22.2.2024 | Svátek má Petr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I-Worm 7.2.2010 23:46

Je to prosté, milý Watsone

politické strany, to jsou mafiánské famiglie. Mezi sebou se perou, ale proti lidem spolupracují.

alena 7.2.2010 13:28

nádherný

příklad legálního okrádání mnoha lidí trochou lidí ve velkém. Jdu blejt, velebnosti... dokud mám ještě z čeho.

čtenář 7.2.2010 19:46

Re: nádherný

Češi to tak mají rádi, když jim někdo barví hlavy lejnem.

harpagon 7.2.2010 11:33

A´t si Paroubek, Topolánek a ostatní zaplatí své lepiče plagátu, ale ze SVÉHO!!

..A co by dělaly ty  agentury, které z toho cirkusu žijí...představte si, že by si strany dělaly kampaň samy, jak tomu bylo po r. 89,... jenže jak by to vypadalo, kdyby Topolánek , Paroubek lítali po republice s kbelíky a lepili plagaty. .. No když nechtěji, ať si ty lepiče zapaltí, ale  ZE SVÉHO, peněz mají dost!

Vlado Z 7.2.2010 10:37

Tímto to nezachráníme

Myslím, že jistý příspěvek dle počtu získaných voličských  hlasů (ne dle mandátů) je naopak potřebný a může pomoci malým stranám, aby přežili -osloví-li alespoň část voličů- aniž by se nutně stali závislými od nějakého velkého sponzora. Protože u nás není společenská kultura jako v USA, kde Obama mohl získat miliony z minidarů řadových občanú. Zde řadovým lidem myšlenka podpořit finančně politika, kterému věří, ani nenapadne, takže strany jsou závislé na darech milionářů, v naprosté většině čekajících na oplátku protislužby. 

Takže žádný politik nepůjde do ulic žádat občany o příspěvek do stranické kasy, spíše se sejde někde v luxusní restauraci se správnými lidmi a domluví se rychle a tiše.

Takže navrhuji -příspěvek stranám dle počtu získaných hlasů nadále a výrazně limitovat náklady na volební kampaně-takových 10-20 milionů musí na upozornění občanů na blížící se volby bohatě stačit. Ti, kteří dění kolem sebe sledují průbežně, další informace před volbami nepotřebují, a ti, kteří svět kolem sebe nesledují, ať radši ani nevolí...

To, že současný systém financovaní je nastavený tak, aby upřednostňoval velké strany s dlouhodobě zajištěnými finančními toky, nejspíš nebude náhoda. A Váš návrh, promiňte, by současnou lobistokraciijen podpořil.

jirka.s. 7.2.2010 13:07

Re: "...jistý příspěvek dle počtu získaných voličských hlasů ..."

Bingo! Volič by s volební obálkou hezky vyfasoval tisícovku. Platný hlas by byl pouze ten, u kterého by byla ona tisícovka zpětně přiložena, nu a zároveň by si ji mohla příslušná strana připsat na účet! Schválně, o kolipak by asi tak vzrostl ten účet  z liháče???

MaR 7.2.2010 16:16

Re: "...jistý příspěvek dle počtu získaných voličských hlasů ..."

Tisícovka je příliš velké lákadlo. Ale taková stokoruna či dvě by fungovaly myslím dobře.

jirka.s. 7.2.2010 23:48

Re: "...jistý příspěvek dle počtu získaných voličských hlasů ..."

Ježíšikriste, a o to lákadlo snad přece jde, ne??? Copak myslíte, že by třicetikorunáči tam tu tisícovku nechali???

I-Worm 7.2.2010 23:48

Ha, ha, ha, to je dobré!

socani rozhazují, ale pravičáci hospodaří šetrně!

