13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

GLOSA: Proč je stát největším zločincem

Někdy, třeba před spaním, si prolistujte trestní zákoník, zejména ony "skutkové podstaty trestných činů". Až na výjimky jde o činy obecně odsouzeníhodné a nepochybuju, že laskavý čtenář by zločinci nejraději ani ruku nepodal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Jelínek 23.12.2012 18:54

Krátce, stručně, výstižně

Naprostý souhlas. Někteří si ale myslí, že když nebude "stát" tak by nebyli hasiči, policie, doktoři atd. :-)))) , krásná ukázka indoktrinace státním vzdělávacím systémem. To by ale někdo nesměl zapomenout , že má v hlavě mozek.

J. Farda 21.12.2012 21:43

S autorem naprosto nesouhlasím

Takže zločinec je hasič, který Vám přijede hasit barák, záchranář, který Vás resuscituje po infarktu/dopravní nehodě, polda, který chytne kapsáře s Vaší peněženkou v ruce, soudce, který odsoudí pedofila za znásilnění Vaší dcery, o již zmíněnném učiteli nemluvě .... etc., etc.! Emoční zjednodušení a generalizce jak vyšitá, vážení diskutéři! Takže takové Somálsko v devadesátých letech (dodnes v rozvalu) je Váš vzor?

J. Klepal 21.12.2012 20:27

pochopení

I když mnohé funkce státu lze jistě oželet a skutečně najít řadu případů, které lze nazvat krádeží státem, pochybuji, že se na popisované krádeži podílí například učitel.

V. Ondys 21.12.2012 15:07

Re: :)))))))) Se státem to rozhodně není tak zlé

:))))) Na smetiště dějin?

V. Kain 21.12.2012 13:18

Re: :)))))))) Se státem to rozhodně není tak zlé

S článkem se nedá než souhlasit.Kam ale zařadit organizovanou zločineckou bandu z Bruselu?

P. Krešňák 21.12.2012 11:58

Vážená paní...

....možná to nevíte, tak jen připomínám. Z mého příjmu zaměstnance každý měsíc končí cca 60% ve státní kase a jiných povinných účtech (sociální, zdravotní...). Hospodařím tedy jen se 40% toho co jsem vydělal. Hluboce s tím nesouhlasím a taková ............. jako jste vy bych nenechal volit. Vy s tím opravdu souhlasíte, a ráda dáváte svých 60% příjmů eráru?

S pozdravem Krešňák

V. Ondys 21.12.2012 11:03

:)))))))) Se státem to rozhodně není tak zlé

jako malý ohníček dovede ochránit i zahřát, průůůůůser začne v okamžiku našeho současného podání, kdy požárnící začnou zakládat největší ohně, abychom se bez nich neobešli a stali se otroky jejich šílených rozhodnutí, nesmyslných nároků i nestydatých požadavků...

J. David 21.12.2012 10:49

Ještě přípodotek

Třicet let zaměstaný platil státu "socprc". Ne vlastní vinou přišel o zaměstnání. A vládní gauneři rozhodli, po dvou měsících si navleče žlutou vestu, a hajdy napichovat vajgly a odklízet sníh 20 hodin týdně gratis (aby neztratil pracovní návyky) před herny, kde si "dávkaři" (kteří nikdy nepracovali, takže pracovní návyky ani ztratit nemohou) vesele lebedí. Halt "Dobro", jak vyšité. Spořádané neštastníky erár umí "odrbat", na jiné ale nemá "páky". Dále, "Dobro" s-Karet. "Qui bono"? Rozhodně ne pro "Dobro" klientů, třeba většina mladých matiček na mateřské má vlastní účty, platební karty, užívá bezhotovostní platební styk přes modifikace Internetbankingu. Co tím ti gauneři sledují? Trvalý platební příkaz "mateřské" i jiných dávek, lze realizovat na jakýkoliv účet, u jakéhokoliv bankovního domu. Někomu přihráli zajímavý "vejvar" s provizemi, do vlastních kapsářů. A o tom to je. Kníže blábolil cosi o normalitě prebend 10% ze státních zakázek. Docela zajímavá filosofie, kdy politik, či ouředník je živen z berní poplatníků. On jim nestačí zákonem stanovený plat, na který jim někdo musí vydělat? Za K.u.K. byla berní povinnost 10%. Každý sedlák či občan, se musel sám zajistit (pojistit - nemovitosti měly třeba cedulky "Pojištěno u banky Slavie"), někdo byl "pod penzí po definitivě", jiný se komerčně pojišťoval. Sousedé si na větší vsi platili obecního vechtra, který si nevozil "obřití" ve fuhrwerku, jako ti dnešní "zadarmo drazí MP dementní nasazovači botiček", ale pochůzkoval. Obecní hajný řachal dunstama či drceným krušcem do pantalonů pytlákům. Fungovalo to. Dnešní páchání "Dobra" hraničí ale s loupežnictvím. Kalousek: Složená daňová kvóta, toť jeho blábol, hodný lučebníka gutaperči. Slevníme lokomotivy a zdražíme erteple. Daňově na tom budeme v globálu nastejno, občan si nemá co naříkat.  A pak, zvýšení sazby berní sazby neimplikuje zvýšení berního inkasa. Berní poplatník se vrhne na "vzájemnou občanskou výpomoc", já tobě pytel erteplí, ty mne králíka. Howgh.

K. Luboš 21.12.2012 10:46

Ale to už věděl ...

...Karel Marx, že stát je organizované násilí. To není nic objevného! A o tom českém to platí v míře vrchovaté.

Š. Hašek 21.12.2012 9:56

Re: S autorem naprosto souhlasím.

Asi tak.

A bude hůř!

Mám známé, kteří za největšího zločince bílého dne považují například trhovce/obchodníka/výrobce, co vystavil své zboží, nikoho nebije tyčí - pouze jeho cena jaksi nesedí těmto obyčejným lidem (je vyšší, než oni chtějí). A je oheň na střeše.

Odrbávání státem jim moc ani nedochází/nevadí, neb mnohdy žijí z peněz sousedů, státem ukradených a jim přidělovaných. A zhoršuje se to (pro ty plátce).

J. Schwarz 21.12.2012 9:19

Re: Vážený autore

proč by to nemohlo být tak, že ti, co si přejí být "vystřihováni" si to zaplatí v daních či pojistkách, ti, co si myslí že státní "péče" je neefektivní a zbytečná to risknou a své prostředky použijí jinak. Každý by měl, co chce a nikomu by nebylo vnucováno údajné "Dobro" násilím. Potom se totiž údajné Dobro obrací ve svůj opak. Čím to je, že pomalu nemůžete plácnout dítě po zadku a musíte respektovat jeho "vůli" i když chce jít ven v zimě bosky zatímco dospělému člověku je možno  vnucovat proti jeho vůli něco co je podle názoru vládnoucích či jimi zmanipulované "demokratické většiny"  pro  jeho údajné "Dobro". Každý nechť si své Dobro definuje sám, ovšem na vlastní zodpovědnost.

J. Schwarz 21.12.2012 9:11

S autorem naprosto souhlasím.

Stát má všechny rysy organizovaného zločinu.

E. Došlík 21.12.2012 7:48

Re: Vážený autore

Vážená Paní,

autor si na svá slova nebude vzpomínat. Taky proč? Honorář dostal, a tak má čas na další tvorbu ptákovin . . .

R. Bednarzová 21.12.2012 7:15

Vážený autore

Vážený autore,

snad si na svá slova vzpomenete, až vás některý z vámi zmiňovaných zločinců bude vystřihávat z havarovaného auta.