27.9.2020 | Svátek má Jonáš


RECENZE: Rick Riordan, Percy Jackson - Zloděj blesku

17.12.2009 0:05

Percy Jackson Zloděj blesku RiordanTOPlistNový heroický epos pro děti

V první kapitole na prvních řádkách si můžeme přečíst důrazné varování! Proto si opravdu, ale opravdu rozmyslete, jestli budete pokračovat ve čtení. A pokud ano, neztěžujte si, že jste nebyli včas upozorněni! Ale dobrá, Rick Riordan chce děti seznámit a mýtickými bohy starého Řecka a s příběhy, které se o nich vyprávějí. Povedlo se mu to velice zdařilým způsobem. V moderním světě se setkáme s Medúzou, Cheirónem i Charónem a se všemi dalšími, které známe ze školy, a se spoustou potomků Olympských bohů, protože Olympští bohové si nečinili zábrany a neoplývali zdrženlivostí v seznamování se s lidmi. Nikdy.

Percy ( Perseus) Jackson je odmalička " problémové dítě ". Závěrem každého školního roku, mu doporučí změnu školy a prostředí a v září nového školního roku začíná ve škole nové. Ani doma nemá pohodu. Maminka neustále pracuje a Percyho otčím je surovec a násilník. Malý americký chlapec se na exkurzi do muzea definitivně přesvědčí, že to, co se kolem něj děje, je skutečné a ne výmysl jeho bezbřehé fantazie. Ale který dvanáctiletý mladý muž si o sobě myslí, že je malý chlapec?!

"Ať se ti to líbí, nebo ne – a věř mi, spousta lidí nebyla nadšená ani Římem - je teď srdcem tohoto plamene Amerika. Je to velká síla Západu. Takže Olymp je tady. A jsme tu i my."

Percy Jackson nechtěl být polobohem. Tajně si přál odpočatou maminku, chápavého tatínka a pár kamarádů, kteří mu vydrží déle než jeden školní rok.

Vyprávěný příběh o jedné důležité krádeži na Olympu je napínavý, plný dobrodružství, zkrátka přesně "akorát" pro dnešní děti, aby se zabavily a děj je nezačal nudit.

Ze zadní strany obálky se dozvíme, že New York Times vyhlásili Percyho Jacksona – Zloděje blesku bestsellerem roku, a filmová premiéra příběhu se očekává na jaře roku 2010 v režii Chrise Columba s velmi zajímavým obsazením (Uma Thurman, Pierce Brosnan, Sean Bean a jiní).

Percy Jackson - Zloděj blesku
/Percy Jackson - The Lightning Thief/
Riordan, Rick

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Dana Chodilová
Obálka: Pavel Rozumnyy
Redakce: Ilona Sedláčková, Pavel Polák
Rok vydání: 2009
Počet stran: 400
Rozměr: 145 x 210
Provedení: hardback
Cena: 399 Kč

Zuzana Ričovská


Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...