Rosťa 7.2.2010 9:34

Hledání viníka

 Ani já nechci přispívat na volební kampaň, tentokrát Topolánkovou. Ve službách těch nejbohatších neuspěl, všechno zfušoval, zmelčákoval a nakonec ho potopily dvě zelené, které před hlasováním poslal někam. A teď skučí, že to všechno Paroubek.

jirka.s. 7.2.2010 10:20

Re: Hledání viníka

Nu, rostíku, nebuď tak namyšlený, tvůj příspěvek na volební kampaň kohokoliv by stejně nestačil ani na kanagom potřebný k přilepení jednoho jediného plakátu!!!

lesov 7.2.2010 10:29

Re: Hledání viníka

Zato ty bys vopatlal celou zeměkouli a ještě by ti zbylo na přilepení Topolánkovy nahé fotky do deníčku!

jirka.s. 7.2.2010 10:31

Re: Hledání viníka

A helemese, vosel zase vylezl ze stínu a hned dostal úpal!!!

J.S. 7.2.2010 10:33

Re: Hledání viníka

A osel největší ze stínu vylézti nemusel. Úpal má stále.

jirka.s. 7.2.2010 10:38

Re: Hledání viníka

No, hlavně, že ty se držíš pořád v tom stínu a pro jistotu nesundáš ani tu kšiltovku!

http://www.mpsv.cz/files/clanky/716/jizni_cechy23.jpg

J.S. 7.2.2010 10:44

Re: Hledání viníka

jirko.s. Vy jste tak moudrý a říká se o Vás, že ze sekretariátu jedné strany dodnes pochvalné dopisy dostáváte. To je bohužel jedna z mála věcí, kde si Vy myslíte, že jste něco dokázal. Ale zvu Vás .Po obědě odjíždím na lyžovačku a když přemůžete svoji duševní demenci poznáte jak fajn to je.

jirka.s. 7.2.2010 10:52

Re: Hledání viníka

Tož na té lyžovačce tě lituji! Oni prý nesvéprávné na vlek nepouštějí ani s doprovodem!!!

J.S. 7.2.2010 19:44

Re: Hledání viníka

Lyžovačka nádherná. Okolí Božího Daru bez chyby. Jiříku prosím odpověz , kde že jsi to pracoval. Potával jsem se lidí a odpověď převážně byla. Který dement Ti to řekl, to ani na budovách KSČ nebylo. A jinak proč nejdeš, když tak krásně je ven. Ty jsi postižen, to teď neříkám sarkasticky, jestli potřebuješ pomoc napiš. Já lidem s určitým omezením nebo postižením oravdu rád pomohu.

Pedro 7.2.2010 11:49

Re: Hledání viníka

Lesove, jak to bylo s tím přistáním Američanů na Měsíci (viz nick lesov 17.9.2009 - Jsem taky popírač přistání na Měsíci)? Pánové Lovell a Cernan ještě žijí, ale jsou to už staří pánové. Pokud máte zájem o diskusi s nimi (viz diskuse Barta Sibrela s Buzzem Aldrinem), tak se musíte tumlovat. Pokud by ještě do Česka přijeli, nebudete to mít do Prahy z Chomutova daleko.  

harpagon 7.2.2010 11:28

Re: Odmítněme financovat politický předvolební karneval za miliony, jsou smysluplnější projekty..

Nechci přispívat na jejich předvolební populistický karneval. Po volbách spadnou masky a všechno je jinak. To se jim to křepčí za naše peníze, aby získali dobré koryto pro SEBE, velmi dobrá trafika, exekutor na ně nemůže. Pěkně si to pro sebe vymysleli!   Je to stéjné jako si platím ze svých konsesionářských příspěvků reklamu v televizi, kterou vůbec nepotřebuj!  Ti, kteří se dostanou až tam nahoru ať  vrátí část svých  nemalých příjmů straně, která jim k těm příjmům pomohla!! Co kdyby platili 20%  straně, která je dopohodlných křesel vynesla, ať si šetří na svou budoucí kampaň, ať se snaží, je to jejich "byzynys". Nenehme , aby si z nás dělali vazaly! Já a spoustu občanů k volbám nejdu, proč mám platit toto absurdí divadlo! Kdo skrachuje, ať se propadene do propadliště dějin a dostanou šanci jiní, kteří dají na zpětnou vazbu občanů. Možná, že by pak nedocházelo k politické korupci, třeba by tam bylo více těch, kteří sleduji jasnou viz a stojí za ni!  Účet, který, který je občanům v tuto dobu dostupný je žalostný, proč je mají volit znovu?

