4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

HISTORIE: Dobronín jeden!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kalina 24.8.2010 22:32

Re: Mám z toho mindrák, že...

Vy možná jo, ale já rozhodně ne.

J. Slanina 24.8.2010 22:18

Re: Už se těším na další příspěvky...

Odbojová činnost !!!!  Třeba kšeftování s načerno poraženým vepřovým? Teprve po únorovém puči získala i tato činnost onen odér odbojnosti. Píši o dvou konkrétních, mně známých, "odbojářích".

M. Bílý 24.8.2010 19:47

Dovolím si s Vámi nesouhlasit, pane Eliáši (19:05)

Já si zase myslím, že jsme si to vrahounství už odbyli v husitských válkách.To víte, kdyby byl tenkrát Cyklon B, tak jsme to těm okolo ukázali daleko víc a lépe. No a ti, co jsou těch zhruba půl tisíciletí za námi se projevili až ve 20. století. Halt měli "štěstí", že už ten Cyklon B byl k mání. S ostatním s Vámi souhlasím, až na to poválečné vraždění Němců. Děláte z toho masovou záležitost a tak to rozhodně a zaručeně a jistojistě není. Šlo o ojedinělé excesy. Pokusil  jsem se to vyjádřit ve svém příspěvku shora, oním poměrem: pár stovek zavražděných od Čechů a miliony zavražděných jiným národem. Pokud bych to dával do jedné roviny musel bych se za nás stydět. A to rozhodně nemusím!!!

V. Pavel 24.8.2010 19:35

Re: Hitlerova babička

B. B.! Výstižně díte! Z mých análů, kterých mám o A. H. a spol., požehnaně, myslím opravdu vyplývá to, co výstižně ve zkratce shrnujete! Mám jednu poměrně novou vědeckou studii o A. H. od nějaké renomované západní historičky /nechci se s tím teď hledat/, která se přes archivy a Schickeglubery a babičku sloužící u Žida, dopracovala k závěru, že proslulý Ádík, přes podezření, která zmiňujete, nakonec židovskou krev snad spíš ani neměl! Souhlasím, že jsem také někde však naopak zaznamenal o říšském protektorovi R. H., že na něj jeho šéf Himmler nějaký kriminální nešvar s židovským předkem vyštrachal. Měli tenkrát pravověrní árijci holt "starosti", ale nebyla s tím za nich opravdu nejmenší legrace! Jako blbci komunističtí, kteří popravovali pro špatný třídní původ a stejně nakonec pod vedením koryfeje Stalina také skončili u antisemitismu. U nás antisemitismus nakonec nadaný Džugašvilliho žák Gottwald také převzal vůči Slánskému a spol.

F. Eliáš 24.8.2010 19:05

Re: Mám z toho mindrák, že...

Já myslím, že jsme vrahouni stejní, jako jiné národy. Jen jsme trochu více závistiví, jsme zbabělejší a máme vyšší sklony ke kolaborantství. Poválečné vraždění Němců je toho důkazem.

M. Bílý 24.8.2010 14:05

Mám z toho mindrák, že...

... Češi zavražďili jen pár stovek lidí a jiný národ miliony.

L. Severa 24.8.2010 13:50

Re: Hitlerova babička

Velmi zajímavé, z jakých pramenů tyto informace máte? Za případnou odpověď předem dík.

V. Vlk 24.8.2010 12:52

Re: Už se těším na další příspěvky...

Jen ještě maličkost. Jak pravila autorka knihy Bergersdorf, byl nacistický starosta Bergersdorfu -její tchán. To jen k objektivitě jedntlivých účastníků.

V. Vlk 24.8.2010 12:32

Re: Už se těším na další příspěvky...

Němci hned po březnu 1939 vyhnali všechny Židy z města a německých vesnic-směli být jen v českých něž je odvezli zplynovat. Odejít také museli mnozí češi. Byli zatčeni významní představitelé čs. komunity. Skutečně fanatičtí   nacisté s Bergersdorfu spolu s dalšími přepadli jedinou českou školu v okolí-ostatní byly i za ČSR německé . Vytloukli dveře, okna, pokusili se lynčovat učitele, kterého zachránili čeští sedláci .Pak bylo nařízeno Landrátem  z Jihlavy  českou základní  školu zavřít. Za aktivní účasti starosty Bergersdorfu byli zavřeni všichni „komunisté“ z Dobronína do lágrů… Ještě máte pocit, že šlo o bukolický ráj? A to vynechávám, jak to dle svědectví  echt –sudetendeutschen dávali sežrat Rakušákovi  Kautzingerovi , co si sice vzal sudetskou Němku ale jako levičák se kamarádil s Čechy? Některé informace jsme neznal,ale jinak je to co píšete pohádka. A ne pravda.

