Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Diskuse k článku

EKOLOGIE: Kůrovec útočí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 366
  • Poslední: 11.7. 2009 18:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Bedřich 8.7.2009 23:44

Re: každému zdravému lesu musí zákonitě předcházet systémové zhroucení....

Ona i ta biomasa co tam leží má svou sytémovou funkci(bez ní je ta obnova o dost pomalejší)..... Neprotiřečí - vyrovnaný systém je udržitelný(samozřejmě se musí stanovit nějaká kritéria), naopak tomu trvalé využívání a exploatace udržitelná není..

Sýček 8.7.2009 23:45

Re: "Ekologové a systémoví biologové to schvalují.."

Tak "nedej se" pokládáš za seriozní pramen? Nedávají prostor oponentům. To je velmi varující. Setkal jsem se s jedním z protagonistů tohoto pořadu, Mojírem Vlašínem. Mluvili jsme tehdy o Labi a úpravě hladiny. Ani vzdělání ani zápal ani touha po pravdě. Nestydí se lhát. Nic neprospěje přírodě tolik jako otevřená diskuse. Nyní jsou ti, kteří oponují osočovaní ekologisty ze ziskuchtivosti, lobbyistických zájmů, ... a další si domyslete. To není svoboda, to je orwelovská společnost. jak chcete oponovat těm, kteří "vlastní" pravdu?

Bedřich 8.7.2009 23:52

Re: "Ekologové a systémoví biologové to schvalují.."

Alespoň se na to podívejte, než začnete něco hlásat...

Sýček 8.7.2009 23:56

Re: "Ekologové a systémoví biologové to schvalují.."

Viděl jsem to několikrát. Bez oponentů. Co chceš.

Bedřich 9.7.2009 0:03

Re: "Ekologové a systémoví biologové to schvalují.."

Pokud říkáte bez oponentů, tak jste nekoukal a nebo záměrně lžete...

Sýček 9.7.2009 0:12

Re: "Ekologové a systémoví biologové to schvalují.."

Ale díval.

Kostelecký 8.7.2009 22:25

Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

že žijeme v krajině kulturní a tedy po staletí kultivované a to od Šumavy po Dolní Věstonice.Čili  hovořit o něčem původním je zcestné. Důvěrně znám na př. cestu ze Stachů na Kašp.Hory, kdy krajina byla díky hospodářskému využití "jako ze škatulky"-obhospodařovaná velmi pečlivě a hosp.využívaná. Pohleďte nyní, jaká spoušť a džungle tam je. To je návrat do původního "ekologického "stavu?Autor článku p.Jirsa má rech!

Jakub Vandrovec 8.7.2009 22:29

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

Tak napište rovnou, že si přírodu představujete jako zámecký park a vše ostatní je pro vás nepřijatelné.

Ano přirozená krajina se Vám může zdát neestetická a co má být? Máte patent na krásu? Mně přijde džungle krásná a žádnou spoušť v ní nevidím.

Sýček 8.7.2009 22:35

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

Co mu podsouváš, ty tupče, co nenapsal. A ty máš patent na rozum. Dle toho co píšeš, jsi opakem vzdělanosti, rozumu a přirozenoti. Ale to určitě nepochopíš. Moulo.

Realista 8.7.2009 22:38

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

Tak se do té džungle odstěhuj! Možností je!

Ovšem, my co žijeme na Šumavě, máme radši les!!

Jakub Vandrovec 8.7.2009 22:46

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

Ne, Vy máte rádi svojí úchylnou představu lesa, který se podobá zámeckému parku. Nikoli přirozený les.

Sýček 8.7.2009 22:52

"Vy máte rádi svojí úchylnou představu lesa, který se podobá zámeckému parku. Nikoli přirozený les."

A kdes to vyčet, moulo. Nikde jsem to neřekl ani realista ani nikdo jiný kterého se snažíš z toho osočit. Trdlo. A kde je na Šumavě přirozený les, pitomče, v těch holinách, které zrovna splachuje déšť? A tam jako na těch skaliskách vznikne? Blboune nejapný.