deb 7.2.2010 9:01

To je tedy opravdu zvrácená logika

co tu autor prezentuje. Kdyby příspěvků nebylo, tak by se strany jistě ještě víc ponížily, ale před sponzory, a byly by jim ještě daleko více zavázány. Politici totiž nesledují jen své vlastní hnusné cíle, ale daleko více hnusné cíle sponzorů. Těžko očekávat, že by sponzor sponzoroval nezištně.

Samozřejmě ideální by bylo, kdyby strany nedostávaly naprosto žádné příspěvky, a kdyby politici sloužili občanům čestně a nesobecky.

deb 7.2.2010 9:05

PS

Je třena říci, že ODS od počátku podniká kroky správným směrem, a nespoléhá pouze na státní příspěvky. Za mnohé vděčí ona a tím pádem i my různým Pepům z Hongkongu Lajoszům Baczům, a to, že jsou to zombie, by naši vděčnost neměl ovlivňovat.

lesov 7.2.2010 10:14

Re: PS

No, dokonce je na to přísloví o ženách, které říká, že není dost na tom, že se omluvíš za to, co jsi vůbec nezavinil ale ještě budeš vděčnej, že jsi to směl udělat. "prackasmile"

jirka.s. 7.2.2010 10:30

Re: PS

Copak Pepa a Lájosz, ti už to mají dávno  za sebou a už nepošlou ani floka , ale soudruh petr benda, ten je živý a čilý až až, to teprve budou mazance!!! http://www.firmy.cz/detail/1350164-zs-cheb-kostelni-namesti-cheb.html .

BTW: A někteří "sponzoři" jsou dokonce stydliví jak klášterní novicka!  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sponzor-komunistum-dam-vam-pul-milionu-ale_157466.html

deb 7.2.2010 12:08

Re: PS

Jiříku, tak ony ostatní strany taky bijou černochy? Překvapivé, vskutku.

jirka.s. 7.2.2010 13:02

Re: PS

Jestli strany bijou černochy, to nevím, ale ty deb(ile) každopádně kopeš do mrtvol a čilouši typu bendy se ti smějí do ksichtu!!!

budzes 7.2.2010 8:35

příspěvek za mandát

Dokud dostávaly strany příspěvek za voličský hlas, musely se aspoň trochu snažit. Teď mají peníze za mandát a i kdyby 90% národa volby ignorovalo, oni mají své jiste. FUJ !!!!!!!

čtenář 7.2.2010 9:15

Re: příspěvek za mandát

peníze za voličský hlas, to je cesta ke změně uvažování politických stran. Ale kapři si rybník nevypustí, proto musí dojít ke státnímu bankrotu, aby se to mohlo změnit. Pochybuji, že by čeští předpos*anci dokázali vzít ony mýtické kosy a vidle a vyházet to podle zapomenuté tradice z oken.

Proto to může změnit jenom státní bankrot, osvobozovat tuhle prokletou kotlinu už taky nikdo nebude. Taková je dnešní realita.

harpagon 7.2.2010 11:35

Re: příspěvek za mandát

unisono FUJJJ!

cechoamik 7.2.2010 5:14

Rusti zlodeji na Ruzyni

Na Ruzyni je uschovna zavazadel kterou maji rusti mafiani.

Vse je v rustine.

Jejich finta je ze uctuji lididem kteri podaji zavazadlo i jen na nekolik hodin ...priklad 10 vecer prilet a 7 rano. odlet 2 dny.

Asi jako by hotel chtel uctovat  dva dny od vecera do rana,ci pujcene auto na par hodin dvoudenni sazbu.

Pozor na ty ruske svine...