25.5.2024 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
chk 11.3.2009 14:17

Re: Minařík

Matně si na to vzpomínám. Tehdy šla fáma, že moc věděl, a tak se ho zbavili. Asi ale věděl spíš příliš málo :-)

j 11.3.2009 14:15

Re: Řekněte mi někdo o co vlastně jde!

Šaškárna s Polednovou? Justiční vražda je šaškárna? Důležitější je pro vás určitě aféra v Liberci, občane

hafusak2 11.3.2009 14:06

Řekněte mi někdo o co vlastně jde!

Proč vlastně PM leží už 20 let všem pravdoláskám v žaludku, ale přitom nejsou schopni se mu nijak pomstít? Stále se vytahují nejrůznější "argumenty" a "důkazy", ale žádný z nich neuspěje u soudu. Pokud se dobře pamatuji, tak prakticky ve stejné době se mimo něj vrátili i jeden agent z Polska /jmenoval se tuším Czechowicz/ a jeden z Bulharska /tam už si nevzpomínám/. Celé mi to připomíná šaškárnu s pí Polednovou, zkrátka někdo to musí všechno odskákat za celý bývalý režim. Také je to hezký zástupný problém: lidi budou nadávat na minulost a nebudou si tolik všímat lumpáren dnešní vlády.

OMar 11.3.2009 13:36

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Frolík už je dávno mrtvej, takže na to správný chování musí dohlížet někdo jinej- doplňte si infomace

www racek 11.3.2009 13:27

Re: Emigrant

on tam jen vystřídal jiného agenta, co napsal pak knihu 17 let českým agentem na západě, nijak se netajil zverbováním ... akorát jméno mi vypadlo

www racek 11.3.2009 13:25

Re: Minařík

hmm ... blesk tenkrát nebyl ... ale určitě si nic takového nepamatuji. žil a žije pod svým jménem ...

www racek 11.3.2009 13:24

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

tohle je jinej frolík.  tamtomu by muselo bejt tak 85 let, tuším. byl trochu starší než můj táta, co ho dobře znal.

Gabina 11.3.2009 13:22

Re: Minařík

pamatuji si, že komunistické noviny tehdy zveřejnily krátkou zprávu, že při automobilové nehodě zahynul kapitán Pavel Minařík. Šlo právě o toho stejného soudruha kapitána, na kterého pěl kdysi oslavnou ódu zpěvák Josef Laufer.

www racek 11.3.2009 13:22

Re: Co si vzpomínám, tak Minařík přivezl hlavně špinavý prádlo.

jo, tohle je naprosto přesné.

jinak to je špína chlap, to ano.

www racek 11.3.2009 13:21

Re: Tento tzv. "podvod" je vykonstruovaný, jedná se o o akci zpravodajské

ale četl.  a taky o něm cosi vím. není to tedy lichotivé, ale zase věřte tomu, že agent byl a rozval tam udělal.

ceskej Honza 11.3.2009 13:15

Re: Milý pane Budíši . . .

jak svetácké je dneska, se strefovat do "Pravdo-láskovních"  typú.

Pravda a láska, jsou dnes témer hanlivá slova. Me osobne jsou ale milejsí nez  "lez a nenávist", kterými je soucasný zivot v Cechách prímo prospikovaný.

j 11.3.2009 13:13

Re: Minařík

Za to hank bukowsky má vždy v jakémkoliv režimu ten správný původ. Poctiva poctivá dokolnalá

j 11.3.2009 13:10

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

A koho zradil? Vás komunisty.

FKus 11.3.2009 12:55

Minařík

Pánové, mám ve své děravé paměti informaci, že se objevilo v nějakých novinách, že Pavel Minařík při autonehodě tragicky zahynul. Mělo to být snad někde u Zbraslavi. Samozřejmě, že to nebyla pravda. Snad mu chtěli změnit totožnost. No, nevím. Prosím, nepamatujete si lépe na tuto záležitost?

Jinak souhlasím s názorém, že se jednalo o poměrně bezvýznamného darebáka, protože by jeho identitu jinak nerozkryli. Je známo přeci, že mnoho komunistických rezidentů  fongovalo ještě nějakou dobu po roce 1989. 

