29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


RECENZE: Trudi Canavan, Poslední z divokých (Věk pěti)

12.11.2010

TOPlistV Bílé kněžce jste četli:

Možnosti circliánských bohů zasahovat do světa jsou omezené. Proto si vyvolili pět zástupců z řad lidí, které obdarovali nesmrtelností a magickou mocí. Tito zástupci se nazývají Bílí. Nejmladší z nich, Auraya je teprve na začátku cesty vyvolené, když se nad Ithanií začne snášet hrozba války s Pentadriány. To však není Aurayina jediná starost. Z politických důvodů je nucena vzdát se svého učitele a milence, Leiarda.

Přes to, že ještě nedokončila výcvik, je Auraya brzy na to pověřena diplomatickou misí za účelem sjednotit Ithanii. Ve válce pak před ní stojí nová výzva – neovládne-li zcela své nové schopnosti, nebude k záchraně její strany stačit ani přízeň bohů.

Poslední z divokých:

Válka skončila s těžkými ztrátami na obou stranách. Auraya se zasloužila o vítězství Bílých, ale jako vítěz se necítí. Své síly napírá k novému úkolu – smířit kněží a splétače (ilegální a sotva trpěné léčitele, kterým kněží nechtějí přiznat právo používat magické síly).

Zbytek recenze zde.

Lament


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...