3.3.2024 | Svátek má Kamil


GLOSY: Veselá současnost

17.12.2016

Jane Fonda, slavná herečka a feministka, veřejně kritizuje Donalda Trumpa za jeho sexmismus a postoj k ekologii, když uvedla, že propásl příležitost být ekohrdinou. Fonda je připravena učinit cokoli, co je v jejích silách, proti Trumpovi a jeho politice. Trumpe, chvěj se!

Neue Zürcher Zeitung referuje o rozsudku Kantonálního soudu v Ženevě, který judikoval, že banka musí provést příkaz k platbě klientovi, i když je jí známo, že peníze na účtě nebyly zdaněny. To Babiš to takhle daleko dojít nenechá, tím si buďte jisti.

V médiích probleskla zpráva, že ministerstvo orby v Praze pro jednoho z náměstků ministra vyštafírovalo byt za více než milion korun a kuchyňská linka stále více než 300.000 Kč. Investigativci, jděte po tom, protože to je neuvěřitelné.

Ministr kultury Herman převzal v Německu Uměleckou cenu českoněmeckého porozumění za přínos porozumění mezi oběma národy, když jako první představitel vlády ČR vystoupil na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Cena není peněžní, dostal umělecké dílo. Někam vlezete a máte cenu. Yes we can - ja wir können.

Slovenský podnikatel Chrenek bude moci odstranit brutalistickou budovu bývalého Transgasu na Vinohradské třídě v Praze, když ministerstvo kultury zamítlo návrh na zařazení této budovy do seznamu kulturních památek. Proti je především Klub pro starou Prahu. Namísto toho vyroste nový objekt na úrovni doby. Barák je to sice ošklivý, jenže bohužel bude nahrazen úplně jiným, sice hypermoderním, ale opět hnusným.

Ve jihoněmeckém Freiburgu před cca týdnem zavraždil „nezletilý“ afghánský imigrant studentku, kterou před tím ještě znásilnil. Obyvatelstvo města, které je známé svojí slavnou universitou a příjemným flairem malého velkoměsta a také tím, že přijalo velké množství imigrantů s otevřenou náručí a velkým osobním nasazením obyvatelstva v pomoci imigrantům, je vyděšeno. Navíc obviněný byl přijat do místní rodiny a jeho oběť se velmi angažovala v péči o imigranty. Veřejnoprávní bedna v hlavních zprávách Tagesschau výmluvně pomlčela o této události a později blekotal šéfredaktor, že nemohou referovat o každé vraždě, když jich ročně je přes 300. Aha, najednou. To jsou paradoxy - am besten Südwesten.

Politici CDU před blížícími se parlamentními volbami v Německu požadují, aby byl zpřísněn trestní zákoník v tom smyslu, aby bylo postihovány mediální dezinformace a zprávy, jsou-li falešné. Současná úprava se jim zdá nedostatečná. Tak jo, toto když projde, tak rychle nebude nikoho, kdo by do německých médií psal.

Šéfová MMF m ́me Lagardová čelí ve Francii soudnímu procesu kvůli tomu, že ještě jako ministryně fisku schválila setmilionové odškodnění nebohému magnátovi Bernardu Tapie z erární kasy. Soudím, že tahle baba by měla stát před soudem pro úplně jiné kousky. Mám ale strach, jestli zvládne zaplatit 13.000 eur jako peněžitý trest.

Známý lékař dr. Šmucler kdesi v jakémsi rozhovoru uvedl, že zhruba 1/2 českých celebrit má plastiky zdarma. No však to také podle toho vypadá.

Spiegel-on-line se v úterý rozepsal o ruské propagandě a lžích, které jsou šířeny v médiích a také prostřednictvím mnohých ruských Němců a jsou namířeny proti vládní uprchlické politice a Anděle Merkelové. Fuj, německá naprosto pravdomluvná a nezaujatá média jsou velmi znepokojena.

