24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 21.5.2024 20:25

Další producenti reklam budou zřejmě donuceni "veřejností" aby před reklamu umístili varování a za reklamu informaci, že při natáčení nepřišel k úhoně žádný tvor, rostlina,či předmět.

M. Pivoda 21.5.2024 20:03

A nadpis: Bdělost morálních supů?

Přesnější by možná bylo napsat "Bdělost poloslepých morálních supů". Proč?

Je totiž třeba vidět realitu celou, nikoliv si jen supově vyzobnout z reality jen to, co se politikovi momentálně hodí.

Vůbec zde nechci obhajovat tu či onu politickou stranu. Nemám vůbec žádný problém si například přečíst seriózní údaj, kolik lidí zemřelo v dobách socialismu (který omylem označují jako komunismus), ale schází mi seriózní údaj, kolik lidí nedobrovolně, ba přímo útrpně zemřelo v přechozích společenských systémech.

Kdysi se diskutovalo, že například pro zlodějíčky by mělo platit právní pravidlo "Třikrát a dost!" Jenže jaké právní pravidlo by mělo platit, pro osoby, které například vyvolají válku, ve které zahyne cca 50 milionů lidí? Nebo svým vědeckým "expertním posudkem" podkopou konkurenceschopnost ekonomiky země, nebo alespoň zpozdí technologický pokrok?

M. Pivoda 21.5.2024 19:40

... Znázorněno to bylo tak, že se pod lis naskládalo všechno možné i nemožné, co ke kreativitě slouží, od piána přes barvičky po knihy, načež to všechno lis zmáčkl a stal se z toho ten nejtenčí iPad, jaký byl od dob vynálezu ohně vyroben. ...

No ano, to je vtipná reklamní metafora.

Na takové úrovni asi běžně pracují novináři a možná i ekonomové. Nicméně pro technologa je to výsledek velmi dlouhé předchozí práce inženýrů.

Když jsem své tehdy 90ti-leté tetě kdysi ukazoval na počítači "laptop" notebook barevné rodinné fotografie, velmi se jí to líbilo. Nicméně dorazila mne morálně tím, když následně začala mačkat odklopný kryt notebooku a velmi udiveně mi přitom sdělila: Jak je to možné, že je to tak tenké, a tolik se tam toho vejde???

P. Sura 21.5.2024 13:25

Podle těch popsaných příznaků nejde ani tak o "morální supovitost", ale o naprostý nedostatek smyslu pro humor. Dnes tomu říkáme "kyselá řiť" a pomalu tomu přenecháváme vládu nad světem.

V. Kuhaj 21.5.2024 11:20

Všem se omlouvám za to, že jsem chtěl vstoupit do EU. Neuvědomil jsem si tehdy, jak mocichtivý a zároveň nenávistný spolek to ve skutečnosti je.

Dále se všem omlouvám, že jsem před mnoha lety volil ODS, a to dokonce dvakrát po sobě, neboť jsem tuto stranu považoval za pravicovou.

Dále se omlouvám za svou naivitu, se kterou jsem předpokládal, že s komunismem zmizí takové mocenské zvrácenosti, jakými je tutlání a překrucování pravdy, snaha ovládnout média a armádu, ostouzení a kriminalizování politických oponentů a pěstování si třídního nepřítele.

A na rozdíl od Novotného atd. je mi to doopravdy líto.

J. Konečný 21.5.2024 11:59

Za to, že člověk naletí politikům, se omlouvat nemusí, když je jen volí. Daleko problematičtější je chovat se špatně a nemorálně, když k tomu vládnoucí moc vyzývá. Co se týká Novotného, oni vlastně ani nechápou, co udělal, vždyť útočit i na příbuzné těch, co si dovolili podporovat opoziční politiky, je přece v pořádku. Ale většina veřejnosti je zhnusená, tak ač neradi musí reagovat. Což pochopili všichni , kromě mladé a pohledné profesorky , ale tu i tak zvolí.

V. Kuhaj 21.5.2024 12:16

;-DR^!

P. Diviš 21.5.2024 17:50

To jsem zvědav, kdy se omluvíte za podporu rašistů.

J. Konečný 21.5.2024 10:44

Jsou dva druhy omluvy- upřímná a pak ta z vypočítavosti nebo zbabělosti. Jak ale z textu vyplývá, morálka znamená asi podporovat ty nahoře ,co jsou na správné , stačí si představit, kdyby Petr Pavel byl europoslancem za KSČM a Pavel Novotný byl členem SPD. To by bylo tvrdé odsouzení.

V. Kuhaj 21.5.2024 8:49

Omluvit se při vědomí nesprávnosti skutku je v pořádku. Omluvit se při vědomí průšvihu, jehož důsledky hodlám omluvou zmírnit, je zvrácené.

Řeporyjec měl jít už dávno.

F. Navrátil 21.5.2024 8:26

Existují různé typy omluv. Jednou je skutečná lítost nad chybným slovem nebo skutkem. Druhou je chvástání: "Podívejte se, jak jsem tolerantní a vstřícný, že se omlouvám, i když bych nemusel!" O Astonovi nejvíce vypovídá shovívavé tvrzení, že Novotný emočně nezvládl fotku Felixe Slováčka ve společnosti europoslankyně Konečné. Novotný mohl podle svého zvyku sprostě urážet Slováčka i Konečnou. Prosím. Ale on přál smrt těžce nemocné Aničce Slováčkové! O tom se Aston "zapomněl" zmínit. Jako by zapomněl na i tragickou smrt své dcery Ireny.

