14.4.2024 | Svátek má Vincenc


PR+WEB: kde se fantazie stává realitou...

29.10.2010 6:21

Vítr v piniích, Jana Šouflová, kresbaV těchto dnech začala - zatím skromně - svoji existenci internetová prodejní galerie www.galeriefantazie.cz. Každý začátek je těžký, a o této galerii to platí dvojnásob, nicméně i tak tu již nyní najdete výběr obrazů Jana Patrika Krásného, Jany Šouflové a Milana Fibigera, vše jako autorské tisky - digitální reprodukce, podepsané autory a vydané v limitovaných sériích. Galerie je zaměřena samozřejmě na sci-fi a fantasy, ale protože výtvarníci mají obvykle mnohem širší záběr, najdete tu také dobrodružné náměty, volnou tvorbu a v neposlední řadě také tvorbu určenou pro děti a dospívající mládež. Noví autoři a jejich díla budou přibývat tak rychle, jak se nám s nimi podaří připravit tiskové verze jejich obrazů.

Autorské tisky, které jsou digitálními analogy grafických listů, jsou vydávány v limitovaných sériích, číslované a podepsané autorem, a mají tedy vedle výtvarné také sběratelskou hodnotu. Používaná technologie zaručuje dlouhodobou barevnou stálost, v porovnání s originály mnohem delší - desítky let. A v případě takových výtvarníků, jako je Jan Patrik Krásný, který své obrazy vytváří přímo v digitální formě, vlastně ani originály dostupné nejsou vůbec, a autorské tisky jsou tak jedinou možností, jak získat jejich autorizovaný obraz.

Pokud by vám "pouhé" náhledy v internetové galerii nestačily k rozhodnutí o koupi, nezoufejte, do konce listopadu připravujeme otevření kamenného obchůdku, jehož sortiment jsme vybrali podle našich zálib - najdete tam nejenom obrazy (tentokrát nikoliv virtuální), ale také knihy a víno (oboje samozřejmě také in vivo). Vše dobré a v kvalitě, kterou jsme sami odzkoušeli.

(ilustrační obrázek: Jana Šouflová, Vítr v piniích - kresba pro obálku stejnojmenné knihy Františky Vrbenské a Jakuba D. Kočího)

Pavel Březina


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...