25.8.2019 | Svátek má Radim


GLOSA: Koupání v Samsonově kašně povoleno?

15.6.2019

V současných parných dnech asi kdekoho napadne, kam by se mohl před vedrem schovat či kde by se mohl trochu zchladit. Obyvatelé Českých Budějovic jistě nejsou žádnou výjimkou.

Ale místní vědí, že vhodnými místy ke koupání krajské město právě nepřekypuje.

O to zajímavěji vyznívají nedávno publikované články (zde a zde) na stránkách Jižní Čechy TEĎ o naháčích a fotbalistech Dynama, kteří si s hledáním vhodného místa ke koupání nelámali příliš hlavu a vlezli rovnou do Samsonovy kašny. Ta je od roku 1958 nemovitou kulturní památkou.

Podle mluvčí Městské policie České Budějovice se jedna parta mužů dopustila veřejného pohoršení, protože byli nazí a za to dostali pokutu. O sportovcích se taktně pomlčelo. Ti byli oblečení. Samotné koupání v kašně prý není žádné protiprávní jednání, které by bylo upraveno například vyhláškou. To mi ostatně potvrdil i vedoucí oddělení přímého výkonu služby. Samozřejmě, pokud nic neponičí. Ale podle mluvčí společnosti ČEVAK, která kašnu spravuje, je vstup povolen pouze obsluze; cizí osoby tam smí jen na povolení provozovatele a v doprovodu jeho zástupce.

Není mi však známo, že by „koupáči“ byli provozovatelem nějak postiženi.

Jak jsem tak nahlížel průzračnou vodou až na dno kašny, napadlo mě, že problémy by mohly být snad už jen s finančním úřadem (nález mincí) a s hygienou. Ale i to by se jistě dalo vyřešit. Trocha bazénové chemie dnes není žádný problém. Když se může v zimě okolo kašny bruslit, proč by se v ní nemohlo v létě koupat?

Tak vzhůru do kašny? Ale na vlastní nebezpečí!JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Diskuse


R. Langer
6:00
15.6.2019

P. Dvořák
6:56
15.6.2019

počet příspěvků: 2, poslední 15.6.2019 06:56

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.