3.6.2020 | Svátek má Tamara


PR+WEB: kde se fantazie stává realitou...

29.10.2010 6:21

Vítr v piniích, Jana Šouflová, kresbaV těchto dnech začala - zatím skromně - svoji existenci internetová prodejní galerie www.galeriefantazie.cz. Každý začátek je těžký, a o této galerii to platí dvojnásob, nicméně i tak tu již nyní najdete výběr obrazů Jana Patrika Krásného, Jany Šouflové a Milana Fibigera, vše jako autorské tisky - digitální reprodukce, podepsané autory a vydané v limitovaných sériích. Galerie je zaměřena samozřejmě na sci-fi a fantasy, ale protože výtvarníci mají obvykle mnohem širší záběr, najdete tu také dobrodružné náměty, volnou tvorbu a v neposlední řadě také tvorbu určenou pro děti a dospívající mládež. Noví autoři a jejich díla budou přibývat tak rychle, jak se nám s nimi podaří připravit tiskové verze jejich obrazů.

Autorské tisky, které jsou digitálními analogy grafických listů, jsou vydávány v limitovaných sériích, číslované a podepsané autorem, a mají tedy vedle výtvarné také sběratelskou hodnotu. Používaná technologie zaručuje dlouhodobou barevnou stálost, v porovnání s originály mnohem delší - desítky let. A v případě takových výtvarníků, jako je Jan Patrik Krásný, který své obrazy vytváří přímo v digitální formě, vlastně ani originály dostupné nejsou vůbec, a autorské tisky jsou tak jedinou možností, jak získat jejich autorizovaný obraz.

Pokud by vám "pouhé" náhledy v internetové galerii nestačily k rozhodnutí o koupi, nezoufejte, do konce listopadu připravujeme otevření kamenného obchůdku, jehož sortiment jsme vybrali podle našich zálib - najdete tam nejenom obrazy (tentokrát nikoliv virtuální), ale také knihy a víno (oboje samozřejmě také in vivo). Vše dobré a v kvalitě, kterou jsme sami odzkoušeli.

(ilustrační obrázek: Jana Šouflová, Vítr v piniích - kresba pro obálku stejnojmenné knihy Františky Vrbenské a Jakuba D. Kočího)

Pavel Březina


Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...