24.2.2024 | Svátek má Matěj


EDITORIAL: Sarden jedenáctiletý

26.5.2011

TOPlistZdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Sarden skutečně slaví jedenácté narozeniny. Už jedenáct let je tu s vámi – se svými oddanými čtenáři. Už jedenáct let vás informuje o nejnovějším dění na poli české i zahraniční fantastiky, přináší rozhovory s autory, recenze na aktuální knihy a reportáže z conů a dalších přátelských akcí, na nichž se fanoušci setkávají a hovoří o svých zážitcích, spojených nejen s fantastikou.

Pro mě osobně byl jedenáctý rok života velice důležitý, protože znamenal začátek nové cesty. Tehdy jsem objevil Harryho Pottera a s ním nový a nekonečný svět zvaný fantastika. A proto doufám, že pro Sarden bude jedenáctý rok života stejně významný, jako byl kdysi pro mě.

Nicméně to, že Sarden slaví teprve jedenácté narozeniny, vstupuje do puberty a do dospělosti má ještě daleko, nemění nic na faktu, že toho už za svůj život dokázal poměrně hodně, a je tak dítětem, na které mohou být jeho rodičové právem hrdí. Myslím, že je určitě na co. Stačí si vzpomenout na úspěchy v Soutěži recenzentů nebo na řadu rozhovorů se zahraničními spisovateli, z nichž si jistě zaslouží zmínku ten s Dannem Simmonsem. Ostatně přečíst jste si jej mohli i v letošním čísle časopisu Pevnost.

Na tomto místě bychom pak rádi poděkovali všem spřáteleným nakladatelům, kteří nám poskytují knihy k recenzování a do soutěží. Stejně tak děkujeme Vašku Pravdovi za poskytování volných lístků na všechny báječné akce. A poděkování si rozhodně zaslouží i pan Alex Drescher, který se uvolil poskytovat nám svůj román na pokračování Světla ve stínech, který vychází i na jeho osobním blogu.

Loňský rok se nesl ve znamení spousty změn. Sarden se odpojil od Neviditelného psa, přešel na vlastní doménu. V redakci doufáme, že se vám nová podoba líbí a už jste si na ni zvykli. Co je nejdůležitější – Sarden získal spoustu nových redaktorů. S články či recenzemi mnohých z nich už jste se mnohokrát setkali a ti ostatní se dostanou ke slovu již brzy. Dovolím si vyzvat všechny čtenáře, kteří by se rádi vypracovali a stali se členy naší redakce: ozvěte se nám v případě zájmu na email sarden@pagiserver.cz. Velice rádi vás přijmeme mezi sebe. Z osobní zkušenosti mohu říct, že rozhodně nebudete litovat. Stejně tak apeluji na všechny, kteří by měli nějaké nápady či připomínky. Velice rádi je vyslechneme, zvážíme a případně zrealizujeme. Vždyť Sarden je tu především pro vás – čtenáře. A nás zajímá váš názor na to, co byste si chtěli přečíst. Na letošní rok plánujeme také celou řadu novinek, z nichž mnohé se dočkají realizace v nejbližších dnech a v průběhu roku. Už teď vám ale můžeme prozradit, že na Vánoce chystáme něco opravdu speciálního.

Za redakci vám chci poděkovat za vaši přízeň a doufám, že nám ji zachováte i nadále. Jak už jsem totiž řekl výše - Sarden je především o vás – čtenářích. A dokud nás budete číst, my budeme dál pokračovat v naší činnosti.

Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...