30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

ESEJ: Opět se nikdo nevyhne volbě

Když toto píšu, je to přesně na den, kdy se před šesti sty léty odehrála bitva na Vítkově a husitské hnutí se nepodařilo zardousit. Můžeme si myslet o husitství cokoli, můžeme být přesvědčeni, že bylo hvězdnou hodinou české historie, nebo naopak přineslo českému státu slabost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 20.7.2020 12:23

Mroži, už se těším na vaše články. Coby šedesátník jsem s vámi na jedné vlně. A co se týče pana Neffa, tak v poslední době občas nevím, co si o něm myslet.

P. Staronový 19.7.2020 23:27

Ten Wheeler je česky Kolář. Co mi to jen připomíná ...

B. Hamal 19.7.2020 18:46

"napříč celým Západem se otřásá parlamentní demokracie v základech..." píše autor.

Vypadá to tak. Například v těchto dnech americký president Trump vyslal do ulic Portlandu federální maskované agenty s cílem potlačit neustávající protesty, protože místní to údajně nedokáží zládnout. Komando sbíralo v ulicích protestující a cpali je do neoznačených aut a odváželi. Demonstranti obvinili federální vládu z používání taktiky připomínající gestapo. Zpráva o federálních donucovacích opatřeních byla široce sdílena na sociálních sítích. Mnoho komentátorů označilo své příspěvky pomocí hashtagů, jako #TrumpFacism a # Gestapo. Mimořádné použití federální síly v posledních dnech, označované za pokus o potlačení přetrvávajících nepokojů a ochranu vládního majetku, rozzuřilo místní vůdce, kteří tvrdí, že federální agenti vyvolali napětí. "Je to útok na naši demokracii," řekl starosta Ted Wheeler z Portlandu. Americký zmocněnec pro okres Oregon požádal o vyšetřování neoznačených, maskovaných federálních důstojníků, kteří v Portlandu demonstranty vyzvedávali a zadržovali. Něco hrozného, nebezpečného, a ano, cosi neústavniho se děje v Portlandu. Požadujeme, aby tyto akce skončily, a aby tyto síly byly okamžitě z našeho státu staženy. Musí se to zastavit.

Tohle je pár úryvků sestavených ze současného US tisku na toto téma.

J. Kouk 19.7.2020 18:41

Dal jsem našel, že nějaký Jakub Hein chtěl podat žalobu na prezidenta Zemana (zřejmě zapojen i do demonstrace s červenými kartami, fakt jsem nepátrali) za výrok, že "tato země není pro všechny", neboť v tom spatřoval porušení Ústavy, ve které by mělo být právo na poskytnutí azylu... Víc nemíním hledat. Stačí mi to, odkud hlasitý vítr foukal...

J. Kouk 19.7.2020 18:34

https://www.denik.cz/z_domova/na-17-listopadu-se-bude-demonstrovat-pro-i-proti-migraci-20151106.html

J. Kouk 19.7.2020 18:29

Protože mě to zajímalo. Tak jsem ve vyhledávači našel, že v roce 2015 s tím přišel deník.cz, který připravoval hepening po "Demonstraci Tato země není naše" pro podporu přijímání imigrantů a že Jan Cempr se před tím bránil, že když ho někdo označil jako autora, že se bude bránit soudně a v tomto odkazu je, že by tedy musel žalovat dám sebe... Zde je odkaz https://www.stop-multikulti.cz/products/cemper-lze-nasli-jsme-dukazy-o-existenci-tahle-zeme-neni-nase/index.html

J. Kouk 19.7.2020 18:16

Není to tak dávno, kdy zaznelo.. tahle země není naše... Kdo to byl?

V. Pavelka 19.7.2020 18:08

O zelené naftě a důsledcích zelených pošahanců už nikdo ani nepípne , Když slyším něco o politické odpovědnosti (kterou se Brusel absolutně nezabývá )EU ! A už nám servírují Zelený úděl, (lokální EU počin, bez jakékoliv diskuze) To je TUNEL! a jak a kam ty prachy půjdou ?!!EU!Neobolševikům do kapes a na provoz bolševické revoluce,zaplatíme si vlastní pohřeb.!Rv;-O

P. Staronový 19.7.2020 16:49

To si nevyberete. Vy zase bagatelizujete skutečnosti, až se vám to časem všechny ty jednotlivosti sesypou na hlavu.

