18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

HODNOTY: Slabost a síla

Měli bychom šetřit nálepkou „proruský“. Přijde mi, že je jí najednou všude moc. Zejména politici by s ní měli šetřit. Neschopnost prosadit svou politiku nemusí znamenat, že se oponenti či kritici dívají zamilovaně směrem k Moskvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 23.2.2024 10:40

Kdyz se nekdo podivi nad tim, ze to Rusko je jine, nez jak si ho na zaklade informaci dostupnych z medii predstavoval, to jeste nemusi znamenat, ze ho obdivuje. To plati i o Cine a jinych.

Kdo zabil Navalneho a jake o tom mate dukazy, pane Cirkva? Takze vy stoprocentne vite, jak to bylo? Ja ne a nepovazuji to za "zatemneni proruskym fanatismem".

V. Čermák 23.2.2024 10:46

Důkazy jsou jasné. Řekla to přece paní Navalná, nyní hostující v USA v přízni prezidenta Bidena. Paní Kuberová, zase řekla, že Kuberu zabil Zeman a vysloužila si přízeň Čs vlády...:-/

D. Laurencikova 23.2.2024 11:01

Myslite tu vysokou blondynu, ktera se prekvapive objevila na mezinarodni bezpecnostni konferenci v Mnichove, kde bravurne potlacila slzy a jeste bravurneji prednesla pripravenou rec?

A. Teplý 23.2.2024 12:03

Ano - v Mnichově byla 3 hodiny po oznámení Navalného smrti.

A na tiskové konferenci nedokázala potlačit vítězoslavný úsměv.

P. Diviš 23.2.2024 10:46

To asi nepochopí.

V. Církva 23.2.2024 9:44

S článkem celkem souhlas.

Co se ale týká proruský. Jasně, i dnes je tento termín zneužíván, třeba panem Kolajou.

Na druhé straně, ještě před 2 lety mne také štvalo zneužívání tohoto termínu pro každého kritika "progresivismu" pro ty kdo jsou proti islamizaci, multikulturalismu. 24.únor 2024 ale slouží i k odkrytí Ruska a jeho zastánců. Jako člověk vychovávaný k panslavismu, který má mezi Rusy přátele, jsem Rusku hodně toleroval. Možná i kvůli progresivnímu a jinému šílení Západu, možná i kvůli Iráku, možná i Bosně.

Jenže, i dnes je množství lidí, kteří nekriticky hodnotí Putina i Rusko (ne Rusy jako jednotlivce). Po té co na Ukrajině zemřelo a umírají desetitisíce lidí? Po té, co už Putin ani nezastírá realitu politických vězňů a vražd opozice? Může se říkat těm kteří to omlouvají jinak než proruský? Jedině snad ještě imbecilní!

V. Petr 23.2.2024 11:37

Na Západě muslimští migranti vraždí domorodce po stovkách. Na to ani nesmí poukazovat!

S. Ševeček 23.2.2024 9:23

za kolik jste to dal ?

K. A. 23.2.2024 9:09

Zajímavý článek, hodně argumentuje emocemi, sympatické je, že se vymezuje proti zneužívání nálepky "proruský". Anotace je v rozporu s obsahem článku, autor hovoří o slabosti demokracie, nikoliv o síle západních hodnot, tam podle mě redakce něco podsouvá a mate čtenáře.

V. Petr 23.2.2024 9:03

SOUČASNÉ západní "hodnoty" je třeba poslat k čertu! Včera bylo pozdě!

P. Diviš 23.2.2024 10:47

Všechny? A čím je nahradit? :-P

D. Laurencikova 23.2.2024 11:42

Těmi včerejšími, které dnes platí za "pravicove extremistické? Jako např odmítání 5 tuctu pohlaví nebo islamizace?

D. Laurencikova 23.2.2024 11:42

Těmi včerejšími, které dnes platí za "pravicove extremistické? Jako např odmítání 5 tuctu pohlaví nebo islamizace?

P. Pepax 23.2.2024 8:58

Legrační agitkaRv

R. Meišner 23.2.2024 8:51

Putinovi leží západ u zádele, autore. dobře ví, že válka s NATO by skončila tou jadernou. což vy si evidentně nechcete připustit. 8-o

V. Církva 23.2.2024 9:47

Putin je magor a vor v zákoně. takovým se věřit nedá.

Vám připadá normální když propagátoři režimu jako Solovjev normálně mluví o jaderné válce, mně ne?

Rusko je už zase v nějaké černotě. To neomlouvá to, že Západ zase jede v nějakém sebevražedném módu. Nikdy by mne nenapadlo, že ještě v 21 století může být v civilizovaných zemích taková davová psychóza. Po zkušenostech s nacismem i komunismem.

R. Langer 23.2.2024 16:12

Klidně mu nevěřte, jemu je to u prdele, stejně jako vy sám. :-P

J. Vorlický 23.2.2024 8:19

Otázkou není jak je konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou vnímám v ČR, to opravdu ne.

Dokáži si představit, že velkou část světa to vůbec nezajímá, další část světa to vnímá jako dvou moc, moc zkorumpovaných států střet, z kterého je možné nějak těžit. No a pak tu vidím nemálo zoufalců, kteří si myslí - ergo věří, že sílu a moc lze kompenzovat nebo nahradit láskou a pravdou.

V. Církva 23.2.2024 10:02

Tak politika je ve zvětšeném totéž co člověk a lidstvo. Člověk není jen špatný a sobecký. Často ale ano.

Na jedné straně jsou upřímné snahy zmírnit chudobu, pomoct slabšímu ve válce. Na straně druhé ti kteří se i bohulibých témat chytají a zneužívají je ke svému obohacení. To platí pro jednotlivce, finanční skupiny i státy.

