26.2.2024 | Svátek má Dorota


GLOSY: Veselá současnost

12.1.2017

Meryl Streepová se rozhodla při ceremoniálu předávání Zlatých glóbů pořádně vykefovat nově zvoleného presidenta USA Donalda Trumpa, k čemuž se připojil (jak jinak) Michael Moor a Julianne Moorová. Nemít ti lidé Trumpa, o čem by vlastně mohli mluvit?

Když už jsme u Streepové a její politizace ceremoniálu Zlatých glóbů, na Tweetu se ozval obratem napadený Trump a konstatoval, že Streepová je jednou z nejpřeceňovanějších hereček. Až už si o něm myslíme, co chceme, vystihnout podstatu Trump opravdu dovede.

Ministr financi Andrej Babiš se vychvástal dostatečně ke konci roku a na začátku nového, jaký že je výborný ministr, když má vlastně přebytek a řídí stát jako firmu. Připomíná se mu však, že za jeho ministrování a vládnutí v této vládě stát nabobtnal o další desetitisíce naprosto neproduktivních zaměstnanců, přibylo téměř 10 nových úřadů a bude to stát několik dalších desítek miliard korun. Už vidím, jak Babiš ve svém agrofertím království příbírá a přibírá nové kancelářské krysy a radostně je platí. Z cizího prostě krev neteče.

Pan Babiš také naprosto neodolatelně roztomile zdůvodnil, proč se rozhodl zrušit práskačský server na MF, kde si lidé anonymně mohli udat svého hostinského, že jim nevydal správnou účtenku. Uvedl, že to vůbec nevěděl a dozvěděl se to až z Twitteru. Babiš buď lže, anebo má na MF neskutečný bordel. Hádejte, co je správně.

V Ivančicích a okolí, ale i leckde jinde, přikročila SVS s HZS rázně k vybíjení hejn nejrůznějšího ptactva domácího jako opatření v boji proti ptačí chřipce. V Hongkongu již zaznamenali první případ ptačí chřipky u člověka. Tak to se těšme, až SVS začne vybíjet nakažené obyvatelstvo.

Docela šrumec vznikl ohledně již delší dobu vydávaných reklamních letáků německého potravinového řetězce Lidl, kde jsou černoši a černošky či mulati jako modelové či modelky. Lidem se to nelíbí a český management Lidlu hrdinně hlásí ideu multikulturalismu, protože jsou prostě moderní lidé 21. století. Tak nějak všem ale uniká, že Lidl není potravinářský řetězec, ale obyčejná hadrárna, kde se z košů lidé rvou o hadry, boty a další „výstrojní“ doplňky a k tomu jídlo. Chybějí už jen biče a je to dokonalý koloniál.

Na ČT 1 běžel film o herečce Lídě Baarové (Babkové), pramáti to pověstných českých „lovkyň perel“, kde herecké role byly obsazeny částí výkvětu českého a slovenského herectva. Nechci hodnotit úroveň filmu, na to jsou jiní a povolanější, ale, do prkený ohrady, kde je Vica Kerekeš?

To naopak v docela vydařeném filmu Anděl Páně 2, kde skutečně exceluje pan Trojan a zdatně mu sekunduje pan Dvořák v roli čerta, se Vica Kerekeš tak nějak v roli maminky vyskytuje. A i tak je to pěkný film.

Nedávno byl uveřejněn rozhovor s bývalým šéfem Akademie věd ČR Jiřím Drahošem, který se vedl mimo především proto, že se zařadil mezi možné kandidáty na funkci volby presidenta republiky. Pan Drahoš mimo jiné uvedl, že jej k tomu vede skutečnost, že jej oslovují či mu píší různí lidé, aby do boje o tuto funkci šel. Tak to máme dalšího z toho spolku, protože Tomáš Halík například zase kdysi uvedl, že kdyby šel znovu do voleb Miloš Zeman, tak on by se také obětoval a šel by to toho. Bude ještě sranda, to vám povídám.

