29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


PR: Výsledky soutěže Galerie Nemesis

13.12.2010

Michal ŠulekTOPlistDne 14. října vyhlásila Galerie Nemesis ve spolupráci s časopisem Pevnost soutěž o nejlepší amatérské fantasy nebo sci-fi výtvarné dílo. Soutěže se účastnili autoři z Česka i Slovenska. A přestože účast prvního kola soutěže nebyla nijak ohromující, vybírala pětičlenná porota ve složení V. Krištofová, M. Zhouf, J. P. Krásný, K. Jerie a T. Němec vítěze mezi kvalitními díly. A to především u soutěžících ze Slovenska, jejichž tvorba byla v tomto roce přeci jen o něco zajímavější.

Většina autorů dala přednost námětu z oblasti fantasy. V technice dominovala kresba tužkou a digitální umění. Porota při výběru posuzovala nejen techniku a zpracování tématu, ale i celkový dojem a přesah díla. Soutěž má nakonec 4 vítěze, neboť na druhém místě se umístili autoři dva.

Výsledky zde.

Veronika Krištofová


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...