24.5.2022 | Svátek má Jana


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Janotová 15.5.2022 18:05

S tou urážkou Dánů si nejsem jistá. Viděla jsem dánský seriál Výkřik bez ozvěny- jde o "ouřední" řádění jejich varianty "péče o dítě" a je to síla:-/

J. Kombercová 15.5.2022 17:28

Ty dávky, to je jednoduše řečeno výpalné.

J. Janotová 15.5.2022 17:37

Nevím jestli se mám smát nebo vzteky řvát, když vidím v TV, jak evidentně "zblblý" sociolog s podobně "zblblým" redaktorem zcela vážně diskutují jak strašně jsou ty formuláře na příspěvek na bydlení složité....Že podle jakýchsi výpočtů by na ně mělo mít nárok X% domácností, ale žádost si podá jen zlomek z těch X%. To je přece hrůza....Žádost se MUSÍ zjednodušit, lidi MUSÍ být upozorňováni, že na DÁVKU MAJÍ NÁROK. Grrrrr.

Když si nežádají, tak holt ty peníze nepotřebují. Jak prosté.....

F. Navrátil 15.5.2022 8:10

Pane Čechu, nemohu s vámi souhlasit, že by měly být zrušeny všechny sociální příspěvky. Zrušeny by měly být všechny nepojistné sociální dávky. Pokud si někdo platí sociální pojištění, musí v případě nouze dostat pojistné plnění. Pokud někdo nepracuje a neplatí sociální dávky, i když by mohl, pak by měl mít nárok jen na polívku a kabát v charitě.

P. Čech 15.5.2022 8:32

Nemluvím zde o sociálním pojištění, na které by měl mít nárok každý, kdo si jej přímo platí. Mluvím o přídavcích na děti, příspěvcích na výchovu dětí a jiných, podobných příspěvcích, např. na bydlení a pod. Jsem totiž přesvědčen o tom, že většina lidí má děti proto, že je mít chce a ne proto, aby na ně pobírali přídavky. Takové přídavky a příspěvky nelze nazývat sociálním pojištěním. Dotace a pobídky jsou tímtéž. V podstatě jde o to, že odejmutí, lépe řečeno nepřiznávání takových socanských institutů zdravým, ale líným lidem by bylo dostatečnou pobídkou k tomu, aby se živili prací.

P. Dvořák 15.5.2022 9:07

Nezdá se vám přinejmenším hloupé, že "sociální příspěvky" dostávají ti, co do sociálního systému přispěli ze všech nejmíň?

Což "dotaženo k dokonalosti" vede k tomu, že ti co nepřispěli nikdy, ze sociálních dávek žijí. Většinu z dávek prohulí, prochlastají, profetují, nahází do automatu.

Jediné řešení by bylo jako s důchody: Kdo více vydělával, měl větší důchod. Než se to zku..ilo vrtulníkovým přidáváním "valorizace plus pětistovku všem".

H. Kotaz 15.5.2022 9:38

TO MAXIMÁLNĚ

!!

H. Kotaz 15.5.2022 9:37

+ žádné peníze těm, kteří se na tom přiživují - těch neziskovek je !!

J. Huml 15.5.2022 4:47

Dnes dobry, musim priznat, souhlasim, ze nekteri vzdelani Cikani by chteli pro sve etnikum zivotni styl nas, gadzu. Tezke reseni; ale vztah k Cikanum - alespon v me generaci identicke autorovy - ma take pozitivni prvky - hudebni prinos, lidive pisne - viz "Cikanka", myslim tu krasnu, tancici, romanticke vztahy k volnemu, kocovnemu zivotu Cikanu, urcite ne nenavist. Podle meho, socialni davky jen narusily motivaci nezavisleho zivota hudebne talentovanych kocovniku. Mnoho Cikanu prijmulo zivotni styl gadzu, ale byli casto opovrhovani svym vlastnim etnikem. Tak jako Zide, byli hromadne vrazdeni za druhe svetove valky. Podle meho, Cikanske etnikum by bylo schopne najit si vlastni cestu ku ko-existenci s dnesni - prevazne tolerantni - populaci Ceske Republiky. Drzte se housli a tance, prosteho zivota.

P. Dvořák 15.5.2022 6:40

Málem to se mnou seklo, když jsem četl " . . . nekteri vzdelani Cikani", ale pak jsem dočetl větu do konce.

Znal jsem jednoho vzdělaného morgoše, byl to právník, resp. advokát. Marně ale vzpomínám, že by jeho činnost směřovala k něčemu, co by připomínalo, že " . . . by chtel pro sve etnikum zivotni styl nas, gadzu." Chtěl pro ně ty nejnižší tresty. Slušnej vejvar, když se zadařilo. V takových věcech jsou oni zase uznalí ;-D

Tím nechci říct, že v promorgošských "neziskovkách" nepůsobí vzdělaní morgoši.

