26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

BĚŽENCI: Cikáni na Hlaváku.

Já vím že by se správně mělo říkat Romové na pražském Hlavním nádraží. Ale takto mluví jen politici, média a samozřejmě politicky korektní občané. Problém, který vznikl s cikánským uprchlíky na pražském Hlavním nádraží je v porovnání s tím, jak jsme se dokázali vypořádat s uprchlíky z Ukrajiny v podstatě maličkost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Molík 14.5.2022 12:20

Politická korektnost v současné podobě je amorálně vyhraněná přetvářka v rámci politické objednávky ze strany stávajících vládních partají a potažmo požadavků silových institucí státu, toho státu, který buduje sofistikovanou diktaturu, která oficiálně má být demokratickým systémem, ale ve skutečnosti je nynější státem budovaný příkaznický režim větším omezovatelem osobních svobod, než jím byl smutně proslulý husákovsko-biľakovský normalizační režim. Rozkošatělé pokrytectví proniklo jako rakovinné nádory do všech sfér naší společnosti. Politická korektnost, tedy přetvářka, je prosazována vládním aparátem s pomocí různých cenzorů a dezinformátorů, kteří se vydávají za bojovníky proti dezinformacím a razantně s pomocí represívních orgánů moci prosazují jediný správný názor, tedy prosazují usměrňovanou libovůli, nadiktovanou se shora. Největší nepřátelé demokracie se nejvíc zaklínají demokratickými hodnotami.

J. Zákola 14.5.2022 12:33

Takže vlastně za všechno můžou komunisti, kteří už tu 32 let nevládnou. Jak dlouho ty všechny neúspěchy budou ještě na ně svádět?

K. Křivan 14.5.2022 13:19

Ale vládnou ! Zahodili partajní legitmaci, vlezli do jiných partají a sedí v parlamentu, ve vládě, v institucích, všude na nejvyšších postech.

J. Jurax 14.5.2022 14:44

Jo, jenže i ti nejmladší praví předlistopadoví komunisté jsou dnes takměř šedesátníci.

J. Zákola 15.5.2022 0:19

Takže, když to tak dobře víte, tak jste je volil.

V. Kain 14.5.2022 12:58

Vláda Petra Fialy je negativní ve všech směrech.Není nic za co bychom ji měli projevovat sympatie.

J. Krejčová 14.5.2022 12:13

A mimochodem, minimálně tolik jako k nám teď přišlo Ukrajinců, jsme od roku 89 přijali cikánů a není to zrovna veřejně propírané téma. Přišly jich statisíce. Všichni mají byt,řekla bych, že něco jako cikánský bezdomovec u nás neexistuje.

J. Krejčová 14.5.2022 12:00

Je zvláštní, že Češi jsou tak často káráni všelikými lidskoprávními organizacemi za segregaci cikánských dětí ve školách a malé úsilí o začlenění tohoto etnika do společnosti. Ještě jsem neslyšela , že by káraly Slováky. Přitom tam žijí odděleně od ostatních v příšerných osadách. O těch z UA ani nemluvím. To jsme se dozvěděli až teď, když prchají k nám, že na UA si jich vláda nevšímá. Žijí z toho, co si vyžebrají.

J. Černý 14.5.2022 12:49

Lidskoprávní organizace žijí z Cikánů, tak musí dělat dusno, jinak by ti idé od nich museli jít pracovat. Fuj.

J. David 14.5.2022 11:00

Nu, jisté náboje jsou označeny jako dunsty. Na Cikány jsou účinné. Trapky jsou krapánek agresivní, Cigán pak kvílí "he more".

V. Kučer 14.5.2022 10:50

Ukrajinští Romové neboli cigáni přicházejí z Podkarpatské Ukrajiny kde válka není, žijí na maďarských hranicích, mluví maďarsky a mnozí mají dokonce maďarské občanství. Příslušné orgány se bojí tento problém řešit aby nebyly obviněni z rasizmu, romské organizace si již brousí zuby.

J. David 14.5.2022 11:15

Romodrom, něco jako autodrom? Když něco slyším o Cikánech, zpevňuji zámky a dokupuji munici. Kouzelné etnikum, kdysi sedláci zavřeli slepice, když je navštívili přicmoudlí Indové, aby jim je nesežrali. Dnes mám dělat co? Sedět s vyžraným Cigánem, který si stěžuje na malý invalidní důchod? Buď jsem blbej, nebo od aktivistů "navedenej". Ten Pánek, toť také vykuk.

J. Jurax 14.5.2022 14:46

No, Romodrom je lépe číst pozpátku - Mordomor ... :-)

V. Kolman 14.5.2022 18:43

Romské organizace jsou od toho, aby cikánům v potížích a nouzi pomáhaly - od toho snad tu jsou!!

V. Kučer 14.5.2022 21:02

Na Rozhlase plus se k tomu vyjádřila novinářka Jarmila Balážová. Diví se že se nenašla firma která by na Hlavák umístila lehátka aby romské ženy s dětmi nemusely spát na zemi. Z Fantovy kavárny by se mohla udělat jídelna a z Vládního salonku škola pro děti.

J. David 15.5.2022 6:18

I Vy šprýmaři (pkud to nemyslíte, jako sarkasmus). Kolik existuje (za dotační palmáre ze SR) těch cikánských neziskovek?