Nová svačinová vyhláška ,zakazující prodávat ve školních bufetech a prodejnách, jakož i automatech hromadu nezdravých výrobků, vedla k zániku spousty těchto školních provozoven, a žáci si tak kupují cestou do školy své dobroty u jiných prodejců, pro něž žádná omezení neplatí. Zaniklo tak pár stovek živností. No co co, vy zase v USA lynčujete černoší.

Ministryně kultu Kateřina Valachová, jinak indiánským jménem „Svačiny zdarma“, se rozhodla ve svém tažení za dobrem žáků novou vyhláškou nařídit ve školních jídelnách, kde už tak jsou rozpočty napjaté a personální stavy poddimenzované, že se bude vařit zdravě, skvěle a basta. Kromě toho také vzkázala, že zanikajícím bufetům poradí. Jaké že to pomatená řídí ministerstvo, MŽ - Ministerstvo žrádla snad?

V této souvislosti je rovněž na velkém flámu za peníze daňových poplatníků další exotka s ministerskou portfejí M. Marxová, roz. Engelsová. Protože tisíce děti nedostávají od svých milých, odpovědných rodičů na obědy ve školních jídelnách, tak v září 2016 rozjela ve čtyřech krajích projekt „Obědy do škol“, v jehož rámci stát přispívá na stravu cca třem tisícům dětí. Protože řada otců nedostává od matek (manželek) na obědy, navrhuji kobercový nálet spočívající v pilotním projektu „Fotrům žrádlo“, přičemž poukázky nebude možno vyměnit za chlast a cigára. A to ve všech krajích naráz. Voliči se jen pohrnou.

Nový boj EU proti daňovým únikům vyhlásil vrchní evropský kořala, tímto šéf EK jistý J.-C. Juncker. Ano, ten, který po léta coby premiér vypečeného Lucemburska nechal daňově zaparkovat stovky obřích korporací v této loupežnické pidizemi a umožnil jim prakticky neplatit žádné daně v zemích, kde mají svoji výrobu. Brusel, to je panečku bordel; za ty prachy!

V německých médiích se nyní rozsáhle komentuje náhlá shoda SPD, CDU a potažmo ministra vnitra (CDU) T. de Maiziéra na tom, že je třeba imigranty, jejichž žádosti o azyl či pobyt byly zamítnuty, co nejrychleji vracet do jejich domovských zemí a že je třeba vyvinout co největší tlak na Tunisko, Maroko a jiné země Maghrebu, aby si ten svůj póvl brali zase zpět. Teda těm Němcům to pálí!

Poslouchal jsem na ČR Plus nějakou debatu, kde si člověk, jehož jméno jsem nezaznamenal, protože jsem neslyšel začátek ani konec, stěžoval na to, že v předmětu Občanská nauka se učitelé vyhýbají kontroverzním tématům (myslel homosexuály, islám, ekologii a jiná zajímavá témata, která hýbou virtuálně tímto pošahaným světem) bojíce se reakcí veřejnosti, zejména pak rodičovstva. Bylo mu také líto, že se zde málo vyučuje vztah k demokracii, státu, evropským institucím a podceňuje se enviromentálni výchova. Poradím mu: občanskou nauku je třeba jako třetihorní fosílii jednou provždy dodatkem k Ústavě ČR zrušit.

V jednom článku v Týdnu se vypočítává, jaké blahodárné účinky mají kočky na člověka, jeho plíce, snížení krevního tlaku, hojení kostí a natržených svalů, uklidňují nervy a snižují pravděpodobnost infarktu až o 40 % a dokonce hojí řezné rány! Je to lež a hovadina. Zajímavé naopak je, že (a) když musím naší autistické kočce vynášet její výkaly, tak mi tlak stoupne spolehlivě a chce se mně zvracet a (b) vždy, když letí přes zeď, dopadne na tlapky.

A takhle my tady žijeme.