9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Zrcek 25.11.2021 19:01

Doba covidová s nařízeními, zákazy a strachem evokuje zákopovou atmosféru, kdy není kam utéct. Teď to chytnul soused, zítra to můžu být já. Dost si zavařili odborníci - co jeden doporučí, druhý zakáže. Lidi včetně politiků vyšilují, nemají komu věřit.

Princip švejkování spočívá ve schopnosti zůstat nad věcí. (Chce to froté ručník). Někdo to dokáže, jiný na to nemá, záleží na osobní zkušenosti a letoře. Není jednoduché prožívat vlastní smrtelnost - a to ve vlnách dlouhodobě. Někoho to ničí, stává se uzlíčkem nervů, jiný může časem najít vnitřní klid. Ani jeden není lepší než druhý. Někdo je ovšem lepší herec a umí dodat klid i druhým.

Někdo to řeší odmítáním autorit a násilnými střety s každým, koho v ten moment považuje za protivníka. Pokud se jich sejde víc, je z toho demoška, třískají se okna a hoří auta. (Ale může to fungovat proti frustraci.)

Werich by doporučil sedět na židli a číst bibli - mě by to asi vyhovovalo víc, ale univerzální recept to není. Když ještě lidi spolu souložili, většina pánů při těchto kalamitách chodila do bordelu - nikdy neměly děvky lepší kšefty. Teď od toho odrazuje nejen hřích toxické maskulinity, ale pro většinu i nedostupnost zpovědi, která měla od hříchu očišťovat...

P. Brich 25.11.2021 16:20

Koronavirus mutuje podobně, jako mutuje virus chřipky. Říkali nám, že mutuje daleko rychleji, takže vzal začátek řecké abecedy fofrem: alfa, beta, gama, delta. Delta je tu už od jara. Přestal mutovat?

Na každou novou mutaci chřipky se musí vyrobit nová vakcína podle předpokladu, kam se vrtne nová mutace. Někdy předpoklad nevyjde a pak účinnost vakcíny je nízká až diskutabilní.

Na koronavirus byla fofrem vyvinuta vakcína a další už netřeba vyvíjet? Nebo až do vyprodání zásob?

Od samého počátku se na očkování dělá reklama jako na výprodej prošlé tlačenky. Polopravdy, sem tam pravda a většinou desinformace. Např. očkováním uděláme za kovidem tečku. Nebo očkování je průkazem bezinfekčnosti. Atd.

Od samého počátku špatně. K čemu testování lidí bez příznaků. Jen mrhání penězi. Neměl by PCR test být používán jen k prokázání kovidu u lidí majících zdravotní problémy? K čemu jsou výsledky PCR testu pro lidi bez příznaků, když se mezi odebráním vzorku a po jisté nikoliv v krátké době obdržením výsledku může testovaný nakazit a roznášet dál. Atd.;-€

R. Langer 25.11.2021 15:29

Je dobré si uvědomit, že ti neočkovaní NEPROTESTUJÍ PROTI OČKOVÁNÍ, ale proti diskriminaci neočkovaných, a proti zavedení povinného očkování na nemoci, proti kterým se z principu nikdy očkovat nedá, a ani nikdy nedalo. Jinak v očkování samozřejmě naprosto nikomu nebrání, klidně třeba 20. dávkou. Každý očkovaný si může klidně v praxi vyzkoušet, která bude ta jeho "poslední". ;-D

Jo, a bohužel to zdaleka není tak k smíchu, jak by se možná zdálo. :-P

J. Jurax 25.11.2021 14:33

Celkem chápu jak protestující, tak ty, kdož s protesty nesouhlasí a protestujícím spílají.

Ale ani ti, ani oni nevědí co s tím. Nemají recept, jenž byl dostatečně účinný a zároveň - to je důležité - těmi i oněmi akceptovatelný a politicky přijatelný. I erudovaní odborníci se zcela neshodnou na řešení.

A vedle toho existují zajisté rozličné zájmy s covidem související jen indukovaně - samozřejmě politické, různých zájmových skupin polívčičku si přihřívajících a v neposlední řadě i zájmy farmaceutických firem, jež chtějí umořit náklady na vývoj vakcín a pochopitelně vydělat.

