26.2.2024 | Svátek má Dorota


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
exalted 6.1.2009 23:34

To vypadá dost dobře!!

Líbilo se vám to, milí přispěvatelé? Mám si to koupit?

Ranhara 6.1.2009 12:48

Dá se to sehnat ?

V knihkupectví ?

Jan Pechanec 6.1.2009 17:10

Re: Dá se to sehnat ?

Nemyslím si, že by to byl problém při hledání na internetu, kde je spousta specializovaných obchodů na fantastiku: Wales.cz, Daemon.cz, atp. Obyčejná kamenná knihkupectví, která trilogii nemají vám pak určitě vyjdou vstříc a objednají vám ji.

Ďuro Červenák 7.1.2009 0:02

Re: Dá se to sehnat ?

Biela veža je ešte k dostaniu a Oceľové žezlo a Dračia cárovná už čoskoro vyjdú v masívnej dotlači.

Milan Brabec 6.1.2009 12:19

Chazaři nebyli muslimové

Chazaři nebyli muslimové, ale židé (s malým ž, pouze vírou, nikoli etnicky - byli turkický národ). Pokud vím z letmého nahlédnutí do Bílé věže, autor se toho drží třeba volbou židovských jmen, takže tato faktická chyba je na straně recenzenta.

Mj. víte, že u Chazarů byl na misii i "náš" sv. Konstantin-Cyril? Tuším někdy v roce 861, ještě před výpravou s bratrem Metodějem na Velkou Moravu. Na rozdíl od Moravy se od Chazarů vrátil s nepořízenou, protože judaismus už u nich byl dost zažitý a o křesťanství nestáli.

Nepodívá se Ilja ještě také na Balkán při posledním Svjatoslavově tažení, při kterém se kníže utkal s Byzantinci (císař Ioannnes Tzimiskés) a po porážce byl při návratu na Rus zabit Pečeněgy? Čtrvtý díl?

Jan Pechanec 6.1.2009 17:08

Re: Chazaři nebyli muslimové

Ano, máte pravdu, chtěl jsem toho říci tolik a pak seškrtával. Chybu napravím.

Ďuro Červenák 7.1.2009 0:01

Re: Chazaři nebyli muslimové

Ja samozrejme o (neúspešnej) výprave Konštantína k Chazarom viem. Pri písaní som si toho o nich naštudoval ďaleko viac, než som použil v knihe. No a Chazari sú samozrejme židia, ale samozrejme nie všetci, aj u nich to bolo pestré, napríklad elitná kaganova garda boli moslimovia, v hlavnom meste mali celú moslimskú štvrť, a mali napr. 7 sudcov, z toho dvaja pre židovskú, dvaja pre kresťanskú, dvaja pre moslimskú a jeden pre pohanskú komunitu.

K prípadným pokračovaniam - mám v podstate dosť podrobne vymyslenú druhú trilógiu, ktorá bude práve o Svjatoslavom ťažení do Bulharska, vojne s Jánom Cimiškom, o zabití pri dneperských brodoch, ale aj o obliehaní Kyjeva Pečenegmi. V tejto druhej trilógii ale už nebude hlavným hrdinom Iľja, ale Dobryňa, teda Svjatoslavov švagor a Vladimírov strýko. Otázkou však je, kedy sa k tomu dostanem, ak vôbec, pretože teraz už pracujem na ságe Kapitán Báthory, ktorá pojednáva o bojoch s Turkami v 17. storočí a bude epickejšia ako Bohatier. ;-)

Ďuro Červenák 6.1.2009 2:24

k histórii

Len upresním, že Vladimír, budúci knieža, už v dobe tohto príbehu žil. A že bohatieri budú slúžiť aj jemu - v možných pokračovaniach. Takže som mu družinu "neukradol", len som sa pozrel hlbšie do minulosti.

Jan Pechanec 6.1.2009 17:08

Re: k histórii

Promiň za tuto chybu, předpokládal jsem špatně a měl jsem se rozepsat, že to také bude dáno rozšířením a trváním křesťanství. Samozřejmě máš pravdu. Takže bude celá družina vzkříšena? A napíšeš pokračování?