Peking prostřednictvím své hlásné trouby Global Times vyjádřil „krajní znepokojení“ nad přímočarým vyjádřením D. Trumpa na téma politiky jedné Číny v souvislosti s obchodními vztahy mezi USA a Čínou. Tato slova, jak se praví v médiích, se v diplomatické řeči obvykle vyhodnocují jako skrytá zloba a i hrozba. V této souvislosti je dobré se podívat na krásnou epizodu o diplomatické řeči z miniseriálu Kosmo. Takže schválně, co jen ta Čína provede.

Ve Wisconsinu skončilo přepočítávání hlasů v prezidentské volbě skutečně tím, že součet hlasů nebyl správný. Ve skutečnosti dostal D. Trump ještě o pár hlasů více. V Pennsylvánii zase soudce žalobu zelené prezidentské kandidátky Jill Steinové, která má indiánské jméno „Statistická chybka“, zamítl. Picni se do hlavy a nepruď, žábo zelená.

Podle zpráv stíhá Policie ČR čtyřiadvacet lidí z Regionální rady ROP Severozápad, když měli zločinně poškozovat finanční zájmy EU. Cože, jen čtyřiadvacet a jen z ROP Severozápad? To je na houby taková práce.

KDU-ČSL a šéf ministerstva orby prosazuje zákon, který by zakotvil předkupní právo na polnosti ve prospěch toho, kdo na něm hospodaří. Nezastavte se, bratři, nájemníkům předkupní právo na nebytové prostory a kdo souloží s cizí ženskou a užívá ji, tak předkupní právo i na babu.

Španělská vláda Jeho katolického veličenstva Juana VI. se chce vrátil ke greenwichskému času, když SEČ zavedl diktátor Franco proto, aby sladil čas s Hitlerovým Německem, svým spojencem. Fajn, až se jednou rozpadne EU (a to nastane), bude mít tento problém Španělsko vyřešeno.

Právě začal platit další znamenitý zákon, předepisující uvádět na trh jen potravinářské výrobky s předepsanými údaji o složení výrobku, jeho kalorických a nutričních hodnotách atd. Předepsán je nejen obsah, ale také velikost písma. Zákon byl vydán, jak jinak, pro naše dobro coby spotřebitelů. A přitom kromě pár přechytralých cvoků to nikoho nezajímá, hlavně slevy, slevy a slevy.

Už jsem se zmiňoval o Mojmíru Hamplovi, částečně geniálnímu viceguvernérovi ČNB. Ale protože tento guru oslabování kursu koruny si nedá pokoj a v posledním čísle časopisu Týden poskytl rozhovor s názvem „Díky oslabování koruny si žijeme lépe“, tak se o něm musím zmínit, jinak bych neusnul. Díky němu tedy víme, že:
a) Nebýt oslabování, byli bychom v háji.
b) Nebýt Hampla, byli bychom tam tuplem.
c) Výpočty Hampla a Jeho Hisbandu ukazují, že cílené držení kurzu u hranice 27 kaček na euro po dobu tří let může za 30 až 50 % současného velmi dobrého stavu českého hospodářství; za zbytkem stojí jiné faktory . Tak tomu říkám exaktní závěr!
d) Odbourali odkládání nákupů mezi obyvatelstvem, když úložky obyvatelstva stouply v letech 2008 až 2013 o třicet procent. Spořivost a šetrnost je hnus fialovej.
e) Pokud exit z kurzového závazku (to je ale čeština) centrální bankéři odkládali, bylo to jen tím (to je čeština), že viděli, že se inflace růst nechystá (mrcha jedna neposlušná). A protože inflace neroste a neroste uvolňování neuvolňování, tak bude co, čarodějové? Není ten Hampl k sežrání?

V hlavním městě Nigérie Lagosu se uprostřed mše zřítila střecha kostela a v troskách zahynulo více než 100 lidí. Není to první případ tohoto druhu v Nigérii. To je jasné, lenoši neuklízejí mokrý sníh.

Státní tajemník pro evropské záležitosti Prouza a nejspíš nastávající volební lídr ČSSD údajně nemá bezpečnostní prověrku v úrovni „důvěrné“, kterou pro výkon této funkce potřebuje. Na a co, na jeho známé lezení do zadku Merkelové, Junckerovi a dalším žádnou nepotřebuje.

A takhle my tady žijeme.