P. Staronový 19.7.2020 16:45

Podobné řeči byly zpočátku šířeny i o komunistech, fašistech a nacistech. Následky jsou známé (alespoň tedy mně).

T. Zlesa 19.7.2020 16:11

Ano, bezpečnost je důležitá, ba nejdůležitější. Špatnosti určitě existují, jako důležitý vidím ale trend. Ze Statistického úřadu nějaká čísla:

V roce 2017 došlo v EU k přibližně 5 200 úmyslným vraždám, což je o 20 % méně než v roce 2008. V přepočtu na velikost populace byly předloni nejvyšší hodnoty zaznamenány v Lotyšsku (5,6 případu na 100 tisíc obyvatel), Litvě (4,0), Estonsku (2,2) a na Maltě (2,0). Naopak, nejnižší příčky v této statistice patří Lucembursku (0,3), Česku, Itálii a Rakousku (shodně 0,6).

D. Bystriansky 19.7.2020 15:31

Je to holubice, jak řekl Kopecký.;-D

V. Církva 19.7.2020 15:15

Jak už se tu psalo, vy si vážně myslíte, že lidé Z CR nikam nejezdí a nepřemýšlí? Hotel v Mnichově kdysi v tiché čtvrti kde před 4 lety hlučeli Arabové (špatného mi nic neudělali, ale noc za pár set EUR vedle "azyláku"?). Veřejné prostory v německých městech plné migrantů co nemají co na práci? Myslíte si že nemáme kolegy ze Svédska, Německa, Francie, Turecka, kteří jsou pragmatici, ne nějací vypatlanci z universit a chodíme spolu do hospody a píšem si?!

Co se týká USA, kde jsem byl před desítkou let, či britské pochybné čtvrti, chcete mi namluvit, že je tam dnes bezpečněji? Nemám jedinou informaci od známých, z novin či televize, že by tam dnes bylo bezpečněji, a že by třeba Západ měl znovu zpět svou ztracenou hrdost.

Dle Vás všechna media a to včetně těch mainstreamových a progresivistických (protože i ty píšou a mluví o rabování, nepokojích) lžou.

Jinými slovy, pitomce si dělejte sami ze sebe. Nebo se vsadme, ja si udělám dovolenou do no gon zon v Bruselu či Francii a jestli tam najdu to co tam očekávám, nakopu Vám zadek a zaplatíte mi dovolenou, protože jinak jezdím na hezčí místa.

D. Bystriansky 19.7.2020 14:36

R^R^R^

D. Bystriansky 19.7.2020 14:31

;-DR^;-D

D. Bystriansky 19.7.2020 14:02

Trump je pašák, dostal Demokraty na kolena!!!!!!!!!!;-D

D. Bystriansky 19.7.2020 13:57

Paní Rybnická, teď jste mě nadzvedla z židle.

Kde prosím vás, vidíte dobrodiní z EU dotací a členství, o které se tak bojíte?! Málem třicet roků se přizpůsobujeme a plníme směrnice a nařízení EU. To, čeho se dosáhlo za třicet let svobody, by se bez EU nedosáhlo? Jsem přesvědčený, že určitě více.

Vy ty přínosy z členství, kterých by nebylo bez členství, vidíte autenticky nebo jen v propagandě politiků a čerpačů dotaci?!

T. Hraj 19.7.2020 13:27

Není to jen nějaká "aktivita" . Je to gesto, symbol. Jde o to jak významné a čeho. Významné je nepochybně (celé vedení strany) a čeho je to gesto (vyjádření sympatií s čím) lze najít na stránkách BLM.

Takže ano, je to úpadek a dost děsivý.

