22.4.2024 | Svátek má Evženie


RECENZE: J. Tardi, Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc-Sec

9.1.2011

AdélaTOPlistV šestákových románech, které se odehrávají na počátku dvacátého století, není nouze o šílené vědce, děsivé příšery, ďábelské vynálezy a neohrožené hrdiny, kteří se mezi tím vším prohánějí ve starodávných automobilech a v zatáčkách si jednou rukou přidržují buřinku. Na toto svébytné literární odvětví existují všehovšudy dvě kultovní parodie. Český film "Adéla ještě nevečeřela" a francouzský komiks "Neobyčejná dobrodružství Adély Blanc-Sec".

Adéla (ta komiksová, ne masožravá) je spisovatelka, ale většinou místo psaní bývá na stopě záhadám a tajuplným zločinům, které otřásají Paříží. Rozhodně si nekreslete nějakou křehuli, co omdlévá na každé sudé stránce! Madame Blanc-Sec je svérázná, cílevědomá, elegantní žena, která se nikdy neusmívá. Pokud k tomu přičteme všechny její dobrodružné příhody, máme tu hrdinku, před kterou by musel smeknout svoji hučku i Indiana Jones.

Dokončení zde.

Tobiáš Smolík


I. Fencl to to vypadá skvěle! i. 8:25 10.1.2011
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...