1.3.2024 | Svátek má Bedřich


Diskuse k článku

BIG BEN: Fandí Musk rasistům?

Media Watch je už nějakou dobu známá svým tažením za cenzuru internetu a ovlivňováním firem, u koho mají a u koho nemají inzerovat. Má to i jméno „demonetizace“ čili „odpěněžnění“ a umí je už dělat i EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 26.11.2023 18:28

Kuras v závěru článku správně píše toto: "... „X bude bránit právo veřejnosti na svobodu projevu. Nedovolíme aktivistům hnaným politickými agendami, ani při ztrátě našich zisků, aby nás odvrátili od naší vize. Každý má na X volbu.... "

Ale jinak Kurasovy články nečtu, protože ten autor většinou jen "slintá", o čemkoliv.

Na inovátorovi Elonovi Muskovi mne nezajímá jeho změřená výše IQ, =155, ale cíl jeho snažení (zálohování "výdobytků" lidstva na Marsu) a způsob jeho inovování, jakož i způsob paralelního řízení šesti firem. Je to workoholik. Pro srovnání: V době svého maximálního vypětí dokázal Steve Jobs kdysi řídit pouze dvě firmy současně.

J. Ticháček 27.11.2023 19:57

Zálohování výdobytků na Marsu?

Bože, to je hovadina hodna umělé inteligence. Co by se na tom Marsu asi tak mohlo zálohovat. Napadá mne jediné: dobře rostlé větve. Šutrů je tam dost. Ale bez větve nejde kladivo. Bez kladiva nejdou kleště. A ty nejdou bez větví. Které podpalíte. Co by se tak ještě dalo zálohovat, aby to dávalo smysl? Logaritmická tabulky? Nebo výsledky goniometrických funkcí? Jo, možná by šlo zálohovat celou civilizaci. Ale jak vlastně? Zálohovat lidstvo by šlo prostřednictvím několika milionů lidí.

Člověče záloha relativistické a kvantové fyziky je tady na zemi vcelku jednoduchá. Na každé vysoké škole je pár lidí, kteří tomu rozumí natolik, že se to dá považovat za záložní soubor. Jenže to je úplně k ničemu. Aby se to celé dalo použít, tedy k funkční záloze je potřeba spousta dalších lidí. Začíná to od šutrů, i kdyby je někdo měl vyhrabat rukama. Od paliva na tavení. První kování by asi šlo jiným kamenem. Taková záloha vyžaduje zcela samostatnou, funkční a hlavně zcela nezavislou civilizaci.

Takových záloh už tady bylo. Po každé civilizaci v historii lidstva zbyly záložní soubory. Které někdo spravoval. Babylonské tabulky skončily jako zdivo. Antika od Británie po Persii byla nakonec dobrá na podpal, a co nehořelo, to o pár set let někdo přebrousit kusem pemzy a napsal na to něco, čemu rozuměl. Záloha? Po civilizaci, která v podstatě zvládala parní stroje, stavěla několikapatrové domy s vodovody a ústředním topením zbyla díra, do které se o pár set let později dostal hrnčířský kruh. A nejmodernější výzbrojí elitního válečníka byly osmset let opravované části výstroje nějakého legionáře.

Záloha na Marsu? To je stejný fór, jako záloha v Antarktidě. Buď jsem schopen se k té záloze dostat aktuálními prostředky, nebo ji nepotřebuji. Jo, mohu zálohovat veškeré vedení lidstva na Antarktidě. Ale když se dostanu do situace, kdy se k té záloze dostanu na galéře, nebo plachetnici, tak je mi ta záloha k ničemu. I když bych se asi mohl poučit. Ale na Marsu?

M. Pivoda 27.11.2023 20:06

Děkuji za přednášku.

Problém Elona Muska/Pižmo ale leží jinde: Kde jinde zálohovat "výdobytky lidstva", když se to na Zeměkouli posssere?

