23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

Do práce od 14 aneb Goodbye dear snowflakes!

V Bibli čtu, že když někdo nepracuje a pracovat by mohl, je to tak velký morální problém, že by takový člověk neměl ani jíst. ANI JÍST!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Těhanová 21.4.2024 21:35

Ale komunisti toho využili, aby mohli vyhlásit pracovní povinnost. Proto měli heslo : "Kdo nepracuje, ať nejí".

A za příživnictví zavírali do kriminálu. Tak až na ten kriminál, by se tohle heslo pro zdravé lidi mělo oprášit. Prostě není důvod, aby stát živil zdravé lidi z peněz těch, co pracují.

M. Těhanová 21.4.2024 21:23

Nepleťte do toho důchody do těch nepojistných sociálních dávek. Na ty si přece každý zaměstnaný člověk předplácí sociálními odvody pro předcházející generaci. A ta následující zase odvádí na jejich důchody. Ty ostatní dávky, by se měly platit z jiné kapitoly rozpočtu. Teprve potom by se vidělo, jestli je důchodový účet v deficitu.

J. Ticháček 21.4.2024 20:28

Ale ti mmigranti vesměs pracovali už od ranného dětství.

Jen se způsob práce od toho našeho liší tak strašné, že sem nepasují. Nakonec, kolik z nás by se dokázalo uživit v africké osadě.

Pracovitost neřešme. Ti lidé jsou vcelku pracovití. Nakonec museli být, aby se sem nějak dostali. Ale na druhou stranu: kolík pracovitých Evropanů bude schopno se aktivně zapojit do běžné práce někde mezi pastevci v Mongolsku? Učit je jazyky? Nebo programovat? Nebo historii umění? Proboha, většině z nás bude nějaký čas trvat, nežli se naučí si připravit večeři z toho, co mu ti místní poskytnou. Sakra, rok od roku přibývá lidí, kteří nejsou schopni uprostřed suchého lesa zapálit oheň.

J. Kouk 21.4.2024 16:42

zapomněl jsem at je na migranty, kteří v životě nepracovali, byl by to pro ně šok!!!

J. Kouk 21.4.2024 16:39

zvedněte daně po kterých vláda natahuje ruce až je na zbraně v Ukrajině vám uberte důchodcům ...mohou pást husy

J. Prečuch 21.4.2024 12:37

V Bibli se píše trochu jinak “Kdo NECHCE pracovat ať taky nejí. “ tedy křesťanství nebylo určeno poválečum . Zajímavý fakt k sociálním opatřením je stary zákon . Nařízení o umožnění paběrkovat a dočesavat . Umožňoval chudině se prací dostat k jídlu a zároveň majitel mohl projevit ohled ponecháním části úrody . Nebyly to však věci zadarmo .

V. Kučer 21.4.2024 10:34

Jste asi příliš mlád, Hruško. Dětství jsem prožil za socialismu s nelidskou tváří a ve škole nás učili že dětská práce byla za kapitalismu.

J. Hruška 21.4.2024 10:22

Ale Kučero, to přece bylo za socializmu s lidskou tváří, že by dříve??

V. Kučer 21.4.2024 10:02

Moje babička musela od malička pracovat a pokládala to za přirozené, dělala práci přiměřenou jejímu věku, pásla husy.

Z. Lapil 21.4.2024 9:36

Heslo komunistů je Kazdy podle svých schopností, každému podle jeho potřeb.

J. Jurax 21.4.2024 9:34

Jak to měla s alimenty netuším. Šlo o byvší spolužačku mého potomka, skrze něhož mám informace. Těch 11 papírů brala od státu jako samoživitelka.

M. Kocián 21.4.2024 9:07

Jenže komouši to vyřešili tak, že pro svoje vymysleli "práci", která byla dobře placená a nikomu nic nepřinášela. A teď jsme díky tomu po krk v byrokracii a neziskovkách (velmi zjednodušeně řečeno).

M. Kocián 21.4.2024 9:05

I troje alimenty?

B. Badinová 21.4.2024 4:06

Jistě se toho chytí doslova mnoho těch, co se jim při práci kroutí ruce. Myšlenka je trochu jiná, abychom nebyli příliš ustaraní a samým staráním nezapomněli žít v souladu s Bohem.

Biblická myšlenka je podle mě celkově "Přičiň se a Bůh ti požehná."

Včetně toho"Když nestaví Bůh, marně se namáhají stavitelé." (Tohle by mohlo hodně korespondovat s tvorbou této vlády.) ?

V. Mokrý 20.4.2024 23:11

?

Negativní hrdina ?

V. Mokrý 20.4.2024 23:08

R^R^

V. Mokrý 20.4.2024 23:07

:-):-)

J. Krásenský 20.4.2024 19:05

Pamatuji, jak naše mladá, čerstvá profesorka Českého jazyka (dnes již vážená na Masarykově univerzitě) byla zděšená, že většina z nás, studentů bystřického gymnázia, neměla Švejka ráda, naopak, pokládala jej za negativního hrdinu. No, je tomu čtyřicet tři let. Nevím jak ostatní, ale na Švejka jsem názor nezměnil. Zlý člověk, ne hloupý, který v románu způsobil mnoho zlého. A když už jsme u toho, jestli jsou bratři Mašínové považovaní za "kontroverzní", co takový Hašek?! Bolševický komisař v "revolučním" Rusku s krví mnoha "milovníků starých pořádků" na svých rukou. A že si s morálkou hlavu nedělal dokládá fakt, že se na Rusi podruhé oženil a svou novou manželku si ssebou přivezl do Československa, z čehož jistě měla radost jeho česká první manželka. A tímto zdravím i všechny aktivisty, kteří svého času se snažili z Haška vytvořit homosexuála.

