný. Signifikantní.

A. Vlk 23.2.2024 8:16

:-) souhlas, lépe bych to nenapsal R^

D. Laurencikova 23.2.2024 10:26

Nadherne napsane! R^R^!

R. Langer 23.2.2024 16:15

Asi tak. R^

V. Mokrý 23.2.2024 7:17

Tu nálepku nejvíce používají ti, co si nahlas říkají demokrati a přitom se vracejí k totalitě !

V. Kuhaj 23.2.2024 6:58

To západ dnes a denně ukazuje Rusku, a dělal to už léta před válkou, že ve světě západních hodnot Rusko nemá místo.

A kdo zabil Navalného, se doufám ukáže. Cui bono, v čí prospěch. Odvěká otazka při hledání pachatele. V Putinův to totiž rozhodně nebylo, Navalného měl uklizeného na 19 let. Navalného, který se nacionalistickými tendencemi rozhodně netajil a vůči Ukrajině měl územní požadavky. Proto taky Ukrajina kvůli jeho smrti nijak netruchlí, nemá důvod.

Tak aby se nakonec neukázalo, že v tom nemají prsty Miškin s Čepigou, ale ukrajinská kontrarozvědka!

J. Strakoš 23.2.2024 6:34

Jakkoliv mám pro pana Čermáka slabost coby komika, ale článek je trošku blábol. Asi nejhorší je ta pasáž s vozíkem a Putinem pohrdající západními hodnotami - to je na úrovni Rudého Práva.

Západní hodnoty si ničíme sami - v posledních letech mám pocit, že nejlepší hodnotou je boj s větrnými mlýny na poli, kde protivníci nemohou vracet úder. Takže bojujeme třeba s CO2 směrnicemi, které musíme brát jako fakt.

Další hodnotou je opatrnost - ideálně předběžná. Takže když šlo o pomoc v začátku války s Ukrajinou, tak se chvíli čekalo, že to rychle skončí. Proslovy a plamenné články se samozřejmě psaly naplno. Rusové mezitím pomalu rozjeli svůj válečný stroj a výsledky se už dostavují. A mezitím v našich krajích banky rozhodují, zda financovat zbrojení či nikoliv. A politici se více soustředí na manželství pro všechny - protože je to v důsledku vlastně jedno a neriskují.

Pokud nám Putin vezme výše uvedené hodnoty, měli bychom mu je s úsměvem nabídnout.

R. Langer 23.2.2024 7:41

No, Putin ovšem není tak blbej. ;-)

P. Hák 23.2.2024 6:16

"A nakonec ještě důležitější než žvásty před kamerou bylo, když Carlson obdivoval krásy moskevského metra či plné regály tamních obchodů. Když Carlson láduje do moskevského nákupního vozíku ruské drobné, není to jen jeho ponížení. Putin jeho prostřednictvím ponížil západní hodnoty. Kterými rovněž pohrdá."

Nemohl by to pan autor nějak vysvětlit? Co je např. ponižujícího na tom, do do vozíku místní měnu? Jako že se měl dožadovat možnosti dávat do vozíku americké mince? Nebo měl TC předstírat, že je obchod prázdný? Jak to autor myslí?

Jinak co se týká západních hodnot, Západ si je ničí sám, vědomě a cíleně. Slovně se k nim hlásí, činy je odmítá.