A. Pašata 21.5.2024 9:03

Opravdu jí smrt "přál"? Pokud vím, jeho výrok zněl jinak.

F. Navrátil 21.5.2024 9:48

Výrok Pavla Novotného zněl: „Je to debil. Dávám mu pokoj asi rok a půl, co vím, že mu zemře dcera. Anička, bohužel, nemá žádnou šanci." To nezní jako soucit s těžce nemocnou dcerou Felixe Slováčka.

A. Pašata 21.5.2024 10:06

Ano, nezní to jako soucit. Ale taky to nezní, že by jí smrt přál.

F. Navrátil 21.5.2024 16:58

Patrně jste se ještě neocitnul v situaci podobné v jaké se nachází otec Felix Slováček a jeho těžce nemocná dcera. Novotný je vulgární psychopat. Vy jen strádáte nedostatkem empatie. Jde tady o neschopnost chápat a porozumět důvod, příčinu i účel jak verbálních, tak i neverbálních projevů druhých.

A. Pašata 21.5.2024 17:05

Ocitnul jsem se v ní dvakrát a přesto v Novotného výroku nevidím, že by někomu přál smrt. Že se zachoval jako hovado nerozporuju.

L. Harvánek 21.5.2024 9:42

A některé omluvy skutečně fungují. Už je to dávno, koncem roku 1965, když jsm se měl (vlastně musel) oženit se svojí přítelkyní. Svatbu jsme měli vlastně dvojitou: na radnici (tehdy se říkalo na MěNV) a poté v kostele. Na tu církevní jsme několikrát chodili na takové poučování (říkalo se na katechismus), kde nám farář říkal cosi o významu a posvátnosti manželství. Pamatuji si z toho dvě věty: 1/ Naučte se používat slova prosím, děkuji a promiň. 2/Slunce ať nad vaším hněvem nezapadá. A ono to funguje stále, i po 59 letech.

R. Langer 21.5.2024 10:43

A to vám musel říct až farář? ;-)

L. Harvánek 21.5.2024 12:22

Nemusel, ale v 21 letech ještě člověk takový přehled nemá. A dá de říct, že to špatná rada nebyla. Ověřování informací z více zdrojů je přece "in".

M. Kocián 21.5.2024 11:06

Dobré zásady. Tu první mi vštípili rodiče, tu druhou babička (která už toho přece jen zažila víc). Přidal bych k nim jen: Ať je doba jaká chce, poplatit účty a vychovat děti se musí vždycky.

R. Meišner 21.5.2024 8:25

no, Astone--silně pochybuji že ten rozhovor s Klimentem proběhl právě takto, ale budiž. Sedmikrásky byly natočeny v roce 1966, oscilovaly mezi absurditou a kýčem, největší úspěch zaznamenaly mezi snoby. definitivně byl zakázán v roce 1971 za nastupující normalizace ( na níž měl podíl celý národ) -- Kliment neměl na jeho vysílání či nevysílání nejmenší vliv.

T. Kohout 21.5.2024 11:21

Kliment pak psal "posudky" do RP. Jeho palec nahoru či dolů význam měl. Pamatuji za celou tu dobu jen jednu pozitivní kritiku, na film Už zase skáču přes kaluže...

M. Zasazabanovaný 21.5.2024 7:59

Aj Pfizer sa už ospravedlnil. ;-)

https://akw.sk/pfizer-lutuje-porusenie-pravidiel/

Britský orgán Prescription Medicines Code of Practice Authority po podrobnom prešetrení prípadu vyhlásil, že spoločnosť Pfizer pri svojej “vakcíne” na SARS-CoV-2 uviedla verejnosť do omylu tým, že pri tejto novej “vakcíne” v tweete uviedla iba dáta o relatívnom znížení rizika, nie o absolútnom znížení rizika. Pritom tie druhé dáta sú podstatnejšie. My sme o tom písali na blogu už pred samotným začatím plošného “očkovania”. Tie čísla boli totiž katastrofálne a nás zaujali. Rovnako na nich upozorňoval zo známych osôb napríklad MUDr. Pijak. Naše blogy TU a TU. A tento článok je trefa do čierneho a moja srdcovka (TU).

Spoločnosť sa obmedzila iba na pomerne strohú reakciu v štýle, že im je to veľmi ľuto (link TU).

M. Hoblík 21.5.2024 7:42

Není omluva jako omluva! Ta ze všech nej byla zatím omluva Václava Havla sudeťákům, to byl teda výkon...

V. Mokrý 21.5.2024 8:28

R^

J. Majzlík 21.5.2024 16:42

Ba přímo majstrštyk, že.

L. Stloukal 21.5.2024 1:27

Tak nevím. Zmíněná reklama na mě vyjukla z hlubin internetu a vylekala mě. Přijdeme mi pitomá a naprosto mi nehraje s tím, co pro mě iPad znamená, tedy elegantní, sofistikovaný, fajnový a všeobecně oblíbený stroječek. Asi jsem sup.

R. Langer 21.5.2024 5:48

Z toho si nic nedělejte. Každý nemůže rozumět všemu. ;-)