14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Křivánek 31.3.2024 18:35

V mnohém s autorem souhlasím, ale tvrdit, že Rusové hlasovali dobrovolně pro Putina, je hnusný blábol. U nás se za komančů taky hlasovalo zcela "dobrovolně", že. V osmdesátých letech "kverulatnům co "svobodně" "hlasovali" proti KSČ hrozilo už "jen" vyhození z práce, pár let kriminálu, život na okraji společnosti. Ruský kverulant může přijít o život, být nahnán na frontu atd.

V. Němec 30.3.2024 11:44

"Armáda bude mít 121 tanků Leopard, 30 darem, za další zaplatí 50 miliard."

My tu slevu nechceme zadarmo ;-) .

Obchod se smrtí přímo kvete. Už ne drogy, prostituce, alkohol...ZBRANĚ A STŘELIVO! Hurá, plán zisků musíme pro majitele splnit. Za to se budeme moct nažrat v řezězcích v akcích.

V. Čermák 30.3.2024 11:43

Pro pana Lukavského 30.3.2024 7:37

"území, které dříve bylo Ruské" zakladatelem Ruského státu ovšem byla Kijevská Rus... nu a co se rozlohy týče tak celé současné Rusko bylo dříve územím Mongolského Čingis-Chána.

Zakladatelem Ruska byli Vikingové společně s Kyjevským Slovanským velkoknížetem. S Ukrajinou to nemá nic společného. Kijev a okolí dostalo později darem od přátelských Ruských carů. Co se týče Mongolko Tatarského Čingischána, velkou část Ruska, jakožto Čínu i Turecko dobyl a podmanil. Rusové, Číňani i Turci si svoje území později dobyly celé zpět.

Takže vracet něco Mongolům, či Tatarům je jen vaše přání, které je otcem chybné myšlenky...;-D

D. Laurencikova 30.3.2024 12:04

R^

A. Koukolík 30.3.2024 11:27

Mám k obsahu článku řadu výhrad, ale jedno chci rozporovat. Rusové hlasovali dobrovolně pro Putina stejně, jako my jsme hlasovali pro představitel strany a vlády v dobách komunismu. Už jenom tenhle názor zcela zpochybňuje objektivitu článku.

V. Čermák 30.3.2024 11:47

Není to totéž. Dobrovolnost pro Putina byla z přesvědčení, Dobrovolnost pro představitele KSČ byla spíše z obavy, nedělat si problémy...;-D

A. Koukolík 30.3.2024 14:06

Ba ne, kontrola v Ruska, jak kdo volil, strach ze stráty zaměstnání, nemožnosti studovat, povolání do války a tak dále, a tak dále. Vzepřít se dneska doktríně Ruska je podstatně nebezpečnější než 70 - 80 léta u nás za komančů.

V. Němec 30.3.2024 5:57

"České zbrojovky hlásí rekordní tržby, bodují nejen na Ukrajině"

To jen náš maličký podíl na tom obchodu se smrtí.

A...vo vo tom to je.

J. Matuška 29.3.2024 22:05

„Proč dáváte ty miliardy na Ukrajinu?“ Macronovi se bouří partaj

J. Matuška 29.3.2024 22:04

Palec nahoru dávám Janu BartoňoviR^!!Mír je pro mě nejvyšší hodnota...

F. Žůrek 29.3.2024 21:19

Ve společnosti začíná již být ... LIDSKÝ PROBLÉM: Obstojí samotné lidstvo na tomto světě...Toť ... vážná otázka...

Tím se občas významní lidé (učenci) někdy zabývají...

A. Einstein například prý řekl, že: "Pokud nebude 21. století křesťanské, tak nebude žádné." Což je závažný výrok.

Osobně mám pocit, že pro lidsvo je problémem...: samotná... víra.

Podle mne: člověk bez víry neexistuje.

Každý člověk má v sobě víru, které se nelze zbavit. Je to něco jako u člověka... svědomí...

Když máme vědomí... máme i svědomí... a to odstranit dobře skutečně nejde...

Jinak je to chyba dosti závažná...

