1.3.2024 | Svátek má Bedřich


Velká Vánoční Vize 2012

2.12.2012 13:07

Jak otřepané se zdají všechny fráze o tom jak se rok s rokem sešel a už jsou tu zase svátky pohody a klidu... přitom polovina z nás úpí nad komercí a všemi zvrácenostmi kolem a nostalgicky vzdychá nad ztrátou kouzla starých časů, kdy Vánoce byli hlavně o radosti ze setkání s lidmi, které máme rádi. Druhá polovina nemá čas na vzdychání, protože se účastní vánočního běsu a běhá a shání a schraňuje a syslí do poslední chvíle, aby to bylo co nejbombastičnější a in a vůbec!

Nejlíp (?) se mají budhisti, protože Vánoce neslaví, což nás přivedlo na myšlenku zcela soutěžní. Čili jak vám letos naservírovat šťavnaté výhry, které hojně poskytli do soutěže mnozí nakladatelé. Cen bylo nakonec tolik, že jsme se rozhodli si nechat něco i napřesrok (protože konec světa nebude, na to zapomeňte!) a rozhodně se máte na co těšit. Ale zpět k těm letošním Vánocům.

Vzhledem k tomu, že máme ze spolehlivého (nejmenovaného) zdroje potvrzeno, jak nesmyslná jsou tvrzení o konci světa, jak asi budou vypadat Vánoce za deset, dvacet a nebo (nebuďme troškaři) rovnou za sto let? Budou vůbec nějaké, nebo naši západoevropskou křesťanskou kulturu převálcují jiné národy a náboženství? Přiletí mimozemšťani a budeme místo Vánoc slavit příchod zelených či puntíkatých spasitelů z vesmíru? Jak to vidíte vy?

Chcete-li letos dostat šanci na  některou z níže vyobrazených cen, napište, nakreslete, nebo nafoťte pro nás, jak si to představujete vy:

  • Vánoce za sto let (čili v roce 2112), slovem (rozsah max. 1NS = 1 800 znaků včetně mezer), nebo obrazem (krátký komiks či strip), nebo fotografií (aranžmá či koláž). To je naše letošní vánočně-soutěžní motto.

Svoje kreace můžete posílat na známý soutěžní e-mail sardensoutez@centrum.cz až do půlnoci 10. prosince 2012. Do předmětu uveďte Vánoce 2112, nezapomeňte svoje jméno a adresu a tentokrát také nezapomeňte napsat, která ze sérií knih by vám udělala největší radost, v případě, že budete úspěšní!

Letošní soutěž je opět o nápadech, takže nebudeme losovat, ale usnášet se!

Na vaše jistě úžasné vize se těší celá redakce Sardenu. Všechny odpovědi budou pečlivě přečteny, či shlédnuty a posouzeny a výsledky se dozvíte záhy po skončení soutěže.

Výhry do vánoční soutěže letos věnovala tato nakladatelství a jedná se o celé komplety knih:

  • Albatros - Harry Potter - kompletní v boxu, J. K. Rowling
  • Brokilon - Likarijská trilogie, V. Šlechta
  • Epocha - trilogie Věk objevů, M. A. Stackpole
  • Fragment - Letopisy Narnie – komplet v boxu  , C. S. Lewis
  • Jota - trilogie Chaos, Patrick Ness
  • Straky na vrbě - Dračí mor a Dračí zloději, Jana Rečková

Slíva


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...