T. Novy 26.11.2023 11:17

To je zase překlad do češtiny s Muskem.

accusing “Jewish communities” of pushing “hatred against whites.”

Slovo pushing má opravdu mnoho významů a z kontextu bych se ho nebál přeložit jako “vzbuzují” než “podporují”. V mžiku dostáváme úplně jiný význam.

Do hlavy Muskovi nevidím, ale vzhledem k tomu, že v myslích mohamedánů západ, Izrael, Židé a bílá rasa jedno jsou....

Jen logická úvaha.

P. Diviš 26.11.2023 16:16

Klasika, "mnoho povyku pro nic". Musk prostě vzrušuje.

J. Ticháček 27.11.2023 20:25

Ono to bude ještě složitější.

On ten chlap má tu angličtinu jako mateřský jazyk. A k tomu všemu její část. Samozřejmě se s tím jazykem setkává celý život, takže spoustu nuancí vnímá jinak, nežli kluci a holky z úřadů EU, ale je tam ještě spousta jiných možností.

Občas dávám k dobru těm mladým, kteří tvrdí, jak perfektně umí anglicky historiky z devadesátých let. Nějak jsem se dostal do kontaktu s tou první partou američanů v Čechách. To ještě nebyla vrstva podnikatelů a manažerů, ale hipíci a svetoběžníci. Když jsem si jim stěžoval, že když právě rozumím jednomu, nerozumím ostatním, tak je to sice trochu pobavilo, ale pak mi to předvedli. Už jen ukázka toho, jak nahlas přečtou ten samý text v nich vzbuzovala takovou euforii, že nebylo potřeba balit špeky. A když se vzájemně začli dohadovat, že tam u nich má to samé slovo vlastně jiný význam... A do toho Australané, anglofonní Kanaďané... Krucifix, jak malá je část světa, kde se mluví německy, a jak velký mají Němci problém s domluvou.

Nakonec, předloni k nám do lyžařské školy přijel na část sezóny kluk z Liverpoolu. Byl samozřejmě nabízen jako rodilý mluvčí. Hned první týden přišla stížnost. Rodiče z Londýna měli problém. Tvrdili, že ten kluk neumí anglicky. Zkousli mne, chlapa který upozorňuje, že anglicky umí na úrovni batolete, Holanďana s příšerným akcentem, ale Angličan podle nich anglicky neuměl.

Bůh ví, co ten Musk vlastně řekl, a komu.

M. Pivoda 26.11.2023 10:07

Cituji vzdálený problém: "Musk byl totiž nařčen, že dává na síti X prostor antisemitským projevům bělošských suprematistů ..."

Upozorňuji na lokální problém, problém Neviditelného psa: V diskuzi na Neviditelném psovi je dáván velký prostor nemocnému magorovi L. Novákovi.

J. Anděl 26.11.2023 17:45

Stejný jako vám. Mně. Komukoliv jinému.

M. Pivoda 26.11.2023 18:05

J. Anděl zatím nepochopil, že je sice možné diskutovat i správnost soudního rozhodnutí provedeného v demokratickém státě, ale u osobního názoru by měl být poskytnut i odkaz na stávající platné soudní rozhodnutí. Aby se tak neklamala veřejnost a nešířily se fake news.

To nemocný magor L. Novák nikdy nečiní a J. Anděl dosud nechápe. Oba mají problém s fungováním demokratického systému řízení.

J. Anděl 26.11.2023 18:18

Píšete, že L. Novákovi je poskytnut na NP "velký prostor". Já připomínám, že naprosto stejný, jako vám.

Všichni máme stejný prostor - možnost napsat neomezené množství příspěvků, které se vejdou do limitu znaků a odstavců a které neporušují pravidla diskuze.

Fungování demokratického systému řízení do toho motáte, abyste zamaskoval svou touhu po moci nad ostatními.

Jestli máte pocit, že diskutér L. Novák porušuje pravidla diskuze, napište adminovi. Slouží k tomu link "nahlásit příspěvek".