J. Huml 16.5.2022 4:50

Pane Dvoraku, ja nebyl nikdy u soudu jako obzalovany, pouze jako svedek. Je normalni, ze dobry pravnik/obhajce se snazi obdrzet rozsudek co nejmirnejsi pro sveho klienta. Ja mam pro Cikany trochu osobni zajem, protoze je celkem jasne, ze moje manzelka je potomkem Cikanske prababicky, Ona vubec nezila s Cikanskym etnikem, neumi na housle hrat, ma modre oci, kastanove vlasy dnes uz prosedivele, vychovali jsme dve samostatne deti, ktere tak jako my, nebyly nikdy zavisle na socialnich davkach, a nase tri vnoucata jsou opravdu skveli obcankove. Manzelka tedy rada cestuje, rada sedi u taboraku, tak to je asi jedine, co ji z jejiho mogrosskeho puvodu zbylo. Z hudby ma rada Jaroslava Jezka, Suchy/Slitr, ale take neco vice rytmickeho. Mym pranim vzdy bylo, a je, aby si kazdy v zivote nasel misto, ktere mu sedi a nalezi.

T. Kohout 15.5.2022 7:48

Jak známe třeba z Dostojevského, když se společnost chtěla pobavit, pozvala cikánskou kapelu. Jako hudebníci, tanečnice, tedy v "show businesse" by se 15% mohlo uchytit. 5% vroste do normální komunity. Z některých možno nadělat policajty, specialisty pro jejich oblasti. Ale ta většina, co s ní?

Z. Lapil 15.5.2022 9:03

Coby s ní. Žít a nechat žít. Zákony budiž dodržovány.

A pozor - na problémy nereagovat alergicky. Z přímé ruky mám dva případy. Jeden obecný: když se na komunitním dvoře před komunitním barákem popelí smečka komunitních dětí, kdo se má vyznat v tom, kterému je šest let a že je třeba udělat takovou složitou věc, jako několik měsíců předem dítko vzít a odvést ho k zápisu? A paní zapisovatelky aby si pak poradily se zoufalou matkou kvílející (opět skutečná historka, i když dávná) "Takové neštěstí, Všeci tvoji bratia sú ve zvláštní škole, a len teba nevzali". No, když si to přebírám, s tou zvláštní školou to MŮŽE být legenda; už se nezeptám.

Ta druhá, zcela jistě opravdová, je o opakovaných absencích jistého druháka. Jeho rodina byla dost osvícená na to, aby věděla, že peněz mají konečné množství, a tenhle klučík byl jediný zástupce rodiny schopný určit, která rýže je levnější než ta druhá.

Je tu ještě jeden problém. Sociální slabost, ne jen romská, jde ruku v ruce s tím, že ti lidé jsou často hloupí nebo aspoň nějakým způsobem neschopní. Zkušenost z dobrovolničení na téma "sanace rodiny"; to je taková ta činnost, co se koná, aby se nemusely děti z nefunkční rodiny dávat do děcáku. "Sláva, paní přišla, budeme si povídat a hrát hry a bude fajn". Paní odejde a oni opět vypínají mozky a usedají před televizi, protože je prostě NENAPADNE, že by si místo té televize mohli zahrát pitomé Člověče, nezlob se.

Vše vylepšeno o to, že "zmosněncem pro Romy" bývají velmi často mladistvé intelektuálky, které světem protřelé matky rodu prostě NEBUDOU brát vážně.

P. Brecík 14.5.2022 21:46

COKOLIV EU vymyslí, je hov na kvadrát. Pamatujete na tisíce !! imigrantů do EU z Běloruska ? Hybridní hrozba, kterou je třeba zastavit za každou cenu. Nyní MILIONY imigrantů z UA - musíme přijmout. Proč ? protože tam dodáváme zbraně a jsme za to zodpovědní. No a že tu "hrozbu", spolu se zbraněmi dodanými proti rusům už zachytili v jižní Francii je - FAKT. Putinovi hrozí smrt zadušením - od smíchu, když snídá kaviár.

