14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 1.4.2024 23:39

Velkým problémem se mi jeví fakt, že jsem nucen volbou CELÉ POLITICKÉ STRANY si s kvalitní svíčkovou koupit i podřadnou flaxu, bez možnosti výběru (obrazně řečeno)!!!!!!

Že jsem nucen volit celou politickou stranu jako celek a nemám možnost volit pouze jednotlivce. Jistě, je tu "kroužkování", ale .......

J. Jurax 2.4.2024 11:46

S kvalitní svíčkovou ... kéž by tam nějaká byla ... v reálu jste rád za tu flaksu, to je přece jen maso, protože zbytek jsou jen bezmasé náhražky špatně ochucené ...

M. Kocián 2.4.2024 17:04

V parlamentu by to možná ještě šlo nějak chápat, ale že to prolezlo i do senátu a samospráv je dost tragické.

J. Kratochvíl 1.4.2024 13:35

Demokracie se od totality, socialismu nebo i monarchie líší způsobem, jak se vládnoucí vrstva dostane k moci. Z historie víme, že se k vládnutí dostali jak moudří vládci, tak nemoudří vládci. V Čechách víme, že u nás panovali také moudří panovníci, ale i ti špatní, To samé platí i o moderních totalitních státech dneška i v totalitách se mohou dostat k moci moudří lidé. Demokracie z teorietického hlediska by měla pustit k moci pouze moudré vládce, ale z praxe vidíme, že tomu tak není a v ČR již 35let máme jednu vládu horší než druhou. Zkrátka úpadek. Tak co s tím?

L. Peleška 1.4.2024 14:47

Chcete radu? Založte si neziskovku, vstupte do vládní strany a nechte se živit státem! Bez rizika, a nikdo vám nebude nadávat, finančák ( do doby vlády oné strany )bude zticha, vy si za státní peníze koupíte honosné sídlo, kde budete bydlet, brát plat ředitele v Německu a jezdit A 8 nebo Mecedes 63? A když už nebude strana ve vládě? Vstoupíte do té čerstvě vládní a na čtyři nebo osm dalších let máte vystaráno!

J. Kratochvíl 1.4.2024 19:50

Tady nediskutuji o tom, abych si stěžoval na svou osobní životní úroveň, dokázal jsem se o sebe postarat, ale záleží mi také na prosperitě a funkčnosti státu ve kterém žiji a národa, kterého jsem členem. A to by každému slušnému, moudrému občanu nemělo být lhostejné.

P. Diviš 1.4.2024 15:35

Demokracie se od totality, socialismu nebo i monarchie liší tím, že se sice občas k moci z vůle občanů dostane blbec nebo hajzl, ale po určeném čase mají občané zase možnost poslat ho do p..pryč.

Co s tím? Přemýšlet před urnou i u urny, nic jiného nepomáhá.

Pokud zde máme blbé vlády, je to dáno blbostí většiny občanů.

J. Kratochvíl 1.4.2024 19:42

Současně nežijeme v demokracii neboť u vlády je vláda, která volby nevyhrála, pouze zmanipulovala před volbami volební zákon podle svého. A vzhledem k současným 17% preferencím již se snaží opět zmanipulovat volby korespodeční volbou ze zahraničí. Tak co tady vykládáte něco o demokracii. To je demokratické?

J. Jurax 1.4.2024 21:02

Víte, demokracie je snad jediný systém vlády, který má možnost vlastními prostředky a v souladu s vlastními pravidly sám sebe zničit.

A demokraticky odsouhlasená korespondenční volba je jedním z nástrojů, jak demokracií jednak přinejmenším otřást znevěrohodněním voleb a jednak si přihrát hlasy zahraničních voličů. Dalším způsobem je třeba požadavek, aby volit směli i nezletilci.

J. Jurax 1.4.2024 20:52

A taky blbou nabídkou těch, které smíme volit. Takže klasicky se tu se skřípěním zubů volí menší zlo. Ať už pětikolný slepenec nebo solitérní Babiš, obé je zlo, byť odlišné.

