7.3.2021 | Svátek má Tomáš


GLOSA: Policie jako na houpačce

26.10.2005 18:23

Na druhou stranu se ale objevují zásadní pochybení, která ukazují na systémové nedostatky při řízení policie. Tím nejvíce šokujícím je případ policisty, který se dostal k osobním datům svých kolegů a pak tyto citlivé údaje prodával kriminálnímu podsvětí. Celý mechanismus, jak tento případ probíhal, se teprve vyšetřuje, už nyní ale signalizuje vážné systémové pochybení. Podobné tomu, když policisté nechali skandálně uprchnout Radovana Krejčíře.

V očích veřejnosti pak tyto křiklavé případy zastiňují spoustu dobré práce, kterou většina policistů každodenně odvádí. Nového policejního prezidenta tak čeká hodně organizační práce a jsem opravdu zvědavý, zda na ni bude stačit.

Vyloučit selhání jednotlivců totiž nelze nikdy úplně. Zato zařídit, aby policie ochránila data svých lidí nebo znala a zdokonalovala standardní postupy, to už možné je. Zatím to ale žádný z posledních policejních prezidentů nedokázal.

(autor je stínovým ministrem vnitra)Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.