25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

GLOSA: Zlatá střední?

Často se mluví o orientaci politických stran. Oblíbená pozice, kromě extrémních a populistických, bývá pravo/levo středová. Tam je v poslední době více méně, bohužel jen verbálně, nabito.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vyhnalík 13.5.2014 16:31

Re: je to marné

Nejspíš jste nepochopil, tento univerzální blábol sepsal jeho autor jako reklamu právě na ANO. Nejen, že je poslancem za ANO, ale také lže, když píše o tom, že je prostým příslušníkem střední třídy. Rozhodně patří mezi nejbohatší promile občanů ČR. Aby bylo jasné, nevyčítám mu jeho majetek, ale to, že o něm lže.

V. Mlich 13.5.2014 15:18

Jednou z priorit státu by měla být podpora rodin?

Já teda od státu očekávám úplně jiné věci: zákony, justici, obranu... Pokud by stát měl nějak podporovat rodiny, tak tím, že je nebude tolik okrádat na daních. Nebo tu podporu myslíte tak, že jednomu vezme, a druhému dá? Jenže každý jsme z nějaké rodiny, bez rodiny člověk nevznikne, každý jednou bude možná mít děti. Tak kdo to má platit, tu podporu? Důchodci, impotenti a buzíci? Ti nás teda moc nevytrhnou...

Z. Švrček 13.5.2014 12:08

A kampak pane Pilný počítáte své ANO,

tedy hnutí, které vedlo rétoricky pravicovou kampaň a nyní předvádí v praxi levicová řešení se všemi nešvary? Jak dlouho myslíte, že s tím oblbnete tu pravicovější část střední třídy, jejíž členové voličsky dříve podporovali ODS, kterou pak začali opouštět kvůli jejímu přílišnému propojení s byznysem a právě i kvůli rozporu mezi slovy a činy? Ti to naházeli právě ANO, které se chová v podstatě úplně stejně a k propojení s byznysem se ještě i hrdě hlásí?

V. Vaclavik 13.5.2014 11:18

Stredni trida

"Co střední třída potřebuje a co jí vadí? Chtěli bychom (já snad do té kategorie také patřím) "

Podle toho vypisu jde o tridu uzitecnych hlupaku, idiotu. Ale to neni zadna novina, ze levici hraje do not prave stredni trida, ktera nepochopila, ze koketovani s levicovymi idejemi logicky vyustiva prave do tech excesu.

K. Luboš 13.5.2014 11:16

Takže jsme se dozvěděli,...

...koho nevolit. Takže nám ještě zbývá zjistit, koho volit!

P. Joch 13.5.2014 8:43

je to marné

Pod tohle by se podepsal skoro každý, jenže stejně nakonec budou lidi volit Babiše, socany a Okamura. Proč? Protože většina populace je mentálně líná uvažovat dál, než k nejbližší večeři.

E. Zavřel 13.5.2014 7:51

Volby a územní plán v Brně a v Líšni

Pane Pilný, jen výjimečně přispívám do debat, ale ze včerejška jsem ještě trochu nabuzený, takže: ANO, půjdu volit, ALE: bydlím v Brně v místní části Líšeň (cca 28 000 obyvatel). Město Brno, jehož je Líšeň součástí, prosazuje nový územní plán, kterým vyhlašuje, že na území líšně bude až 19 000 nových obyvatel. Líšeň proti tomu protestuje občanskými iniciativami, peticemi, usneseními zastupitelstva, jednáním starosty s primátorem atd., al město stejně stojí za svým názorem a nechce ustoupit. Zúčastnil jsem se většiny veřejných jednání, které se problému týkaly a vím, že prosadit omezení výstavby je velmi těžké. Územní plán je kamenem úrazu a zdrojem zisků určitých skupin i v Praze a je pro městské části závazný. Koho volit? Socialisty, kteří v Líšni stojí za svým a snaží se, ale přes město (ve kterém vládne socialistický primátor) se stejně nedokáží prosadit? Nějaké podivné uskupení, které se před volbami vynoří, rozhádá se a zanoří? Opravdu nevím, Howgh.