R.J. 11.3.2009 12:45

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Kolik by mu bylo ?

Hacker Rudolf 11.3.2009 12:38

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

Ladislav Nˇižňanský-kapitán.Spolupracoval se skupinou Edelveiss,má na triku masakr na Klaku a Ostrém Grúni.Po válce odvezen Sověty, později nasazen jako agent StB v Rakousku,kde začal pracovat i pro CIC. V této funkici pracoval i jako poradce pro emigraci v RFE.V šedesátých letech byl u nás odsouzen k trestu smrti,nedávno byl tento devadesátiletý stařík souzen a shledán nevinným, protože už k jednotlivým masakrům nejsou svědci

hank bukowsky 11.3.2009 12:23

Re: Emigrant

Faktem je, že existence M. jako špiona byla utajená i těm z rozvědky, kteří emigrovali a proto nedošlo k jeho prozrazení.

Že se z takových služeb neodchází do důchodu zase přesvědčují Havel, kníže, křivohubek, nebo Kavan, či slovenský Mlynárik nebo Hríb, Schultz a samozřejmě Tigrid.

hank bukowsky 11.3.2009 12:18

Re: Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Josef Frolík plně přeběhl na stranu CIA. Teď z pozice vrchního archiváře vyhledává pro CIA vhodné materiály a pomáhá k udržování správného chování našich politiků. V tomhle ohledu je to dvounásobný vlastizrádce.

hank bukowsky 11.3.2009 12:13

Re: Minařík

co by jsme tak řekli o vlivu minulosti na známé kádry Kočárníka, Salzmana, Klause, Dybu, Dlouhého, Zemana, Třískovy a další? Na nomenklaturního synka Topolánka?

Marat 11.3.2009 12:12

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

Tino, oni ti estebácí nebyli tak neschopní jak si myslíte. Moc věci se jím povedlo. Dokonce i KGB udivovali jejích úspěchy. Ona tá "Akce Neptun" se jím také povedla a zbaštil jím to celí svět. samozřejmě něco přestřelili, tak jako v Indonesií když nechtěně zlikvidovali kompartaj za Sukarna.

BuBu 11.3.2009 12:11

Re: Milý pane Budíši . . .

. . . nic ve zlém - ale jestli ten Váš článek má být důkazem Vašeho "politického přehledu a myšlení " - pak jste tzv. "mimoň" . . . . . a ještě k tomu všemu i totální snílek, Pravdo-láskovního typu ! :-/

hank bukowsky 11.3.2009 12:11

Re: Článek napsal K.Hvížďala!

ano, první tiskovka byl čajíček. Další už byly připraveny lépe. A účinek měli, ne že neměli.

Fakta, že vysílače byly placeny kongresem USA a řízeny CIA byly známy každému. Ale špinavé prádlo "bojovníků" už méně. A je jedno, jestli smyšlené nebo pravdivé. Účinek dezinformace tady i tam prostě byl, to je prostý fakt.

Leccos vycítí člověk i při čtení K.Kryla a jeho dehonestátorů u nás po převratu, leccos se dá vyčíst mezi řádky z Hutkových vzpomínek. Že by M. pomohl Svobodné Evropě, to je prostě blábol. Kdo poslouchal SE v době po návratu M., tak ví o bezradných dementi. Akce byla především propagandistická a účel splnila. Jakékoliv dneska opentličkované kydy těžko změní něco na tom, že mínění disentu bylo v té době, že byla poškozená věrohodnost domácího odboje. Nastavovaná kaše svědčí jen o domalovávání historie dorůžova, pardon, do azúrové modře.

Marat 11.3.2009 12:07

Špion Minařík byl obyčejným darebákem, který se soudruhum z MV nárámaně hodil.