Jakub Vandrovec 8.7.2009 23:02

Re: "Vy máte rádi svojí úchylnou představu lesa, který se podobá zámeckému parku. Nikoli přirozený les."

Přirozený les vzal za své díky géniům Vašeho typu, takže z původních cca 50% smrku je najednou více jak 80%. Vy duševní, holino.

Realista 8.7.2009 23:09

Re: "Vy máte rádi svojí úchylnou představu lesa, který se podobá zámeckému parku. Nikoli přirozený les."

pozor aby sis nenaběhl ! Původní tam byl ledovec! Žádný smrk !

Sýček 8.7.2009 23:13

Re: "Vy máte rádi svojí úchylnou představu lesa, který se podobá zámeckému parku. Nikoli přirozený les."

Tak schválně, z čeho usuzuješ. "Přirozený les vzal za své díky géniům Vašeho typu, takže z původních cca 50% smrku je najednou více jak 80%." To by mně fakt zajímalo. Bambulo

Jakub Vandrovec 8.7.2009 23:19

Re: "Vy máte rádi svojí úchylnou představu lesa, který se podobá zámeckému parku. Nikoli přirozený les."

Vycházím z oficiálních stránek NP Šumava, génie.

Sýček 8.7.2009 23:31

Re: "Vy máte rádi svojí úchylnou představu lesa, který se podobá zámeckému parku. Nikoli přirozený les."

co si z nich vyčet, ňoumo.

Realista 8.7.2009 22:54

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

myslíš takovýhle  jedině správný, neúchylný les ??? No už jsou ho tam skoro 3000 hektarů.

Jakub Vandrovec 8.7.2009 23:00

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

Nefoknul tam větříček do smrkové monokultury, óbrgénie?

Sýček 8.7.2009 23:03

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

;-D Ty jsi fakt echt blb. Co takhle přemnožení kůrovce? ;-D

Jakub Vandrovec 8.7.2009 23:08

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

A z čeho se přemnožil, óbrgénie? Jen tak z čista jasna, že?

Realista 8.7.2009 23:14

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

ale vůbec ne! Z ponechaných napadených stromů a odstranění lapačů. Právě z té tvé schvalované bezzásahovosti!

Jakub Vandrovec 8.7.2009 23:23

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

No tak to je hrůza, vše sežere kůrovec a až nebude mít co, tak sežere i Šumaváky a konečně se tam pak snad přistěhuje obyvatelstvo s nevyžranými mozky.

Realista 8.7.2009 23:28

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

kdy se sem stěhuješ ?? a co tu budeš dělat ? Propagandistu zelených za státní dotace?

Jakub Vandrovec 9.7.2009 0:15

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

Nastěhuji se až vás všechny sežere kůrovec a budu to tam pronajímat filmařům jako ideální krajinu na natáčení přistání na Měsíci nebo na horory z Marsu. První trhák bude nést hrdý název "Kůrovec útočí!".

Sýček 8.7.2009 23:15

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

A? To jako, když vypukne požár, nemáme jej hasit? truhlíku

Jakub Vandrovec 8.7.2009 23:29

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

Někdy je skutečně lepší požár nehasit, třeba na skládce.

Sýček 8.7.2009 23:33

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

A Šumavu pokládáš za skládku? debile

Bedřich 8.7.2009 23:04

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

A vidíte ty smrky, co vydržely?? Nebudou teď tvořit semena??

Realista 8.7.2009 23:13

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

zmenšete si to trochu a objeví se vám tam hraniční čára. Abyste pochopil. kde se nacházejí ty "smrky co vydržely" a proč se Rakušáci a ně,ci bouří proti našemu způsobu" hospodaření/nehospodaření" na  Šumavě.... a to je jen okraj, když si to projedete, zjistíte, že tam jsou obrovské plochy bez jediného živého stromu....

Bedřich 8.7.2009 23:20

Re: Mě neušlo,možná na rozdíl o jiných,

myslím ty jedince v té vaší holině....z mapy ještě číst umím....koukněte se třeba na 3-4 fotku( http://www.npsumava.cz/1519/413/clanek/fotogalerie/smrk-ztepily/ )