A problém nezávisle na svrchunapsaném existuje dál - a ani v tom, jak je závažný, shoda není.

L. Harvánek 25.11.2021 12:44

Dovolím si nesouhlasit, protesty proti kovidovým opatřením jsou vedeny ideoůogicky. Protestující nejsou schopni pochopit, že kovid, který se objevil je především lehce přenosná nemoc, na kterou ke vší smůle zatím neexistují žádné spolehlivé prostředky, které by její šíření dokázaly zastavit. Netuším, za jakých podmínek dokázaly sta a možná tisíce špičkových vědců vytvořit jakousi vakcínu, která by před nákazou chránila. To se povedlo v rekordně krátké době a pokud se dobře pamatuji, žádný výrobce netvrdil, že účinkuje na 100%. Doba na vyzkoušení vakcíny také byla velmi krátká a tak ani klinické studie nemůžeme brát jako stoprocentně bezchybné. Ale měli bychom si uvědomit, že průběh šíření i závažnost onemocnění vakcíny zmírnily. V dnešní době internetu si každý, kdo umí ťukat do klávesnice, dovede obstarat potřebné informace. Je ale otázkou, zda jsou pro něho srozumitelné a zda si je nevykládá po svém. Proto se očkovat nenechají, neb se dočetli cosi o škodlivých účincích a proč by se měli očkovat, když proti nemoci existují "zaručené" léky. Které se vlastně ani proti podobnému virovému onemocnění nikdy nepoužilo a ani nevyzkoušelo. Takže po několikaměsíčním zkoušení těchto dosud nevyzkoušených léků jsou tyto stoprocentně účinné a spolehlivé, zatímco vakcíny, které spolehlivě už ochránily stovky miliónů lidí, jsou škodlivé? A v tomto právě vidím tu ideologii, šířící nenávist vůči očkování, zatímco medikamenty vyzkoušené na několika stovkách pacientů jsou spasitelné. A ještě jednu faktickou připomínku: jste přesvědčeni, že ony výše zmiňované počty špičkových vědců by obětovaly svůj čas, síly a znalosti, aby vytvořili měco, čím by lidstvo poškodily?

Ś. Svobodová 25.11.2021 12:59

Vy jste zase nepochopil, že to čemu říkáte očkování očkováním není. Je to jen možnost jak mít několik měsíců v roce určitou ochranu před vážným průběhem onemocnění, které potká tak 1-2 lidi z tisícovky. Jedinou možností je na virus si zvyknout tím, že se s ním budeme opakovaně setkávat a to ať s očkováním nebo bez něj. Tak to udělali Švédové a jejich "vlna" je od jara stabilní s úmrtím 1-2 lidé týdně.

L. Severa 25.11.2021 15:45

Švédsko mělo ze severských států zdaleka nejvyšší počet zesnulých na covid-19 na počet obyvatel.

L. Harvánek 25.11.2021 18:48

Dovolím si s Vámi nesouhlasit, ani Vy jste nepochopila to, co jsem chtěl sdělit. Krom Fb stránek jsem se nesetkal s tím, že by proti neočkovaným vedl nějakou agresivní kampaň (to, co zahlédnu zde na Fb beru s velikou rezervou). Jenže v mediích (a to i v těch "seriózních") to tak někdy vypadá a někdo si na tom chce přihřívat svoji polívčičku. To, že jsou farmaceutické firmy obviňovány z toho, že chtějí za každou cenu na kovidu vydělat, je nesporná pravda. Jenže to je jedna strana mince a ta druhá nabízí pohled z opačné strany. A Vy si myslíte, že týmy špičkových vědců pracovaly na vývoji vakcín jen proto, aby z toho měl někdo prospěch? Já jsem přesvědčen, že veškeré jejich úsilí bylo zaměřeno k tomu, aby lidem pomohli a ne kvůli tomu, aby se zvýšila suma na jejich kontech. Měl bych dodat ještě jedno, ale to už jsem Vám sdělil dříve a nechci Vás z ničeho podezírat, neb Vás zase tak dobře neznám.