Josef Frolík upozorňoval na to, že Minařík byl přílíž mlád na to aby mohl být vyškoleným špionem. Rovněž tvrdil, že se tím, estebáckým agentem musel stát až když byl v emigraci a že toho slavného kapitána z něj vytvořilo STB až po jeho úprku zpět do ČSSR. Prostě se MV a STB náramně hodil. Povýšovali ho patrně proto, aby nežvanil jak to s ním ve skutečnosti bylo. Frolík byl zkušeným špionem tak jako Bittman a nazačali se špionáži ve 23 letech. To prý bylo naprosto nemožné.

To bylo v bolševické praxi normální, že dělali  hrdiny z lidí  kteří měli k hrdinství hodně, hodně daleko. Kolik bylo také hrdinu socialistické práce, ač většinu života se proflakovali.

hank bukowsky 11.3.2009 11:58

Re: "Špion" Minařík je plod práce neschopného snaživce.

to je vono, že se chce slyšet jen potřebám své propagandy.

Jináč samozřejmě jaképak vyznění by měl mít článek od jednoho z protivníků. Ne dost, že kvůli Minaříkovi byli někteří nuceni odejít z míst a museli se živit jinou obskúrní činnosti.

Protože byl neschopák, tak se patnáct let řádilo, jak ho dostat do basy, že? Pořád se šlo jen po nýmandech, jako Brožová, starý Grebeníček a pod.

Tož na bájky je v kotlince pořád dobrá atmosféra, tehdy i teď. A pořád stejné množství hlupálů, jímž mozečky nasávají bez problému.

vita 11.3.2009 11:30

Co si vzpomínám, tak Minařík přivezl hlavně špinavý prádlo.

Spoustu nahrávek, jak na sebe navzájem ponorkáři v RFE donášeli, nenáviděli se a podráželi, mydlili si schody - prostě obvyklá činnost v malé a celkem uzavřené skupině lidí, kde je víc slimáčků než salátku pro ně. A hlavně ve skupině lidí, kteří vědí, že jinak než v této skupině by se neuživili - to by šli dělat něco jiného rovnou.

A TOHLE mu naši hrdinové nemůžou zapomenout.

vita 11.3.2009 11:21

Re: Emigrant

Kam to emigroval, že mu mohli komunisti dát na rozhodnutí? Odkudpak ho mohli nechat případně vrátit?

R.J. 11.3.2009 11:10

Re: Děti asi neměli, ale jeho německá manželka byla v šoku a Minařík ji podvedl stejně jako ostatní svoje manželky, celkem asi 4.

Tu si snad přivezl ze "studií ", krom "vzdělanosti" , lásky k vodce a kapavky. ;-DUrčitě měl na Ukrajině nějaké kámoše z místního KGB, ti mu pomohli zorganizovat ten pojistný podvod. To je tutovka.

Tino 11.3.2009 11:07

Článek napsal K.Hvížďala!

Možná leccos pamatujete, ale jinak jste neschopen vnímat co se píše dnes.

Minařík nás skutečně doběhl, protože se od něj očekávalo, že přinese ze svého špionění nějaké tajné materiály, odhalující fakta, otřesná svědectví. On nás doběhl tím, že nepřinesl naprosto nic! Zklamal tím očekávání. Zvráceně tak pomohl Svobodné Evropě propagačně, ač jeho chlebodárci měli v ůmyslu naprostý opak.

K režimu loajální tady byla naprostá většina lidí. Tak nějak z donucení. Ovšem mnozí spolupracovali naprosto dobrovolně a dokonce se vnutili. Jako třeba onen Minařík.

A dotaz: vy jste byl loajální? ;-P

R.J. 11.3.2009 11:04

Re: "naučili by ho minimálně německy a třeba i anglicky."

Pořád lepší, než "agent" Walis, ten si vzal do Anglie slovník s razítkem MV. ;-D

R.J. 11.3.2009 11:02

Re: Tento tzv. "podvod" je vykonstruovaný, jedná se o o akci zpravodajské

To ještě nic není magi, na vnitru založili tehdá v 89 OF. Někteří pak udělali kariery, ze šmejdů se stali nálepkou "obránci demokracie" . Dobrý co ? Jinak pasovka byli pěkní prověření šmejdi, dvakrát jsem tam dostal předvolání a ejhle, soudruzi od stb si mě tam chtěli "podat" .