18.6.2024 | Svátek má Milan


BAJKA: Apokalypsa

10.6.2024

To se takhle jednou zase sešli všichni svatí na výsostech, provolávali hosana, aleluja a konzumovali manu nebeskou. Bůh se jen blahosklonně usmíval. Jenomže po chvíli jim mana trochu stoupla do hlavy a oni začali brblat. Bože, to lidské plémě se ti nějak vymyká z rukou. Je jich všude plno a ztratili pokoru. I svatý Petr si přisadil. „Já jako rybář vím, co bývalo v moři a řekách ryb. A dneska, jeden by zaplakal.“ „A každou chvíli něco zapálí, to abych se s hasiči ulítal“, přisadil si svatý Florián. Jsou neopatrní a šíří se jim nemoci. „Těch hus, co už museli utratit, když to půjde takhle dál tak přijdu i o tu svoji svatomartinskou“, stěžuje si svatý Martin.

I svatá Scholastika si přisadila, „Měla jsem popracovaný systém škol od zvláštních až po univerzity a oni mi zavedou inkluzi. Takhle budou za chvíli všechny školy zvláštní“. Svatá Anna zabědovala, „Už i zbožní Poláci volají po potratech. Copak Češi, ti byli vždycky kacíři“. „A ti politici, stále chtějí víc a jen by se prali. Sodomu Gomoru na ně. „No však oni si ji už umí udělat sami, vzpomeňte na ta dvě japonská města“, dodal někdo.

„Nestačí jim už rozum, který jsi jim ráčil dát, no vlastně který si přivlastnili s jablkem poznání. Stále něco vymýšlejí a zavádí umělou inteligenci. Chtějí se přiblížit k Tobě. Kam to povede?“

„Musíš je ztrestat ohněm a mečem“. „Ale jděte“, odvětil Bůh, „to už tu bylo, buďte trochu kreativní. Vymyslete soubor opatření a navrhněte mi ho. Když bude za něco stát, pustím se do toho“, přislíbil Bůh.

A tak všichni svatí dali hlavy a svatozáře dohromady a rokovali, až se z nich kouřilo. Za měsíc předstoupili před Boha. „Tak na čem jste se usnesli?“, zeptal se Bůh. Potrestáš je, když na ně sešleš antikoncepci. Nebudou se už tolik množit a ti blahobytní začnou vymírat. Ženy si najdou jiné naplnění a budou vědkyněmi, lékařkami a vojandami. Ty kacíře pak převálcují věrní tvého druhého podobenství – Alláha. A vymysli jim nového Satana, toho starého se už dávno nebojí. Nejvhodnější bude oxid uhličitý. Ať se ho bojí. Sami ho vydechují a tak to s ním budou mít těžké. A popleť jim pohlaví, jako jsi jim popletl jazyky u té Babylonské věže. To přece zabralo.

Bůh se usmál a řekl, „No, když myslíte, Staniž se!“