J. David 14.5.2022 21:08

Cigáni, kasta "nedotknutelných" v Indii. Dělali tam bordel a páchali nepravosti (čandalové), tak je brahmáni vypráskali z Indie. Tak se ta svoloč (fuj, rusismus)/verbež rozlezla po světě. Ten vychrtlej blb s brejličkami Máhatmá, nějak tyhle haridžany prosazoval, nakrkl brahmány, takže ho bodyguard odpráskl. A Cigáni u nás? Kde jsou ty doby, kdy to byli zruční kováři, kotláři, mědikovci, etc., ty mám Adolf vymordoval. To, co sem pak po II.WW za verbež nalezlo, ty následky máme dodnes (od Karla IV. je to furt stejné - házení hrachu integrace Cigánů na stěnu). Nu a nyní "přicmoudlí vědci ze Zakarpatí" na Wilsonově stationu. Sice se tam neválčí, ale za 5000 Kč to v přepočtu na hřivny stojí "za to". A ještě pak maďarské pengö (pardon forinty) na svých misích inkasují, jsou občané EU. Študáci v Tróji budou mít veselo, ZOO taktéž. V zakarpatí je lahůdkou u Cikánů "canis lupus" opékané na sežratelné na mačkané lilii česneku, za lahůdku. Pražští policejní psovodi, hlídejte si vlkodlaky, aby Vám je nesežrali Cikáni ze zakarpatí, tradice Nikoly Šuhaje. A, nyní si vyslechněme Romodrom, něco jako cikánské Indianopolis v Mostě. Rád se nechám poučit.

V. Němec 15.5.2022 8:09

Pane Davide, opravdu se zamyslete nad svou primitivní nenávistí k ruskému národu. Omluvou je, že v současné době takových je "vas mnogo." Pokud je pro vás každý rusismus fuj, přestaňte např. používat slovo úterý.

A s problémem s cikány se obraťte třeba na Michaela Kocába nebo prosluněné neziskovky, ti tomu rozumí. Vysvětlí vám třeba, že je to běh na dlouhou trať.

[>-]

M. Mucha 14.5.2022 20:10

R^

F. De Winter 14.5.2022 18:16

Politická korektnost je pokus uchopit h ov n o za čistý konec.

H. Kotaz 14.5.2022 18:21

;-D;-D;-D

V. Kolman 14.5.2022 18:49

Přesné a přiléhavé přirovnání!!

T. Kohout 15.5.2022 7:52

Však je taky od Trumana. Ten měl takovýchto průpovídek (poznatků) kupy.

F. De Winter 15.5.2022 8:44

Že to řekl Truman jsem nevěděl. ;-)

Na věci to nic nemění, pokud to ovšem nemá zaregistrováno na patentovém úřadě.

M. Mucha 14.5.2022 20:11

;-DR^

P. Dvořák 15.5.2022 6:44

Tedy pane F. De Winter, klobouk dolů. Lepší přirovnání jsem ještě nečetl.

R^ R^ R^

S vašim dovolením ho budu šířit, seč mi síly budou stačit.

T. Kohout 15.5.2022 7:54

Přirovnání dobré. Škoda, že hned neuvádí, kdo ho řekl. (Truman)

T. Kohout 15.5.2022 8:06

4. Washington, D.C.

2120 - 1. září 1945

K: D. A. MacArthur/ C. H. Nimitz

Od: H. S. Truman

Politická korektnost je doktrina, teď nedávno prosazovaná přeludem postiženou, nelogickou menšinou a podporovaná churavými mocnými médii, prosazujícími předpoklad, že lze zvednout kus ...... za ten čistý konec.

Doslovný CITÁT mi systém nebere, prý je příliš zřejmě vulgární. Dostal jsem za to "VÝTKU". Proboha, tady v Čechách člověk nesmí zkopírovat ani Trumana...., má hned problém.

T. Kohout 15.5.2022 8:14

Mnozí Češi, kteří prchli do USA či Kanady někdo kolem 1048 považují Trumana za nejlepšího presidenta. Docela s nimi i souhlasím. A tady, v našich Čechách, cca 30 let po pádu komunismu a zrušení cenzury ho nesmíme zkopírovat a ocitovat. Až tam jsme s korektností došli. Mírně zuřím. Kdybych citoval Putina, tak je mi jasné, že mi to neprojde. Ale Harry Trumana, co když odešel z úřadu si musel kupovat vlastní známky, aby mohl poslat dopis....? Doporučuji každému prostudovat si Trumanův život, to je lekce! Harry míval jedny z nejlepších i nejcyničtějších postřehů, co znám.

T. Kohout 15.5.2022 8:22

Že mírně zuřím je vidět z toho, že jsem tam nasekal pár chybek. Určitě jsem nemyslel 1048 (zhruba bitva u Hastings), ale 1948 apod. chybky. Protože Harryho téměř miluji, dělám podobné chyby jako dělají milující. Přechvaluji.

P. Dvořák 15.5.2022 8:57

Dobrá. Vzhledem k tomu, že H. Trumana se již nemusím ptát, můžu to šířit seč mi budou síly stačit. :-)

Z. Lapil 15.5.2022 9:09

Ještě 20 let počkejte, autorská práva fungují 70 let po smrti.