M. Pivoda 26.11.2023 19:43

J. Anděl naznačuje, že vidí lidem do hlavy (pozoruhodný psychoanalytický výkon!): "... abyste zamaskoval svou touhu po moci nad ostatními."

J. Anděl 26.11.2023 21:21

Do hlavy vám nevidím. Mohu tak soudit jen to, jaký vyvoláváte dojem tím, že píšete, že tady někdo dostává "velký prostor", přičemž nikdo tady nedostává větší prostor než ostatní.

R. Langer 27.11.2023 5:48

No jasně, ty naše malá hloupoučká UI, tak hlavně že ty to chápeš... ;-D

M. Pivoda 27.11.2023 14:36

Langere:

Před měsícem promluvil o tzv. hlupoučké umělé inteligenci tzv. kmotr dnes dominujícího strojového učení, které simuluje funkce neuronů mozku v počítači. Z toho prohlášení by se Roman Langer asi zbláznil.

Jenže tak skutečně promluvil britský psycholog Geoffrey Hinton, který z americké Carnegie-Mellon University emigroval do Kanady a tam to vše (tzn. vše ohledně současné AI) spustil. Prý to spustil spíše omylem (by accident), což ho mrzí.

Inovátor Elon Musk je poctivý workoholik, který ví, že může uspět jen tehdy, pokud bude dodržovat "pravidla hry" prostředí, ve kterém se hraje. Dnes Elon Pižmo "hraje" v USA, nikoliv v Jižní Africe.

V. Suchodol 26.11.2023 0:49

Ta ultralevicacka banda, co Muska obvinila neni Money Matters, ale Media Matters. Je to jedna z nejhorsich totalitnich organizaci ve Statech financovana kym jinym nez Sorosem. Nastesti, narazili na zulovou skalu, Musk uz soudi neco kolem 20 medialnich korporaci....

K. A. 25.11.2023 17:23

Zajímavé, jak ten rasismus bují, Irsko chce na sociální sítě přitvrdit:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Irsko-jsme-ve-valce-Migrant-pobodal-deti-na-ulici-Spolecnost-ve-varu-Masove-protesty-hori-auta-746653

F. Žůrek 25.11.2023 16:26

Přátelé, v čem je problém? V lidech!

Internet a lidé... to se nesnáší...

Platí to i pro sociální sítě

R. Langer 26.11.2023 5:59

Tak hlavně že bohové se snáší...

J. Pokoutný 27.11.2023 11:52

Sám tvrdíte, že bohové nejsou. Ergo ... vtip?

P. Diviš 25.11.2023 15:56

Asi to tak bude.

Co se týče Muska, mezi genialitou a šílenstvím je zřejmě dost úzká hranice, ale ten jeho údajný komentář je tak nesmyslný, že na nějakou lumpárnu, napáchanou ideology cenzury, dost věřím.

M. Pivoda 25.11.2023 11:33

Závěr článku: "... Můžeme si o Muskovi každý myslet, co chceme. Ale jedno mu upřít nemůže nikdo: rozhodně s ním nebude nuda."

Včera večer jsem prolistoval a obsahově "podojil" poslední knihu o Elonovi Muskovi (je velmi tlustá kniha od Waltera Isaacsona, v ČR dostupná v jazyce anglickém za 799, - Kč).

Ne určitě nebude zde (tj. na planetě Zemi) nuda, ale z jiných důvodů, než o jakých slintá slinták, autor článku.

K. A. 25.11.2023 12:15

Váš slovník, jako např. slovo "slinták", o Vás hodně vypovídá.

J. Jurax 25.11.2023 13:25

Jestli nebude on henten oný antisemenita či co ... :-)

P. Diviš 25.11.2023 15:58

To snad jedině, kdyby Zlatuška byl semita ... :-P

Spíš asi magor bez přesného zaškatulkování.

