28.5.2024 | Svátek má Vilém


POVÍDKA: Žij a nenech žít

27.11.2010 9:52

TOPlistNakladatelství Brokilon právě chystá k vydání akční nářez v podobě románu Dušana D. Fabiana. Čtenáři Sardenu si mohou dnes vychutnat celou povídku, která otvírá osudy novopečeného zombíka Marvina...

Anotace:

Kapacity datují Marvinův zrod do roku 1250 před Kristem. Marvin datuje zrod Krista do roku 1250 po Marvinovi. Kdo je tento velkohubý prehistorický Chuck Norris? Marvin je zombie. Pracuje jako nájemný vrah. A za svého nejlepšího přítele považuje svůj čakan. Krvavá, cynická, pseudohistorická splatter fantasy - pokud nejste příliš náročnými čtenáři, možná se i zasmějete.

"Atlantský masakr ruční amputační pilkou! Klasika předpotopní literatury!" (Mykénský Blesk)

"Další nudný příběh o zmrtvýchvstání. Nepůvodní, epigonské, misantropické…" (Kroniky Catal Hüyük)

"Vražedné tempo, vražedný spád, vražedné vyvrcholení! Nejlepší část jednodílného cyklu!" (Kulturní příloha Sportu Sparta)

"Nechutná sbírka úchylností a vulgarismů." (Listy Sodomy)

"Jednoznačná volba pro milovníky šťastných konců! Hlavní hrdina v závěru zaručeně nezemře!" (Pevnost Jericho)

"Nehorázné plýtvání papyrem! 300 loktů samoúčelné akce a násilí! Cynické, krvavé, špatné!" (Literární příloha Athénského zpravodaje)

"Famózní!" (24 hodin v Memfisu, nedělní vydání)

Žij a nenech žít

(…téměř zapomenutá povídka místo prologu…)

I.

Běžím chodbami Labyrintu. Svaly mi tuhnou a v hrudním koši mám rozpálený kotel. Nejsem žádný sportovec. Z tělesné námahy se mi vždycky zvedal žaludek. Ale co naděláte, když vám na paty šlape banda Lovců.

Dokončení na www.sarden.cz.

Dušan D. Fabian


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...