V. Vlk 24.8.2010 12:29

Re: Už se těším na další příspěvky...

část 1 Díky za vybídnutí. A za zajímavý článek pana Drobila. Jen to tak „trochu vypadá –já o voze, on o koze.Takže jen stručně.  Náš rod pochází z Brtnice . Nadávky že nenávidím Němce jsou pitomé, protože nahlédnutím do kronik zjistíte, že není rodina,která by tam neměla česká-nějaké německé předky a německá obráceně. Ale říkat že:„ Do té doby měli sedláci, chalupníci i podruzi jiné starosti“ je poněkud zavádějící.  Sociální demokraté a komunisté měli , stejně jako německé nacionální strany v tomto kraji velké slovo. Stačí kouknout do archivů. Další citát: „Na Polensku se neválčilo, nebyli tam partyzáni ani trestné výpravy, válku si tenhle kraj prožil relativně za bukem. Pro masakr zdánlivě nebyl důvod.“ No neválčilo se tam. To neznamená že se tam nic nedělo. Za odbojovou činnost skončil můj strýc v koncentráku. A místní Němci ? Tak zaprvé vypálili v Jihlavě synagogu –(SA a rozvášněný dav Jihlavských Němců), ihned v roce 1939 zatkli všechny významné komunisty a  sociální demokraty,

M. Prokop 24.8.2010 10:58

Re: Už se těším na další příspěvky...

To máte těžké, když je hodně lidí z toho politizování (dobře) žijících.

F. Kusák 24.8.2010 10:38

Re: Už se těším na další příspěvky...

V žádném sudeťáckém tónu, ale v historické realitě. Tak, jak šel čas. A myslím, že ani pan Vlk st. nemá nic proti sudetským Němcům. Vadí mu pouze překrucování skutečnosti a zneužívání poválečných emocí k jinému, než historickému výkladu. Většina lidí, kteří mají na tyto věci rozumný názor, než je ten, který občas slyšíme v televizi, vládne slušnou němčinou. Včetně mě. Máme za sebou mnoho diskuzí  s Němci, a to nejen sudetskými. Ti rozumní, a těch je většina, netouží neustále vyhrabávat sporné případy z minulosti a živit tak ambice nacionalisticky laděných politiků - populistů a jitřit dávno zapomenuté vášně. Historici ať pracují, ale ať se věci nepolitizují.

M. Prokop 24.8.2010 9:30

Zní to nějak reálněji

než ty Vlkoviny.

B. Brousková 24.8.2010 9:13

Hitlerova babička

 Heydrich mohl hledat spíše svojí židovskou babičku, protože pokud jsou moje informace správné, tak nechal z náhrobního kamene odstranit její, nevím zdali "křestní" jméno Sára. Hitler měl spíše problém se svým otcem Aloisem, který byl nemanželského původu. Hitlerova babička narozená jako Schickelgruberová přišla za svobodna do jiného stavu v době, kdy sloužila u obchodníka Frankenbergera, který byl žid. A protože odmítla uvést kdo je otcem jejího dítěte, narodil se Hitlerův otec jako Schickelgruber. Jméno si změnil až ve svých čtyřiceti letech podle jména mlynářského tovaryše Georga Hiedlera ( Hüttlera) za něhož se jeho matka provdala, když  bylo malému Aloisovi pět let. U Heydricha, který vypadal jako typický árijec je to obzvlášť komický detail. Asi bude něco pravdy na tvrzení, že v době, kdy náckové horovali pro čistou rasu, byli nejčistší rasou ve střední Evropě cikáni, kteří se tehdy ženili a vdávali jen mezi sebou. 

J. Chládek 24.8.2010 6:58

Už se těším na další příspěvky...

... k tomuto článečku. Uvidíte co se dovíte, že píšete v sudeťáckém žoldu případně, že je to sebemrskačství. Nejvíc se těším na příspěvek p. Vlka st. který už se tady sice vygrafomanil, ale určitě uchopí příležitost. Dík za pěkný článek. 

V. Pavel 24.8.2010 6:39

Hezké!

Velmi hezké popovídání o aktuálním Dobronínu!