25.10.2021 | Svátek má Beáta


VYŠLO: Neal Asher, Robert A. Heinlein, Brian Lumley, Pevnost a další

5.12.2005

 

V pavučiněsci-fi

V pavučině
/Gridlinked/
Asher, Neal

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Petr Kotrle
Obálka: Steve Rawlings
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 360
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

První kniha série Vesmír Řádu.

Nejenom lidé vědí, co je to nenávist...
Teleportace jistého technika rychlostí blízkou světla způsobí na planetě Samarkand termojadernou explozi, která zabije tisíce lidí a úplně zničí rozběhnutý terraformační proces. Zemská centrála vyšle agenta Cormaka, aby případ vyšetřil.
Jelikož však třicet let připojení na síť začíná negativně ovlivňovat Cormakův pocit sounáležitosti s lidstvem, musí se pokusit případ vyřešit bez její pomoci. Naštěstí pořád ještě má svůj inteligentní šuriken - vrhací hvězdici s vlastní osobností - stejně jako bojové androidy třídy Golem a silné spojence ve dvojici drakomanů. Proti němu však stojí vraždící psychopat podporovaný upravenými žoldáky a zabijáckým robotem nazývaným pan Jeřáb.
Na Samarkandu mezitím zavládla třeskutá zima a navíc byla odhalena sabotáž. Hlavním podezřelým je mimozemská entita, která sama sebe nazývá Drak - ten však před očima svědků sám sebe před sedmadvaceti lety zničil. Nyní je objeven mimozemský artefakt střežený obludným zabijákem - ale jak se oba dostali tam, kde teď jsou? A proč byl vlastně zničen runsibl na Samarkandu?
Na tyto otázky musí Cormac najít odpovědi a přitom se vyhnout nechtěné pozornosti ze strany pana Jeřába. Než tento případ skončí, někdo musí být potrestán.

cena 239.00 Kč
www.daemon.cz


Podkayna z Marsusci-fi

Podkayna z Marsu
/Podkayne of Mars/
Heinlein, Robert A.

Nakladatel: Wales
Překladatel: Dagmar Haladová
Obálka: Michael Whelan
Redakce: Robert Pilch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 240
Rozměr: 115 x 165
Provedení: paperback

Podkayna je mladá dívka, občanka Republiky Mars, jejímž životním snem je stát se první ženou-kapitánkou kosmické lodi. Za svým snem se snaží tvrdě kráčet už ve věku šestnácti let, jenže v cestě jí stojí nejen geniální, ale asociální mladší bratr, ale také politické zájmy Země a Marsu, které ji možná budou stát život... ale možná také ne.
Román Podkayna z Marsu je zvláštní mimo jiné tím, že původně vyšel s jiným koncem, než autor zamýšlel. Pro účely dalšího vydání pak měli čtenáři možnost rozhodnout, zda chtějí mít konec tak, jak ho napsal Heinlein, nebo tak, jak si ho představoval první nakladatel. Český čtenář má jedinečnou možnost se rozhodnout a vybrat si, který konec mu vyhovuje více, neboť v tomto vydání jsou verze obě.
Nestává se přece tak často, aby kniha skončila tak, jak chcete vy.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


obalka Lumley Nekroskop 9horor

Nekroskop IX: Ztracené roky
/Necroscope: The Lost Years I/
Lumley, Brian

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Klára Hlavicová
Obálka: Bob Eggleton
Redakce: -
Rok vydání: 2005
Počet stran: 456
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

První kniha z duologie Ztracené roky.

Mezi knihami Nekroskop II: Vampýři! a Nekroskop III: Zdroj, staršími díly Lumleyova slavného cyklu o boji lidstva proti upírům, pátral nekroskop Harry Keogh několik let po své ztracené ženě a synovi. Nyní tedy může být příběh o tom, co věří, že se v té době přihodilo - a co se přihodilo doopravdy - konečně vypovězen.
V této knize se vrátíme zpátky do dob, kdy upíři ještě vládli na Sluneční i Hvězdné straně, v paralelním světě na „druhé" straně prostoročasu. Několik mocných vampýřích vládců, které Šejtán Nenarozený potrestal za to, že se v prvních válkách o krev postavili proti němu, bylo vypovězeno do vyhnanství - na Zemi! Mezi nimi byl i psí vládce Radu Lykan, který svou upíří pijavici „zdědil" od vlka. Radu tedy není pouze Vampýr, ale i vlkodlak. A nyní, po staletích ve stavu odloženého vytí, se má střetnout s Harrym Keoghem...

cena 279.00 Kč
www.daemon.cz


Pevnost 12/2005

Pevnost 12/2005
Andres, Adam - Šlechta, Vladimír - Neomillnerová, Petra - Jakl, Michal

Nakladatel: Pražská vydavatelská společnost
Obálka: -
Redakce: David Hartmann, Tomáš Němec, David Bimka, Martin Šust, Karel Wolf, Daniel Storch
Rok vydání: 2005
Počet stran: 108
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantastice, hrách a historii.

