29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


INTERVIEW: Rozhovor s Dušanem D. Fabianem

10.12.2010

TOPlistPřed rokem a půl si na Neviditelném psu dlouze pokecal David P. Stefanovič s tímto úspěšným slovenským autorem fantastiky a milovníkem metalu. Dnes vám nabízíme další rozhovor, kterého se ujal Martin Stručovský ku příležitosti vydání nejnovějšího Fabianova románu Živého mě nedostanou, jehož úvodní povídku jste si mohli nedávno přečíst zde.

Před několika dny ti v Brokilonu vyšel nový román. Na co se čtenáři můžou těšit?

Na těžkou intelektuální sondu do života zombie. Jinými slovy na krvavou, cynickou, pseudo-historickou splatter fantasy v duchu hesla: "Kill the people, save the world." Děj je prostý. Nájemný nemrtvý vrah hledá cestu ke svobodě. Rozdupává těžkými (bronzem okovanými) sandály civilizační výdobytky starověké Atlantidy, páchá masové porcování místního obyvatelstva a jen tak mimochodem objevuje nejtajnější záhady vesmíru. Přitom je samozřejmě – jak by řekl velmistr Kulhánek – "ten dobrý".

Živého mě nedostanou! se od tvých předchozích knih výrazně liší. Co tě vedlo k takové změně?

Dokončení rozhovoru zde...

Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...