20.6.2024 | Svátek má Květa


SOUTĚŽ: Poslední Železná rukavice!

6.12.2009 0:05

O železnou rukavici lorda TrollslayeraTOPlistNa Miniconu-Knížkonu (letos opět pořádaném v Městské knihovně na Mariánském náměstí) byly 21. listopadu krátce po poledni vyhlášeny výsledky literární soutěže O železnou rukavici lorda Trollslayera. Kupodivu se tentokrát nekřtili Drakobijci a vyhlašující Michael Bronec přišel s tím, že ty loňstí byli poslední. Neznamená to však zánik soutěže, zjara by (zřejmě ve spojení s Conem na vrbě pořádaném Městskou knihovnou) se měli pokřtít Žoldnéři fantasie, nový sborník věnovaný této soutěži. A aby toho nebylo málo, dodal Michael, že je to i poslední Trollslayer, neboť i soutěž se bude propříště nazývat Žoldnéři fantastie. S tím budou zřejmě spojeny i další reformy soutěžnách podmínek, které se postupně dozvíme.

Letošní výsledky:

  1. Ludmila Müllerová: Barocco
  2. Jana "Elinor" Poláčková: Svíčka hasnoucího plamene
  3. Jindřich Rohlík: Sluneční kruh
  4. Lucie Lukačovičová: Strom života, plody smrti
  5. Jan Žlebek: Dlouhý den Sebastiana Tournetta
  6. Veronika Mayerová: Vyvaruj se řeky
  7. Janina Strnadová: Z popela
  8. Daniel Tučka: Mezi psem a vlkem
  9. Tomáš Bandžuch: Na každém z možných světů
  10. Scarlett "Darth Zira" Rauschgoldová: Dnes naposled

Michael Bronec pak ještě dodal, že letos byly zajímavé i povídky na nižších příčkách, a na scéně se krátce ocitli i autoři mezi 11. a 15. místem. V Žoldnéřích fantazie by však tyto práce nechtěl, aby kniha příliš nenakynula. Je tedy možné, že se na jaře dočkáme i dalších Drakobijců ve formě fanzinu.

Uvidíme!

Rozhodně je dobře, že soutěž se zatím drží a nezanikla.

organizátoři soutěže


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...