L. Severa 25.11.2021 13:04

Naprostý souhlas. Myslím, že ty demonstrace vycházejí z bezmocnosti proti covidu kterého již mají plné zuby. Nevěřím tomu, že se protestující domnívají, že se neměla provádět žádná opatření.

Ś. Svobodová 25.11.2021 13:31

Ještě k těm vědcům: Určitě dělali co mohli. Ale co mohou jim vždy určí zaměstnavatel. A jelikož se jedná o komerčního výrobce, jeho zájem je být první na trhu a vydělat biliony a to bez jakéhokoliv rizika.

I. Jouza 25.11.2021 11:35

Většina národa si vystačí se švejkováním.............;-D;-D;-D

J. Jurax 25.11.2021 14:45

No, podstata švejkování je doslovné plnění blbých rozkazů.

R. Langer 25.11.2021 15:22

No, však se taky naprostá většina národa, v podstatě kromě dětí a těhotných žen, dobrovolně naočkovala, takže to docela sedí. A s radostí. Takže asi ten národ Švejků doopravdy jsme. ;-)

O. Barvíř 25.11.2021 11:29

P. Dvořák 25.11.2021 7:20

Asi jsem četl jiného Švejka, protože ten Haškův naopak zcela precizně a do puntíku splnil každý rozkaz. Včetně toho, že jako pucflek má splnit každé přání dámské návštěvy . .

"A Švejku, kolik těch přání měla??" . . . "Asi šest pane nadporučík a tedkoň spí vod tej jízda jako zabitá . . "

;-D

J. Sedláček 25.11.2021 11:18

co autor míní tím "švejkováním", v jaké bublině žije

D. Zítko 25.11.2021 8:54

Používat trochu vlastní rozum a zkušenost není švejkování .

M. Boháček 25.11.2021 8:51

Švejkujú hlavne politici, keď tvrdia, že im ide o zdravie občanov.

EÚ podmieňuje granty, fondy zaočkovanosťou štátov nad 75%..neočkujú sa občania...nebudú granty... Sme svedkami masívného vakcinančného experimentu, ktorý je tlačený všetkými možnými manipulatívnymi technikami vrátane vydierania. Článok, z ktorého čerpám text vyšiel 18.mája 2021. Tento dátum je dôležitý pre pochopenie masívneho tlaku na vakcináciu vo všetkých štátoch. Koľko peňazí dá EÚ, toľko si môžu politici a ich blízki kamaráti rozkradnúť. Keď sa občania nebudú očkovať, kamaráti budú mať málo peniažkov, ktoré si môžu rozkradnúť cez rôzne granty a fondy.

EÚ po novom podmieňuje čerpanie balíka grantov a pôžičiek na obnovu zaočkovanosťou štátov. Od zaočkovanosti bude závisieť, kto dostane peniaze z „pandemického balíka“ 672,5 bilióna EUR.

https://www.inenoviny.sk/eu-podmienuje-granty-fondy-zaockovanostou-statov-nad-75-neockuju-sa-obcania-nebudu-granty/

Ś. Svobodová 25.11.2021 13:17

Nikde jsem nenašla dokument EU který by podmiňoval čerpání z Fondu obnovy po covidu očkovaností. Můžete mi poslat odkaz?

R. Langer 25.11.2021 15:20

Ono to asi nebude pravda. Přece jenom je potřeba ty zdroje trochu prověřovat.

J. Nevrkla 25.11.2021 8:42

Otázkou je, jestli ta auta skutečně zapálili protestující proti covidu. Existují svědectví, že světlici do davu nejprve hodil policista, že auta začali podpalovat nějací snědí výrostci...

P. Dvořák 25.11.2021 7:20

Švejkování?

Asi jsem četl jiného Švejka, protože ten Haškův naopak zcela precizně a do puntíku splnil každý rozkaz. Včetně toho, že jako pucflek má splnit každé přání dámské návštěvy (npor. Lukáše?). Když každé, tak každé . . . . .

Ale že by si vůbec někdy dělal z kteréhokoliv svého velitele nebo státníka legraci, nepamatuji.