J. Jurax 25.11.2023 16:06

Semenita ... :-)

M. Mařák 25.11.2023 10:13

Tak fandí ji a je antisemita, nebo ne?

"Nejnovější pobouření vyvolala minulý týden Muskova reakce na příspěvek, podle kterého Židé podporují „nenávist vůči bělochům“. „Říkáš přesně pravdu,“ napsal k postu podnikatel."

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/sit-x-elon-musk-reklama-inzerenti-ztrati-miliardy-protizidovsky-vyrok.A231125_072848_eko-zahranicni_tty

Článek začal otázkou a odpověď autora nalézti nejde jaksi...

J. Anděl 25.11.2023 10:27

Pídím se po tom vlastně taky trochu.

Ve vašem linku jsem ale nenašel znění toho příspěvku, na který Musk odpověděl "Říkáš přesně pravdu".

Viděl jsem nedávno díky Forejtovi video od nějakého českého nácka, které mělo přesně tenhle obsah, že Židé podporují nenávist vůči bělochům. A jsem rád, že jsem to video mohl vidět a slyšet na vlastní oči, protože pak mohu vyhodnotit, s jakými silami u českých nácků máme co do činění.

Takže proto by se mi líbilo si moci k posouzení sám přečíst ten příspěvek, na který Musk reagoval. A teprve v druhé řadě mě až zajímá, jestli tu reakci za antisemitskou považuje pan Kuras.

M. Mařák 25.11.2023 12:33

The White House on Friday lashed out at Elon Musk for promoting “Antisemitic and racist hate” after the Tesla CEO and X Corp. owner said he agreed with a social media post accusing “Jewish communities” of pushing “hatred against whites.”

Musk, responding on X, wrote that that post “said the actual truth.”

https://www.cnbc.com/2023/11/17/white-house-blasts-elon-musk-for-promoting-antisemitic-racist-hate.html

https://www.theguardian.com/technology/2023/nov/16/elon-musk-antisemitic-tweet-adl

https://www.newyorker.com/culture/infinite-scroll/elon-musks-poisoned-platform

Tvít, na který Musk odpovídá, řekl bych, je z 15.11 od @breakingbaht:

"What I criticized is groups like the ADL, activists, and journalists who push anti white propaganda.Jewish people are not bad, in any "conspiracy," or any other stupid nonsense. It's simple myopia.Anyone who misrepresents my opinion has plenty of chance to see follow-ups clarifying this. They simply choose not to because labeling someone who's defended Jewish people their whole life as a "nazi" fits their childish worldview."

No a ADL neziskovka je stará americká organizace založená na k boji preoti antisemitismu:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Anti-Defamation_League

J. Anděl 25.11.2023 16:44

Díky.

V tom příspěvku se píše: co jsem kritizoval jsou skupiny jako ADL, aktivisté a novináři, kteří ... atd.

Tedy už jde o doplnění nějakého dřívějšího komentáře.

Možná se mi to ztratilo v překladu, mně tenhle příspěvek bíle supremacistický a antisemitský nepřipadá.

Jestli to je, nebo není pravda, to bych si musel ještě donastudovat, jak se projevuje třeba ta organizace ADL. V jednom z těch článků, co odkazujete, vyčítají autorovi textu, na který Musk reagoval, že neuvádí žádné příklady takové protibílé propagandy.

Letmo jsem koukl na stránky ADL a taky jsem na první pohled nic takového nenašel, taková paní Lukešová v angličtině.

Připadá mi, že aby člověk vyhodnotil, kdo ze zúčastněných debaty má pravdu, musel by absolvovat třídenní seminář.

M. Mařák 25.11.2023 18:03

Možná reagoval ještě na něco jiného, nebo je ten původní už smazaný, nevím, nemám tolik času na to, abych se takové prkotině dlouze věnoval. Nicméně vzhledem k šumu, který to všechno vytvořilo, na tom asi něco bude, řekl bych.