28.2.2024 | Svátek má Lumír


RECENZE: Rick Riordan, Percy Jackson - Zloděj blesku

17.12.2009 0:05

Percy Jackson Zloděj blesku RiordanTOPlistNový heroický epos pro děti

V první kapitole na prvních řádkách si můžeme přečíst důrazné varování! Proto si opravdu, ale opravdu rozmyslete, jestli budete pokračovat ve čtení. A pokud ano, neztěžujte si, že jste nebyli včas upozorněni! Ale dobrá, Rick Riordan chce děti seznámit a mýtickými bohy starého Řecka a s příběhy, které se o nich vyprávějí. Povedlo se mu to velice zdařilým způsobem. V moderním světě se setkáme s Medúzou, Cheirónem i Charónem a se všemi dalšími, které známe ze školy, a se spoustou potomků Olympských bohů, protože Olympští bohové si nečinili zábrany a neoplývali zdrženlivostí v seznamování se s lidmi. Nikdy.

Percy ( Perseus) Jackson je odmalička " problémové dítě ". Závěrem každého školního roku, mu doporučí změnu školy a prostředí a v září nového školního roku začíná ve škole nové. Ani doma nemá pohodu. Maminka neustále pracuje a Percyho otčím je surovec a násilník. Malý americký chlapec se na exkurzi do muzea definitivně přesvědčí, že to, co se kolem něj děje, je skutečné a ne výmysl jeho bezbřehé fantazie. Ale který dvanáctiletý mladý muž si o sobě myslí, že je malý chlapec?!

"Ať se ti to líbí, nebo ne – a věř mi, spousta lidí nebyla nadšená ani Římem - je teď srdcem tohoto plamene Amerika. Je to velká síla Západu. Takže Olymp je tady. A jsme tu i my."

Percy Jackson nechtěl být polobohem. Tajně si přál odpočatou maminku, chápavého tatínka a pár kamarádů, kteří mu vydrží déle než jeden školní rok.

Vyprávěný příběh o jedné důležité krádeži na Olympu je napínavý, plný dobrodružství, zkrátka přesně "akorát" pro dnešní děti, aby se zabavily a děj je nezačal nudit.

Ze zadní strany obálky se dozvíme, že New York Times vyhlásili Percyho Jacksona – Zloděje blesku bestsellerem roku, a filmová premiéra příběhu se očekává na jaře roku 2010 v režii Chrise Columba s velmi zajímavým obsazením (Uma Thurman, Pierce Brosnan, Sean Bean a jiní).

Percy Jackson - Zloděj blesku
/Percy Jackson - The Lightning Thief/
Riordan, Rick

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Dana Chodilová
Obálka: Pavel Rozumnyy
Redakce: Ilona Sedláčková, Pavel Polák
Rok vydání: 2009
Počet stran: 400
Rozměr: 145 x 210
Provedení: hardback
Cena: 399 Kč

Zuzana Ričovská


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...