R. Gural 19.7.2020 13:24

Mýlíte se, ale mýliti se je lidské. Těm z tábora "kdo neskáče není Čech" je totiž šumák, jestli ostatní skáčou, a už vůbec jim nenutí svou pravdu (natož aby je třeba mlátili, vyhazovali z práce, apod). Protože respekt, víme? A proto BLM a spol není jen tak nějaká "aktivita pro pocit"

R. Gural 19.7.2020 13:18

Progresivisté všech zemí, vyližte si prdel! :-)

T. Zlesa 19.7.2020 13:18

Zde bych si dovolil tvrdit, že vytrhávat jednotlivé případy špatností všeho druhu k závěrům o čemkoliv není moudré.

Tipuji, že čtete hlavně články pod titulky " ... znásilnil ... muslimský ... pobodal .... s mačetou.... transgender .... " apod

T. Zlesa 19.7.2020 13:04

Klekat si, dle mého, může celá amerika. Asi se lépe cítí. Ale že je to úpadek? Na úpadek nebo pokrok to vliv asi mít nebude.

U nás lidi skáčou "kdo neskáče není Čech", je to úpadek? Není to rasismus? Není to nacismusmus?

Není.... je to jen aktivita pro lepší pocit.

T. Hraj 19.7.2020 12:39

Aha. Takže celé vedení Demokratické strany, poklekem vyjadřující podporu BLM, je taková okrajová skupina, "o které průměrný Američan nikdy neslyšel."

https://youtu.be/hD8c2qwcuS4

T. Hraj 19.7.2020 12:32

Já taky ne, ale jde o to, jaké jsou alternativy. Protože progresivisti nebo jejich užiteční idioti jsou nebezpečnější, ať mají způsoby sebekutivovanější a kravaty sebevyžehlenější.

J. Hrdlička 19.7.2020 12:22

Navíc sluníčko svítilo tak nějak jasněji a i ta tráva byla výrazně zelenější -.).

J. Ganaur 19.7.2020 12:21

To jsem nenapsal.Ale lumpa za předsedu vlády nechci.Ani za prezidenta.

T. Zlesa 19.7.2020 12:16

Význam tzv. progresivistů a aktivistů, z jejichž činnosti a výroků se zde dělají závěry o úpadku západní civilizace, je asi na takové úrovni jako význam našich hokejistů v NHL.

O Jágrovi se tu píše už 30 let a i u ostatních našich hokejistů naši novináři komentují skoro každý gól. Jsou to naše hvězdy. A když se zeptáte průměrného američana, tak o nich nikdy neslyšel.

Zkrátka, když čtete jen určitý druh zpráv, můžete mít zkreslené vidění skutečnosti.

Zde na NP to hrozí.

T. Hraj 19.7.2020 12:07

Průšvih nastal vždy, kdy někdo začal morálku nařizovat. To Babiš (ačkoli má skvrn mnoho) nedělá. Na rozdíl od zmiňovaných progresivistů.

K. Salajka 19.7.2020 11:27

Po 30 letech evropského míru /pouze regionální boje v Baskicku, Severním Irsku, Jižním Tyrolsku/ přišel první konflikt, který mohlo Evropské společenství řešit jasnou stopkou Srbskému režimu. Nebylo třeba vyzbrojit Chorvatsko /Německo a USA/ , Jugoslávie se mohla rozložit civilizovaně na realističtějších a spravedlivějších mírových konferencích kde by nešlo o mnichovské metody jako v Billancourtu nebo v Daytonu.

Šlo ovšem o vytržení Kosova jako největší Evropské vojenské základny, překladiště zbraní, ropy, drogových cest a dodavatele surovin. Taky bylo třeba infiltrovat Srbsko Sorošovými poddanými. To se pak lehce přehlídne, že demokracii v Kosovu 15 let zastřešuje byznysmen s tělesnými orgány Srbů Hashim Thaci.

J. Ganaur 19.7.2020 9:09

Hitler byl také zvolen.To, že podvodník a tedy darebák byl zvolen, ještě neznamená , že budeme držet hubu.Jediné, co to znamená je, že s touto společností je něco v nepořádku, že většina (mírná???) této společnosti je buď hloupá nebo naprosto nemorální.Takže nejspíš "Bude líp".Zase si "koledujeme" o další průšvih.