16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 20.4.2024 11:29

M8m - každý by měl - když dědíte dluhy>

R. Langer 20.4.2024 6:16

Není tam spíš naopak, že všichni mají stejné žaludky? 8-o

J. S. 20.4.2024 8:52

V Bibli se dá dočíst i něco jiného. Je to kniha se stovkami rozporů.

Mt 6,25 Proto vám pravím: Nemějte starost o svůj život, co budete jíst, ani o tělo, co budete mít na sebe. Což není život víc než pokrm a tělo víc než oděv? Pohleďte na nebeské ptactvo: neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí. Což vy nejste o mnoho cennější?

Kdo z vás může o jedinou píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat? A o oděv proč si děláte starosti? Podívejte se na polní lilie, jak rostou: nepracují, nepředou –

a pravím vám, že ani Šalomoun v celé své nádheře nebyl tak oděn jako jedna z nich.

Jestliže tedy Bůh tak obléká polní trávu, která tu dnes je a zítra bude hozena do pece, neobleče tím spíše vás, malověrní?

Nemějte tedy starost a neříkejte: Co budeme jíst? Co budeme pít? Co si budeme oblékat?

Po tom všem se shánějí pohané. Váš nebeský Otec přece ví, že to všechno potřebujete.

B. Badinová 21.4.2024 4:06

Jistě se toho chytí doslova mnoho těch, co se jim při práci kroutí ruce. Myšlenka je trochu jiná, abychom nebyli příliš ustaraní a samým staráním nezapomněli žít v souladu s Bohem.

Biblická myšlenka je podle mě celkově "Přičiň se a Bůh ti požehná."

Včetně toho"Když nestaví Bůh, marně se namáhají stavitelé." (Tohle by mohlo hodně korespondovat s tvorbou této vlády.) ?

M. Kocián 21.4.2024 9:07

Jenže komouši to vyřešili tak, že pro svoje vymysleli "práci", která byla dobře placená a nikomu nic nepřinášela. A teď jsme díky tomu po krk v byrokracii a neziskovkách (velmi zjednodušeně řečeno).

Z. Lapil 21.4.2024 9:36

Heslo komunistů je Kazdy podle svých schopností, každému podle jeho potřeb.

J. Prečuch 21.4.2024 12:37

V Bibli se píše trochu jinak “Kdo NECHCE pracovat ať taky nejí. “ tedy křesťanství nebylo určeno poválečum . Zajímavý fakt k sociálním opatřením je stary zákon . Nařízení o umožnění paběrkovat a dočesavat . Umožňoval chudině se prací dostat k jídlu a zároveň majitel mohl projevit ohled ponecháním části úrody . Nebyly to však věci zadarmo .

M. Těhanová 21.4.2024 21:35

Ale komunisti toho využili, aby mohli vyhlásit pracovní povinnost. Proto měli heslo : "Kdo nepracuje, ať nejí".

A za příživnictví zavírali do kriminálu. Tak až na ten kriminál, by se tohle heslo pro zdravé lidi mělo oprášit. Prostě není důvod, aby stát živil zdravé lidi z peněz těch, co pracují.