V. Církva 31.3.2024 13:39

R^ Celkem zajímavé čtení.

M. Pesat 31.3.2024 11:43

"V socialistickém systému vše závisí na moudrosti, talentu a nadání těch lidí, kteří rozhodují o životě druhých, psáno v článku.

Dlužno k tomu dodat, že socialistický systém prakticky znemožňuje, aby se mezi ty rozhodující o životě druhých dostali lidé moudří, talentovaní a nadaní."

Socialismus je v tom nevinne, to jen pro kazdeho modrobolsana je socialismus zosobnenim zla, neco jako soudruh Satan pro panbickare. Pokud vezmeme Evropu, tak vsechny vyspele/bohate zeme byly/jsou po desitky let spravovany vladami/stranami socialistickeho typu/Scandinavia/Nemecko/Rakousko, ja bych spise rekl ze jde o moralku, tzv. protestantskou moralku, kterou se sveho casu tak ohaneli modrobolsani, a protoze jde o pravicaky pouze hubou, tak podle toho vypadala i modrbolsevicka "moralka". Soucasny upadek/dekadence tzv. zapadu, tam bych problem videl prave v tom odklonu od protestantske moralky, tu ovsem klidne muze praktikovat i socialista/kdokoliv, moralka je jen jedna.

P. Diviš 31.3.2024 15:31

Breptáte, soudruhu.

V přístupu k morálce není pravolevý rozdíl.

L. Písařík 31.3.2024 18:45

To jste asi nežil za sociálismu.

P. Diviš 1.4.2024 9:17

Právě že žil a pamatuji.

Morálkou se ohání kdekdo, od prava do leva, nahoru i dolů. Pokud ji člověk nemá v sobě, vše marno.

J. Kratochvíl 1.4.2024 13:37

Vy si pamatujete pouze t, co chcete nebo co se vám hodí do vaší ideologie. Ostatní neexistuje.

P. Diviš 1.4.2024 15:37

Nezdá se, že byste byl schopen rozlišit, co si já pamatuji, kromě vaší ideologie. Kterou jsme poslali do prdele před těmi ± 35 lety.

J. Kratochvíl 1.4.2024 17:49

Váš modrobolševický antikomunismus poznám, nemějte obavy. Před 35 lety skončil socialismus po 40 letech, ale ten Váš antibolševismus nevydržel ani 35 let. Většina občanů má již nyní plné zuby vaších antikomunistických vlád a jen otázka času, kdy půjde fiala a s ním všichni antibolšani od válu.

V. Církva 1.4.2024 18:56

Současná Evropa má obrovské problémy. Z většiny způsobené progresivismem, omezováním svobody slova, což je ale svým způsobem jiná forma toho socialismu co tu byl v 70tých letech. Osobně myslím že nejde jen o problém v socialismu, ale že to začíná už v příliš anarchistickém pojetí liberalismu.

V každém případě ten původní socialismus co tu byl do roku 1989 byl pěkná shovadilost což bylo po tomto experimentu po 40 letech evidentní.

Problém dneška vidím, předání know how a kapitálu mimo Evropu, v obrovském zadlužení, současnými politiky (možná i zhlouplými voliči) vnucenou migraci, u nás je velkým problémem drahé bydlení. To by myslím šlo řešit oživením svobody a demokracie i bez socialismu. Tím spíš když dnešní "socialistický progresivismus" je příčinou většiny těchto problémů.

J. Kratochvíl 1.4.2024 19:23

Souhlasím s vámi. Tak ten původní opravdový marxistický socialismus byl po 40 letech nahrazen současným evropským socialismem, který má sice po35 letech obrovské problémy, které ten původní socialismus již neměl, anebo je již měl dávno během své existence vyřešeny. Jenom nemůžu pochopit, proč bylo nutné jeden socialismus nahrazovat jiným evropským socialismem a nebo proč se současné problémy nemohou řešit stejně jako to již vyřešil ten minulý socialismus. Minulý socialismus měl ideologický základ v Marxismu na rozdíl od současného socialismu, který má ideologický základ v tržní ekonomice s dotacemi a regulacemi, v Green dealu atd., zkrátka jiná ideologie. Rozdíl je v tom, že marxistický socialismus řešil problémy občanů materiální i duchovní, ale evropský socialismus řeší pouze zisky nadnárodních firem a občany žene do chudoby a na východě Evropy dokonce do války a to vše jen kvůli ziskům. Děkuji nechci !!!