A na závět bych řekl, že problém víry například řeší Joseph Ratzinger - Benedikt XVI. ve své knize "Úvod do křesťansví." A tato kniha také má ... velkou hloubku myšlení...

V. Čermák 29.3.2024 22:40

Jistě, věřící je každý, protože to co víme je velmi omezené, velkému zbytku pak věříme. Co se týče Boha, věříme buď, že existuje, nebo, že neexistuje..

D. Laurencikova 30.3.2024 7:29

Přičemž věřit tomu, že žádný stvořitel neexistuje, vyžaduje nesrovnatelně víc víry, než je potřebné k tomu, v něj věřit. 😉

M. Kocián 30.3.2024 8:35

A kolik výry podle vás vyžaduje nevěřit na elfy, trpaslíky a čaroděje?

M. Kocián 30.3.2024 8:36

Oprava - víry.

D. Laurencikova 30.3.2024 9:10

Dobre, opravil jste. Tak vam i odpovim na vasi otazku: Vily a trpasliky si vymyslel clovek. Jak rikate, ze vznikl clovek? Z nezive hmoty? Kde se tady ta hmota vzala? Jen pro ilustraci: Jedna jedina jaterni bunka obsahuje 53 bilionu molekul proteinu. Vsechny tyto molekuly jsou dokonale zorganizovay tak, aby dohromady zarucily funkcnost jaterni bunky... A tak se da do nekonecna pokracovat. Mne osobne da daleko vic prace verit, ze zivot vznikl nahodou a sam od sebe se dumyslne rozvinul, nez verit tomu, ze to ma na svedomi genialni tvurce. U vas tomu tak neni, predpokladam.

M. Kocián 30.3.2024 9:34

Inu, kdybyste se věnovala studiu buněk a biologie vůbec, nebylo by to pro vás tak nepochopitelné. Já například netuším, jak funguje televizor, ale říct, že ho stvořil bůh, bych si přece jen netroufl. A když už jsme u toho - máte důkaz na to, že víly a trpaslíky vymyslel člověk?

D. Laurencikova 30.3.2024 9:38

Kdybych studovala bunky a biologii vubec, vedela bych, ze stvorit zivot, je zcela srovnatelne se smontovanim televizoru? Vily a trpasliky nesvoril clovek, vytvoril si o nich pouze predstavu v hlave. Nebo uz jste videl vilu a trpaslika?

H. Lukešová 30.3.2024 10:43

Paní Laurenčíková, stalo se to, co jsem předvídala a nejen já, Vy také a obecně všichni lidé, kteří to mají v hlavě v pořádku. Na Novinky a Seznam pronikly zprávy, že transgender sportovkyně (ženy, které se narodily jako muži) drtí ve sportu cisgender sportovkyně (to jsou ženy, které se narodily jako ženy a zůstaly ženami). Tito "babochlapi" zničí ženský sport a ženství obecně. "Pokrok" nezastavíte.

https://medium.seznam.cz/clanek/tomi-forik-transgender-sportovkyne-drti-sve-cis-kolegyne-je-to-fer-54512

D. Laurencikova 30.3.2024 10:51

Ale to uz se prece deje davno, pani Lukesova. Chytry chlap, ktery v soutezi muzu skonci nekde na 19. miste, proste pociti, ze je zena! A startuje za zeny. Vzhledem k telesnym rozdilum (ktere udajne vubec neexistuji) necha zenske souperky daleko vzadu a hromadi pokaly. A je po zenskem sportu. Ono je vlastne uz i po zenach, kdyz "zenou" muze byt i ten nejchlapactejsi Talib. Co na to rict? Kdyz je to "pokrok", jehoz kritika navic prinasi tvrde sankce, tak je to holt tak. ;-) Preji Vam jeste pekne velikonocni svatky.

H. Lukešová 30.3.2024 11:04

Děkuji Vám, paní Laurenčíková. Také Vám přeji krásné prožití velikonočních svátků.

P. Hák 30.3.2024 11:55

Při vší úctě, žádné "cisgender" sportovkyně neexistují. To jsou prostě ŽENY. Normální ženy.