Stejné je to i s řešením. Morální apel, pravda a láska nemůže být úplně zatracena. Na druhé straně Putinovi i Číně je třeba ukázat i sílu. A jak ukazuje i článek, Západ by se měl sebrat a být sebevědomý. Jen alespoň zatím není ani signál, že by se vzpamatovával.

Třeba v embragu se evidentně proti Rusku bojovat nedaří. Jak tu píšete (je to takové bezzubé aby se někomu nešláplo na kuří oko a na všech nedokonalých restrikcí) se snadno parazituje. Jako třeba pašeráctví lidí. Restrikce a zákony mají smysl jen tehdy jsou-li důsledně vymáhány. Progresivisté milují regulace a tak máme tisíce otravných zákonů na podporu jednotlivce různých uchylek které brzdí život normální společnosti ale zároveň no go zony kde právo není vymáháno a nefunguje.

Restrikce by se musely vymáhat včetně trestů. To by se muselo přibrat do restrikcí i Čínu a pohrozit Indii. Nakonec Čína se třese na prodej elektromobilů a v Rudém moři si pořádek neudělá. Zakažme dovoz elektromobilů a cesty přes Rudé moře.

J. Vorlický 23.2.2024 10:48

k V Církva, 23.2.2024 10:02 Děkuji za reakci.

Ukázat i sílu - nevím, zda jste někdy sledoval smečku domácích psů, kteří se nějak utrhli ze řetězu; malí, velcí, tlustí i hubení. Nejvíc štěkali a ty ostatní hecovali ti malí psi. Ten velký neštěkal ani nikoho nehecoval, protože věděl, jakmile půjde do tuhého, že to odskáče on. Ten malý se za něj vždy schoval. Stejné to je s lidmi, se státy. Bylo téměř úsměvné sledovat třeba pana Miloše Zemana, prezidenta, jak burcoval proti násilí (pokud vím, měl sám tzv.modrou knížku).

Zákony a jejich dodržování - momentální problém vidím v tom, že dnešní zákony (tam v Evropě, kde je zvykem je dodržovat) jsme budovali stovky let. Nebyli jsme připraveni na tak rychlé změny, ke kterým během posledních 20,30 let dochází. Jak správně píšete, zákony aby měly smysl je nutno dodržovat. Aby zákon mohl být dodržován, musí být promyšlen, srozumitelný. Toho nelze docílit - jak zde v ČR by řada lidí ráda chtěla - přes noc. Tudíž máme na nějakou dobu problém.

Zákazy obchodu, cla, restrikce - jak správně píšete, vypadá to, že rychlé změny nefungují a je myslím i zřejmé, že bez dalších změn pravidel, na které jsem si zvykli (tam, kde se jejich dodržování bylo bráno jako samozřejmé) fungovat nebudou. Co víc, zdá se, že restrikcemi trpíme více my, než jejich adresát.

Obecně, jsme v nelehké situaci, a navíc je tu ve vedení našich společností přemíra lidí, kteří mají jen naivní představy o životě, protože, jak to vidím já: se jim dostalo vzdělání a z toho i autority nad rámec jejich přirozených schopností a vlastností.

P. Sura 23.2.2024 11:49

Jen malou poznámku pane Cirkvo - Západ by především měl tu sílu MÍT, nemusí ji vůbec ukazovat.....

J. Vorlický 23.2.2024 8:02

Říká se po bitvě je, popřípadě může být, každý generálem. Nicméně, když začal rozpadat SSSR včetně jeho satelitů, říkal jsem si: taková ohromná říše a rozpad je tak klidný. Vojska odcházela sama, nikdo je nemusel vyhánět; divné.

Teď ale začíná být zřejmé, že to byl jen klid před bouří, rozpadem to začalo. Jako když člověk vezme závaží z jedné strany vah, chvilku to trvá, než druhá strana vah narazí na dno.

Co se týče článku, jakoby autor procházel zoologickou zahradou. Do všech klecí a za všechny ploty vidí, ale ničeho není součástí.

S. Ševeček 23.2.2024 9:27

Russko chce vypovědět smlouvu 4+2 o sjednocení Německ.

L. Hančar 23.2.2024 7:59

Mě osobně se ty západní hodnoty přepolarizovaly. V osmdesátkách jsem o nich při poslechu rádíí snil, v devadesátkách jsem si je užil, no a pak mi přišly podobné jako ty východní hodnoty. Pár parazitů si to prostě užívá. A mají to snadné: blbeček, debil, blbeček, debil a támhle dokonce 18 blbečků v jedné Strakovce vedle sebe.

V. Petr 23.2.2024 9:02

R^R^R^R^R^

V. Němec 23.2.2024 9:06

R^R^R^

V. Církva 23.2.2024 10:07

Tak jasně hodnoty je zprofanovaný pojem který tenkrát na Západě možná znamenal svobodu a prosperitu.

Dnes pak sebevražednou islamizaci a potlačování rozmnožování bílého heterosexuálního muže.

K. Filip 23.2.2024 7:58

Větší blábol jsem už dlouho nečetl. Nevím,jestli je autor novinář, politolog, student. Jedno,co vím určitě je to dnešní provládní propagandista. Je to celá generace nových liberálních levičáků, kteří jsou ochotni za své dogmata jít i přes mrtvoly. Každého s jiným názorem nálepkují jako užitečného Putinova idiota, dezoláta,ruského švába.

A. Vlk 23.2.2024 8:12

přesně, taky to tak vidím. Novinařina je těžké řemeslo a z něčeho se žít musí, jinak si to neumím vysvětlitRv...

J. Roškota 23.2.2024 8:21

Četl jste to? Vždyť právě proti nalepkovani pan autor vystupuje.