V. Církva 1.4.2024 19:05

Jo a komunismus tu byl tak dlouho, 40 let, proto, že ho tu drželi ruští bolševici násilím, ne proto že by byl tak dobrý. Po roce 1989 jsme nechtěli být jako bolševici a taky provokovat Rusko, a tak jim to prošlo. Myslím ale, že je čas chytnou bolševické vlastizrádce pořádně pod krkem. Jakkoliv je fakt, že teď je třeba řešit socialisty "progresívní". Ti teď škodí nejvíc a jsou u vesla.

Antikomunista je každý kdo má rozum. Pokud někdo po té 40 leté zkušenosti s ním není, je to magor, nebo pracovník ruské FSB.

J. Kratochvíl 1.4.2024 19:36

Srovnávat marxistický socialismus se sočasným tržním socialismem je jako srovnávat nebe, peklo ráj. Běžte se zeptat lidí na východní Ukrajině, co by si vybrali, kdyby si mohli vybrat. A i u nás je velká část společnosti lidí, kteří tvrdí, že by v 89 nikdy klíči necinkali., kdyby věděli, že se staneme kolonii Západu. Podle vás to jsou lidé, kteří nemají rozum? Hlavně, že ho máte vy!!!

J. Jurax 1.4.2024 21:15

A i u nás je velká část společnosti lidí, kteří tvrdí, že by v 89 nikdy klíči necinkali, kdyby věděli, že se staneme kolonii Západu, pravíte.

Jistě - to jsou ti, jimž vyhovovalo být kolonií Moskvy, neboť jim to vyhovovali a případně z toho dokázali těžit - od veksláků přes zelináře a manipulátory s nedostatkovým zbožím, lemply z preferované dělnické třídy až po kariéristy přes červenou knížku a vůbec šikovné soudruhy.

L. Písařík 1.4.2024 14:21

Tehdejší společnost: 1/ ti, kteří věřili a byli horliví 2/ ti kteří pouze věřili 3/ ti, co nevěřili, ale z nejrůznějších důvodů se přizpůsobili 4/ odpůrci co nedávali ani vlaječky do oken 5/ zrádci, agenti, političtí odpůrci a diverzanti, co byli označeni jako nepřátelé - ti to měli nejtěžší. Jáchymov a podobně. A jejich rodiny.

P. Diviš 1.4.2024 15:38

A ty sorty zůstaly dodnes, lidé se mění jen pomalu, až skoro vůbec. Jen se trochu změnil stát.

J. Jurax 1.4.2024 21:07

No, žil jsem 40 za socialismu, ted žiju 35 v kapitalismu nebo aspoň něčem na způsob EUrosocialismem modifikovaného kapitalismu a pravím, že pan Diviš má recht. Není v morálce pravolevého rozdílu; ovšem každý systém leda morálku po svém deformuje.

J. Jurax 30.3.2024 14:26

V socialistickém systému vše závisí na moudrosti, talentu a nadání těch lidí, kteří rozhodují o životě druhých, psáno v článku.

Dlužno k tomu dodat, že socialistický systém prakticky znemožňuje, aby se mezi ty rozhodující o životě druhých dostali lidé moudří, talentovaní a nadaní.

Co myslíte, jsou eurokomisaři lidé moudří, talentovaní a nadaní?

P. Diviš 30.3.2024 21:26

Na tom mne udivuje, kolik lidí se domnívá, že s funkcí přichází i moudrost. A ochotně jim svěřují rozhodování. Od obce až po EUnii.

Z. Lapil 30.3.2024 23:02

Děláte, jako byste nevěděl, že komu dal pámbu funkci, tomu dal i rozum ;-).

J. Ganaur 31.3.2024 9:44

;-D;-D;-DR^