18.6.2024 | Svátek má Milan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ticháček 11.6.2024 19:49

Já už díky těm emocím, které lidé nevím proč tahají tam, kam nepatří, přišel o spoustu kamarádů, přátel i o spoustu možností s někým dělat hudbu.

Ale ze zcela jiného důvodu, nežli že bych jim nějak oponoval, podporoval někoho jiného, nebo něco podobného.

Lidé všech možných zaměření nedokáží přijmout mé přesvědčení, že v kapele, u ohně, vodáckém kempu, nebo na jakémkoli pracovišti (o rodinách ani nemluvím) jsou mnohem důležitější a zajímavější témata.

J. Hanzal 11.6.2024 13:07

Skvělé pane Jákle, jenže to jdsou právě ti rozbíječi vztahů a lásek, kteří ovládají naše životy. Nařizují, zakazují ..., např. dodnes mi není jasné proč se v hospodě nesmí kouřit, a to jsem celoživotní nekuřák. Vždy%t přece když se mi tam nelíbí či mi něco vadí můžu jít jinam, ale zakazovat, potažmo ničit?!! Jako je to s auty, kotly atd.!!

J. Jurax 11.6.2024 13:42

To máte těžký.

Lidi jsou s prominutím vesměs hloupí. A proto musíme MY, chytřejší a probudilejší, vést, nařizovat, zakazovat, přikazovat, určovat a velet, a ano, i trestat ty, kdož neposlouchají.

To vše pro dobro onoho hloupého lidu a hlavně NÁS, neboť i my jsme nakonec taky lidi, že.

M. Kocián 11.6.2024 14:47

Inu, když oddělíte moc od odpovědnosti za její důsledky a šikovně se schováte za lid, větší dobro nebo všemohoucího, to se to pak zakazuje.

V. Církva 11.6.2024 18:10

No já jsem většinou na straně svobody. Souhlasím i s tímto článkem pana Jakla.

Ale dovolím si tvrdit že dogmatismus je špatná věc a každý extrém škodlivý. A krásně to ukazuje váš příklad s kouřením.

Já jsem zase příležitostný kuřák.S tím zákazem kouření se to přehnalo když už se člověk bojí s civaretou 20 m od zastávky. Na druhé straně zákaz kouření v hospodách kvituji. Bylo bohužel příliš málo restaurací kde se nekouřilo a tak jsem s dnešním příjemným vzduchem v restauracích naprosto spokojen. Ale jak píšu, s tím přehnaným buzerováním kuřáků i pod širým sluncem nesouhlasím.

J. Brunner 11.6.2024 12:06

R^

J. Nevrkla 11.6.2024 7:36

Moudrá slova. Ale občas se taky neudržím a vybuchnu. Ale pak zase vyhraje shovívavost. A přesvědčení, že realita nakonec ukáže, kdo měl pravdu.