Povídky:
- Adam Andres: Wetemaa I - Družiníci (ukázka z románu)
- Vladimír Šlechta: Děti lesa
- Petra Neomillnerová: Lístek cesmíny
- Michal Jakl: Jiný

cena 59.00 Kč
www.daemon.cz


Válka trpaslíkůfantasy

Válka trpaslíků
/Der Krieg der Zwerge/
Heitz, Markus

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Zdeněk Sladovník
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Jiří Popiolek, Libor Marchlík
Rok vydání: 2005
Počet stran: 528
Rozměr: 170 x 240
Provedení: hardback

Druhá kniha série Trpaslíci.

Trpaslíci. Malí vzrůstem, velcí srdcem, vděčný cíl různých vtípků a žertů.
Ale žertovat na účet Boindila nebo jeho dvojčete Boëndala se nedoporučuje. Své válečné sekery ovládají s takovým umem, že tlupa skřetů je pro ně jen malým předkrmem před pořádnou bitvou.
Tato dvojčata a trpaslík Tungdil se svou Ohnivou čepelí zničili zlo ohrožující Skrytou zemi. Ale není jim dopřáno klidu. Klan Třetích - zabijáků trpaslíků - spřádá nové intriky. Jejich ďábelský plán na zničení křehkého spojenectví elfů a trpaslíků se postupně naplňuje.
Jenže za hranicemi Skryté země se objevil nový nepřítel. Neznámý a neporazitelný. Božští avataři přinášejí naprostou zkázu a jistou smrt. Ruka trpaslíka, elfa ani člověka je nedokáže zničit.
Blíží se opravdový konec Skryté země?

cena 299.00 Kč
www.daemon.cz


Magykfantasy

Magyk - Příběhy Septimuse Heapa I
/Magyk - Septimus Heap I/
Sage, Angie

Nakladatel: Jota
Překladatel: Jaroslava Novotná
Obálka: Pavel Čech
Redakce: Eva Strnadová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 368
Rozměr: 150 x 215
Provedení: hardback

Na počátku je dítě nalezené v lese - příběh, který se pak odvíjí, je strhujícím dobrodružstvím v čarovném světě fantasie a kouzel.

Kniha o Septimusovi Heapovi je v zemi svého vzniku, Velké Británii, mimořádně úspěšná a mnozí ji považují za zdařilého konkurenta slavného Harryho Pottera. Hrdinové příběhu jsou vylíčeni tak opravdově, že se o ně skutečně budete strachovat a do poslední chvíle budete plni napětí, jak tento neuvěřitelný příběh dopadne: Septimus Heap, princezna Jenna, čarodějové a jejich pomocníci musí bojovat s nepřízní osudu a mocnými nepřáteli, a není to boj nikterak lehký, neboť černokněžník DomDaniel je ztělesněním zla a jeho moc je obrovská. Kniha je zároveň neobyčejně vtipná a dramatické okamžiky se střídají s komickými situacemi i dojemnými momenty. Kromě hlavních hrdinů se zde setkáte i s celou řadou kouzelných tvorů a podivuhodných bytostí, ať už je to dobrácký Bobrspát, obětavý krysoun Staník, udatní brouci obrněnci nebo magogové, odporní černokněžníkovi pomocníci.
A až knihu dočtete, nemusíte litovat, že už je konec - Magyk je prvním dílem ze slibované trilogie Příběhů Septimuse Heapa, a tak se jistě brzy dočkáme dalšího pokračování.

cena 348.00 Kč
www.daemon.cz


Hellboy - Pravá ruka zkázykomiks 

Hellboy: Pravá ruka zkázy
/Hellboy: The Right Hand of Doom/
Mignola, Mike

Nakladatel: Comics Centrum
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Mike Mignola
Redakce: Václav Dort, Zdenka Štouračová
Rok vydání: 2005
Počet stran: 144
Rozměr: 155 x 240
Provedení: hardback

„Hele co to máš na čele? To jsou brejle?"
„No jasně, to jsou brejle."
„Ale vždyť to vypadá jako bys je měl přímo na hlavě."
„No jasně. Nechal jsem si je přioperovat k hlavě, abych je neztratil."

Takovýhle rozhovor se nemůže odehrávat v normálním světě, ale v sídle ÚVPJ to není tak neobvyklé. I když tam už si stejně jako vy zvykli na Hellboyův podivný vzhled a vědí, že se nejedná o svářečské brýle, ale o upilované rohy, čímž Hellboy dává najevo svůj odklon od Pekla. V knize Pravá ruka zkázy je opět několik různě dlouhých povídek, které doplňují Hellboyovu historii. Že se tu setkáme se spoustou všelijakých potvor, monster a zrůd není třeba zdůrazňovat.

Příběhy:
- Lívance
- Povaha bestie
- Král Vold
- Hlavy
- Sbohem, pane Tode
- Vârkolak
- Pravá ruka zkázy
- Skříňka plná zla

cena 599.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...