J. Pankovic 15.5.2022 0:48

Cikáni pochází z Indie, mají tmavší pleť, než většina ostatních Indogermánů;-D

F. Svoboda 14.5.2022 10:49

Označení cikánů jako Romové není korektní, ale přímo servilní ! v cikánském nářečí totiž rom = člověk, ostatní jsou gadžové. Český jazyk naopak má pro ono etnikum celá staletí označení cikán, tedy ne hanlivé přízvisko. Proto vyzývám všechny Čechy, Moravany a Slezany používejte pro cikány správné označení a nebuďte servilní !!!!!![>-][>-][>-]

V. Mokrý 14.5.2022 13:10

! R^ !!

V. Kolman 14.5.2022 19:08

Pokud se někdo chce mocí-mermo vyhnout starému, dobrému osvědčeného termínu "Cigán/Cikán" a zároveň se mu nelíbí zprofanované "ROM", nabízí se ještě další možnost:

Po vzoru USA (Afroameričan) nazývat příslušníky tohoto etnika termínem "Indoevropan" (případně "Indočech"). Jasné - srozumitelné - neurážlivé.:-):-):-)

J. Pankovic 15.5.2022 0:39

Indočeši jsou žluté pleti, mnozí se jmenují Nguyen a já proti nim nic nemám ;-)

...takhle (rasisticky) Tmavočech a Žlutočech, bráchové toho praotce;-)

F. Zrcek 14.5.2022 10:40

Souhlas s autorem, korektnost je tu na nic.

Dokonce ji většinově odmítají nejen gádžové, ale i cikáni. Ale v praxi by něco mohly udělat procikánské státem placené neziskovky. Je to totiž hlavně jejich problém. Buď pomůžou s integrací, nebo vyschnou zdroje.

A role žurnalistů je, ty neziskovky u toho sledovat. Jak se začnou prachy ztrácet, tak by měly vyschnout i státní prašule - než se uzavře vyšetřování.

A to samé i pro gádže.

J. Spilka 14.5.2022 10:28

Osobně si myslím, že to jsou lidé, jejichž země je ve válce a oni jsou ve velkém ohrožení. Tudíž by se jim mělo pomoci stejně jako všem ostatním. Samozřejmě s vědomím odlišnosti jak se na ně dívají lidé zde. Tudíž by měli dostat byty od státu/obcí, měli by jim být přiděleni státní kurátoři na pomoc (co třeba paní z OSPODu:-)) a klidně jim i platit podpory. Hlavně by se to mělo udělat tak, aby se zde nevytvářela nová gheta. Víza jsou na dobu určitou, takže po válce se vrátí zpět domů. My budeme mít čisté svědomí, oni prožijí tento zlý čas v klidu a s případnými škodami si poradíme - na to jsme dosti bohatí. Osobně to vidím analogicky jako když na návštěvu přijedou neoblíbení příbuzní. Prostě to člověk musí přežít a nezničit si svoje vztahy.

J. Anděl 14.5.2022 10:41

Není to můj nápad, ale něco to do sebe má: spíš než byty rozdávat karavany a mapu nejlepších evropských kempů.

V. Kučer 14.5.2022 10:58

Ve Francii jim musí obec určit nějaké místo k táboření. Když tam přicházeli rumunští Romové tak pro ně zřídili obytné buňky (čunkodomy) ale pak se jich nemohli zbavit a přicházeli tam stále další.

J. Zákola 14.5.2022 12:37

No výborně, tak už připravujete svůj byt na DOČASNÉ umístění patnáctičlenné cikánské rodiny?

J. Jurax 14.5.2022 15:02

No, nevím ... by měli dostat byty od státu/obcí, ... to je při dnešní bytové nouzi spolehlivé řešení na vyvolání proticikánských nálad. A trest pro takto postižené obce.

A to ... měli by jim být přiděleni státní kurátoři na pomoc ... všelicí kurátoři se již desetiletí snaží u tuzemských cikánů bez pozorovatelného efektu. Myslíte, že to bude fungovat u cikánů z Ukrajiny?

Ale jak to řešit nevím, zejména s přihlédnutím k lidským právům a špecifikům etnika. Když ti cikáni s poskytnutým ubytováním nemusí souhlasit, že, a nutit nelze ... :-(

K. Křivan 14.5.2022 9:29

Pro mě jsou cikáni cikáni a ROM je Read Only Memory. Případně Řím. Neprzním mateřštinu slovy z cikánštiny. A komu se to nelíbí ať mi ...... políbí.

P. Manda 14.5.2022 9:52

R^

J. David 14.5.2022 9:58

Romodrom a cicmání se s Cikány? Cikánština, co je to za jazyk? Nějaký ten aktivista z Romodromu se vyjádřil, že těm cikánským engemétům z Mukačevské oblasti s maďarským pasem nerozumí. Jo, et, kete, harom rumoš, to je jiná lať. Tisen děrmeg, igen, eljén, 10*5000, toť Rakušanovo a traktoristy Jurečky libido. Jak Cikáni nazývají etnického Čecha? Gadžo. Qui modo, qui quad? Škůdníky lze pouze co? Diskutéři, závěr si dosaďte sami.