23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

GLOSA: Kompliment

Představte si, že jste muž a pracujete ve velké firmě nebo jdete na jednání do velké firmy. Máte poradu s nějakou vysoce postavenou manažerkou, se kterou se potkáváte poměrně pravidelně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 16.4.2015 17:58

Jak to vidí ženy? Zeptejte se Marxové-Tominové.

Asi byste pane Malý dostal školení o harašení.

J. Kraus 16.4.2015 13:29

Re: Hlavně bacha na její dny

To je zcela zásadní. Za bývalého režimu na to dotyčná i její okolí dbalo a běda, stokrát běda, když se opomnělo dbát. Náprava takto vzniklých škod mohla anulovat veškerý přínos dotyčné za zbytek měsíce. Takhle přímo a cynicky pochopitelně nikdo neuvažoval, ani slovo empatie nikdo neznal, ale to všudypřítomné podprahové vzrušení, způsobené ženským fluidem, ta atmosféra tak rozdílná od otupělé mrzutosti tam, kde žádnou ženskou neměli, s tím už je dávno konec. Žena sestoupila z piedestalu, její degradace pokračuje.

M. Moravcová 16.4.2015 11:36

Pánové prosím,

netahejte sem ty americký feministický slátaniny. Myslím že většina ŽENSKÝCH je ráda, pokud jí muž složí poklonu (není-li to vyloženě pochlebovačné korupční jednání), odsune židli u stolu, otevře a přidrží dveře, pomůže do a z kabátu, a chová se k ní jako gentleman. Nejsme všechny babochlapi.

Ś. Svobodová 16.4.2015 8:26

Mně osobně každá pochvala potěší,

i když je pravda, že od "slizouna" míň než od fešáka :-) Těm kdo neví, do jaké kategorie se zařadit doporučuji zahájit neutrální větou, kterou je možno podle reakce druhé osoby rozvinout, nebo mlčet. Např: " Líbí se mi Vaše boty. Máte nový účes? To je kabelka od Gucciho?

P. Lenc 16.4.2015 8:24

Re: Kompliment potěší

To slovo šejdrem je sice výstižné, paní Vozábalová a má manželka mají naprostou pravdu, ale realita je, slušně řečeno, tristní."Pokrokové" feministky, co chtějí čůrat ve stoje i když jich zase není tak moc, jsou příliš hlasité a politicky podporované, takže genderová blbost bude bohužel pouze na vzestupu.

R. Gramblička 16.4.2015 7:28

Re: Hlavně bacha na její dny

hm, a jak to zjistíte, aniž by jste se jí na to otevřeně zeptal?  ;-)

P. Maleček 16.4.2015 6:58

Hlavně bacha na její dny

Spíš je důležité si zjistit zda ona úspěšná manažerka zrovna nemá své dny. Pak jakékoliv vaše pochybení ve spojení s jejími zdivočelými hormony vás může stát kariéru.

P. Dvořák 16.4.2015 3:44

Re: Kompliment potěší

No vidíte. A leckterá žena je dnes opravdu ráda, že jediné místo, na které by svými schopnostmi nedosáhla, získá pouze díky kvótám.

Jde to nějak šejdrem.

J. Vozábalová 16.4.2015 2:44

Kompliment potěší

a vůbec NIKDY se nezabývám přemýšlením, zda to náhodou nebylo myšleno nějak sexisticky či jinak nevhodně.

Ono to tedy bude asi tím, že jsem jednak svůj aktivní život prožila v době.kdy nás ženy obecně těšilo, když nám někdo pomohl do kabátu, přidržel dveře, nabídl pomocnou ruku v případě nutnosti přeskočit potok a tak vůbec se našli gentlemani a jednak se toto všechno a mnoho jiného považovalo za zdvořilé.

Tak už si s dovolením ten názor ponechám a muže, kteří koukají, jak zápasím s kabátem a pak mi nechají zabouchnout dveře před nosem budu považovat za burany (a je mi fakt jedno, co si o tom myslejí feministky).

A taky jsem opravdu ráda, že už žádné místo nezískám kvůli kvótám - to bych se musela hanbou propadnout.