J. Vorlický 20.4.2024 16:43

Pro pochopení Švejka je třeba pochopit, co Hašek chtěl svým dílem říci: aby bylo zřejmé jakými blbostmi jsme obklopeni, je třeba blbé pokyny vykonávat do puntíku. Hašek tak reagoval na státní blbokracii, která ho obklopovala.

No a dnes (nevím, jak si dnešní státní správa stojí v porovnání s Haškovou), abychom si nemuseli přiznat jak je stát nefunkční - jací jsme Švejkové - tak se dnešními blbostmi řídíme stejně jako Švejk, ale trváme na tom, že důstojně. Švejk důstojnost jen předstíral - byť důstojně.

L. Píchová 20.4.2024 16:07

to ovšem bude oříšek, až jsem přijdou ti nakvótovaní nelegálové - ti by to brali jako mimořádnou diskriminaci, kdyby museli pracovat , jinak by třeli bídu s nouzí - a obrátí se na Evropslý soud pro lidská práva, Evropskou komisi a patřičné hejno ziskových neziskovek - a Jurečka bude mít po hehe

P. Dvořák 20.4.2024 15:26

Tak mi zkuste vysvětlit knihu, ve které je Švejk typický zašívák, který se vyhýbá jakékoliv činnosti kromě stání ve frontě na sociální dávky. A jakýkoliv rozkaz nebo pokyn zásadně nesplní.

P. Diviš 20.4.2024 12:47

Film jste možná viděl, knihu nečetl, pokud četl, tak nepochopil.

J. Jurax 20.4.2024 12:38

To máte těžký.

Před cca čtvrtstoletím jsem znal slečnu se základním vzděláním, nevyučenou, leč pohlednou, s vlastním (zděděným) bytem, co měla tři děti každé s jiným, nejmladší čtyřleté, o něž pečovala - dlužno říci, že dobře - aniž by pracovala. Pobírala přes 11 tisíc všelikých dávek, což v oné době vysoce převyšovalo jakýkoliv legální výdělek, jehož mohla se svou kvalifikací dosáhnout.

J. Jurax 20.4.2024 12:27

Inu, socdávky jsou pomoc v nouzi. Máte-li naspořeno či majetek, v nouzi nejste.

A zase na druhé straně pojištění obecně skýtá plnění, když nastane pojistná událost. Platí i pro pojištění sociální, pokud je skutečně pojištěním a ne daní. Takže nastane-li pojistná událost - požár, úraz či autohavárie, pojišťovna plní a neptá se, nakolik jste bohat.

Nicméně zagúgliv seznal jsem, že jsou i nepojistné sociální dávky - nejčastěji jde o dávky spojené s péčí o narozené dítě, dále důchody, pěstounská péče, dávky pro osoby se zdravotním postižením nebo pomoc v hmotné nouzi.

L. Písařík 20.4.2024 11:29

M8m - každý by měl - když dědíte dluhy>

M. Krčmář 20.4.2024 11:27

Hlavně neshromažďujte úspory, nedělejte si oficiální želetné zásoby, jelikož kdyby jste jich měli moc,stát vám v nouzi nic nedá,i když jste pracoval,platil soc. pojištění a byl zodpovědný. Práce od čtrnácti, proč ne od deseti?

F. Navrátil 20.4.2024 9:40

Problémem není poslat někoho do zaměstnání. Problémem jsou nepojistné sociální dávky, které jsou podstatně vyšší, než možný výdělek. Pouze naprostý idiot by šel pracovat, když ví, že prací by si snížil svoji životní úroveň. Takže žádné Jurečkovy naivní experimenty, ale zrušení všech nepojistných sociálních dávek, které nutí některé kategorie lidí nepracovat. Pro upřesnění, nepojistné sociální dávky jsou takové peníze, které stát vyplácí lidem, kteří si neplatili a neplatí sociální pojištění.

P. Pepax 20.4.2024 8:59

No není to tak dávno co děti musely pracovat na poli i jinde už od 10 let a to zadarmo.

J. S. 20.4.2024 8:52

V Bibli se dá dočíst i něco jiného. Je to kniha se stovkami rozporů.

Mt 6,25 Proto vám pravím: Nemějte starost o svůj život, co budete jíst, ani o tělo, co budete mít na sebe. Což není život víc než pokrm a tělo víc než oděv? Pohleďte na nebeské ptactvo: neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí. Což vy nejste o mnoho cennější?

Kdo z vás může o jedinou píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat? A o oděv proč si děláte starosti? Podívejte se na polní lilie, jak rostou: nepracují, nepředou –

a pravím vám, že ani Šalomoun v celé své nádheře nebyl tak oděn jako jedna z nich.

Jestliže tedy Bůh tak obléká polní trávu, která tu dnes je a zítra bude hozena do pece, neobleče tím spíše vás, malověrní?

Nemějte tedy starost a neříkejte: Co budeme jíst? Co budeme pít? Co si budeme oblékat?

Po tom všem se shánějí pohané. Váš nebeský Otec přece ví, že to všechno potřebujete.

J. Pokoutný 20.4.2024 8:48

Máte něco proti tomu, když dědíte? Pochybuji.