28.5.2024 | Svátek má Vilém


GLOSA: Možná to vidím zkresleně

17.11.2020

Tenhle termín si pamutuji od jednoho soudruha, co mi říkal, že to vidím zkresleně, když jsem měl nějaké námitky proti reálně socialistické zkušenosti. Tohle je ale mnohem větší problém.

Dočetl jsem se , že archanděl Džibríl nadiktoval jistému Mohamedovi v jeskyni Hírá text svatého Koránu. Tak bych měl pro znalce pár všetečných dotazů, ostatně , vidím to zkresleně. Pokud vím, nenadiktoval nic o Americe či o technologiích budoucnosti. Není v tom náhodou přání, aby se potomci drželi pouze toho , co znali jejich předkové? Proč by vyznavači nemohli žít způsobem života amerických Amišů, bez technologií, jen s tím, co si jejich předci přivezli z původní vlasti?

Ne, to asi nepůjde. Ale šla by jedna věc. Ve vězeních a podobných zařízeních lze nasadit Prorokovu dietu – datle, chleba, vodu. Žádný telefon, televize, cokoli, co pochází od ďaurských vynálezců, je haram. Kdo to používá, je pokrytec. A pokrytcům patří nejhlubší stupeň pekla. Čili jako v jednom vtipu o americkém taxikáři. Když mu věřící začal vyčítat hudbu v autě, s tím že, ženský zpěv je haram, vyhodil ho se slovy: Chyť si velblouda.