22.2.2024 | Svátek má Petr


Diskuse k článku

FEJETON: Tři rány

České kláštery utržily v našich dějinách tři těžké rány: husité, Josef II., komunisté. V mnohem menším časovém úseku dostaly tři rány také české hospody: EET, protikuřácký zákon, koronavirus.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 8.1.2021 6:15

To by si asi nestěžovali, neboť očkování lze jednoduše zapřít :-P

R. Langer 8.1.2021 9:50

No ale přece by tam snad nevstoupili z morálního principu, no ne? Navíc, klidně by se tam mohli nakazit i jako očkovaní... ;-D

P. Boublíková 8.1.2021 11:55

Kuřákům teď nezbývá než chodit do nekuřáckých hospod. Nic není nemožné ;-)

J. David 8.1.2021 8:19

Jo, budou ve smyslu Orwela, jenom pro bezpohlavní a čipované. Pívo, cigáro a mariáš v krčmě, to bude v dějepise budoucnosti vykládáno jako doba bronzová nyní. V dětských létech jsem před nedělním obědem tatíkovi skákl se džbánkem pro pár pivek a jedny Lípy do hospody, "ohne problem". Dnes bych měl na krku baby ze sociálky s vidinou kriminálu. Dát výchovné plácnutí na obhýždí spratka, toť kriminální čin typu nedovoleného užití pazoury, nedej Bože lískového prutu, co by zbraně kategorie "D" ZP, s energií menší než 16 J. Transmutace olova ve zlato (Pb/Au), záleží na tom, jak se do toho třískne (Kemr v Císařově pekaři). Víte, ač jsem v osmém deceniu života, očkovat se na stará kolena nedám, tělo má jíti do truhly/urny zhuntované. Blbnout s hygieniky? Roušku nosím, kořalou se premedikuji, ale žárovku si nekoupím. Tak potmě medituji, zdali někomu nekape "na karbid" Dědek.

P. Hatina 8.1.2021 3:00

Mimochodem, lidé si to asi neuvědomují, ale ty hospody, které se snad pokusí přežít, čeká ještě čtvrtá rána, a to nyní vládou navrhované zvýhodňování naočkovaných - přičemž je patrné, že to masové očkování bude dlouhé a pomalé..

Jinak řečeno, že ty hospody, budou sice "otevřené", ale bude si tam moct jít sednout pouze pár zatím naočkovaných penzistů. Ještě tak většinu tohoto roku. Což tedy přežít ekonomicky nemohou..:-/

J. David 8.1.2021 8:24

Pane Hatino, půjdeme na pívo a mariáš? Negativní dědek. Licitovaný, či volený? Vyberte si.

P. Hatina 8.1.2021 10:14

dyž já právě ještě do té privilegované vrstvy ohrožených seniorů nepatří. (ještě pár let), leda by mi něco připočetli za vysokej tlak, ale moc na to nespoléhám, ten má dneska kdekdo.

Takže jestli Vás oočkujou někdy na jaře, tak mne někdy na podzim..To už si na ten mariáš někoho seženete. No vlastně, jak se na to dívám, to už by dneska mohla být skoro povinná součást seznamovacích inzerátů. "Očkovaný hledá očkovanou za účelem společných aktivit"...S tím že na "rychlý rande by stačil test:)))

P. Moravčík 8.1.2021 13:05

Ten inzerát je výborný!;-DR^