12.4.2021 | Svátek má Julius


GLOSA: Možná to vidím zkresleně

17.11.2020

Tenhle termín si pamutuji od jednoho soudruha, co mi říkal, že to vidím zkresleně, když jsem měl nějaké námitky proti reálně socialistické zkušenosti. Tohle je ale mnohem větší problém.

Dočetl jsem se , že archanděl Džibríl nadiktoval jistému Mohamedovi v jeskyni Hírá text svatého Koránu. Tak bych měl pro znalce pár všetečných dotazů, ostatně , vidím to zkresleně. Pokud vím, nenadiktoval nic o Americe či o technologiích budoucnosti. Není v tom náhodou přání, aby se potomci drželi pouze toho , co znali jejich předkové? Proč by vyznavači nemohli žít způsobem života amerických Amišů, bez technologií, jen s tím, co si jejich předci přivezli z původní vlasti?

Ne, to asi nepůjde. Ale šla by jedna věc. Ve vězeních a podobných zařízeních lze nasadit Prorokovu dietu – datle, chleba, vodu. Žádný telefon, televize, cokoli, co pochází od ďaurských vynálezců, je haram. Kdo to používá, je pokrytec. A pokrytcům patří nejhlubší stupeň pekla. Čili jako v jednom vtipu o americkém taxikáři. Když mu věřící začal vyčítat hudbu v autě, s tím že, ženský zpěv je haram, vyhodil ho se slovy: Chyť si velblouda.Největší odměnou je, že mi konečně říká maminko, vypráví Kristina o svém pětiletém autistickém synovi
Největší odměnou je, že mi konečně říká maminko, vypráví Kristina o svém pětiletém autistickém synovi

Na 2. dubna připadl Světový den porozumění autismu. Jeho cílem je poukázat na potřebu větší tolerance vůči rodinám vychovávajícím autistické dítě....


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.