27.11.2021 | Svátek má Xenie


RECENZE: Juraj Červenák, Brány Irkally

25.12.2010

TOPlist Juraj Červenák je fakt bourák. A to neříkám jen kvůli tomu, že jeho knihy vyhledávám raději než pánské časopisy Maxim a Playboy, ale především proto, že umí psát, jeho nápady jsou k nezaplacení a leckterý světoznámý žánrový spisovatel by mu je mohl závidět a nakupovat od něj za stovky dolarů na E-bay či Amazonu. No řekněte, znáte jiného natolik šíleného autora, který by svou kariéru vybudoval na mytologii Slovanů, vypůjčil si z Jiráskovy školní klasiky Bivoje a udělal z něj hlavního hrdinu dvou románů nebo na základě starých ruských Bylin a historie vystavěl celou trilogii? Chvilka přemýšlení… NE.

Jenže to nejsou jediné vlastnosti, kterými autor disponuje. Za zmínku určitě stojí i fakt, že nechce pokleknout před stagnací, zastavit autorský vývoj a spokojit se s tím, co už dokázal. Pan Červenák je totiž věčný nespokojenec a kdyby nebyl spisovatel, mohl by prodávat drogy, protože jeho knihy jsou dokonalou návykovou látkou, co strčí do kapsy kokain, heroin, pervitin a nevím, co ještě. Což si díky bohu uvědomuje a nenechává své čtenáře čekat víc jak rok a páchat je takové ohavnosti, jako posílání zamilovaných dopisů, dvd a květin na jeho adresu. Takže všichni, kteří se k tomu chystali, musí bohužel od svých úmyslů odstoupit a doufat, že už k tomu konečně příští rok dojde. Ano, je to tak. Další kniha okupuje pulty už nějaký pátek a my se na ní teď společně podíváme pod drobnohledem.

Dokončení zde.

Martin Stručovský


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...