H. Lukešová 30.3.2024 12:09

Jistěže. To je jen terminologie pomatených aktivistů.

P. Hák 30.3.2024 12:16

To máte pravdu.

M. Kocián 30.3.2024 12:53

A) - jak to mám vědět, pro mě je záhada obojí. B) A vy boha?

P. Hák 30.3.2024 12:05

Paní Laurenčíková, máte naprostou pravdu, že "da daleko vic prace verit, ze zivot vznikl nahodou a sam od sebe se dumyslne rozvinul, nez verit tomu, ze to ma na svedomi genialni tvurce". Nevyžaduje to žádnou znalost přírodních věd a už vůbec ne znalost fuf fuj matematiky. Na druhou stranu stejně tak je snadnější věřit, že nemoc způsobila uhranutím ta babka z dolního konce, než najít lék.

Nicméně to není hlavní důvod, proč úvaha je chybná :-) Jde o to, že mícháte dohromady vědu a víru.

Věda teorii/hypotéze věří jen tak dlouho, dokud se nezjistí, že byla chybná, protože se našla lepší teorie. Víra a priori nemá s vědou nic společného.

Věda nestojí proti víře, např. křesťanství. Klidně můžete věřit ve standardní kosmologický model (zatím to vypadá, že je v tom hlavním dobře, i když nic není definitivní) A ZÁROVEŇ věřit tomu, že Velký třesk spustil Pánbůh slovy "Budiž Vesmír!". Absolutně v ničem si to neodporuje.

Tudíž můžete věřit v Boha všemohoucího a zároveň být zastáncem evoluční teorie. Akt stvoření prostě jen posunete dál do minulosti.

D. Laurencikova 30.3.2024 12:37

Velice si cenim vaseho zajimaveho prispevku, pane Hak, a kdyz dovolite, trochu vas poopravim. Neslo o Evolucni teorii, slo o vznik ZIVOTA. Tady bych uz mohla vlastne skoncit. Ale mam cas.

To s tou babkou z dolniho konce, neni vira, to je povera a jako povercivy clovek se bez fuj fuj matematiky samozrejme pohodlne obejdete. Proc kvuli tomu nehledate lek - proti uhranuti pro me za me - to uz je pak jine tema.

Vubec nic jsem nezamichala. Veda nestoji proti vire, presne tak a verim-li v Boha vsemohouciho, tak mohu verit i na vyvoj druhu, samozrejme. A sice v tom smyslu, ze nekdo vrhnul kostky, ve kterych je urcita informace, a pak uz se to samo kouli a plni program. Ale i v tomto pripade jsme zase zpatky u toho Stvoritele. ;-)

P. Hák 30.3.2024 13:22

No, on ten náhodný vznik života se nepředpokládá v plné složitosti. Spíš něco hodně jednoduchého, co se během těch miliard let postupně "vylepšilo". Teda samozřejmě pokud nepředpokládáte stáří světa 6000 let nebo kolik to má být podle doslovného výkladu Bible.

Za mne - já NEVÍM, jak to bylo. Nechávám obě možnosti otevřené :-)

D. Laurencikova 30.3.2024 13:50

Pane Hak, povazujete za mozne, ze se z nezive materie spontanne vyvinula nejdrive primitivni ziva hmota, ktera mirnix dirnix nabyla casem takove dumyslne komplexity a slozitosti, ze je nam dodnes mnohe zahadou a to bez jakekoliv pocatecni INFORMACE? Bez nejakeho kodu, podle ktereho se cely proces rozviji? To podle me mozne neni. Zive systemy potrebuji informace, podle kterych muzou fungovat a rust. Odkud berou ty informace?

Neni informace bez duchovniho zdroje. Nekdo musel tuto informaci nejprve vymyslet. Pro me to znamena, ze zivot nemohl vzniknout jenom tak, ale ze za nim stoji genialni Stvoritel. ;-)

D. Laurencikova 30.3.2024 15:17

Teď si ještě představuju ten náhodný vznik života z matérie a v plné složitosti... Simpsalabim 😀