24.1.2022 | Svátek má Milena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Andrea1 30.3.2009 9:12

Re: Je tady mnoho nejasnost.....

H.K., kdyby to bylo tak, jak uvádíte,  tak by asi neměli dětští lékaři důvod proč protestovat. Lékaři, který poplatek od pacienta z důvodu změny zákona nezíská,  ho přece nemůže pojišťovna odečítat od úhrad a plateb. Lékař by na tom pak byl stejně jako před změnou, ale ono to tak není, co? To nás jen chcete ukonejšit, abychom ze svých platů a penzí sponzorovali chudáčky doktory.

krs 28.12.2008 22:42

Re: Poděkování

Těžiště debaklu reforem Julínkova, Hroboňova,Šustrova a dalších členů týmu je, že udělali z reforem dogma připravené v úzkém kruhu "odborníků" z jedné strany ODS, kteří údajně toto dílo vypracovali ve skleníku ministerstva a jednoznačně to chtěli odsouhlasit tím, že spoléhali na svoji chabou většinu všech koaličních poslanců doplněných o jidášky z ČSSD. Tento"demokratický" mechanismus selhal a ani pokusy o arogantní válcování třeba panem Šustrem nevyšel a dostal ODS do izolace, potažmo i do historické prohry ve volbách v krajích, ale kromě Prahy i nečekaně v senátních volbách. Nechtěli nic než souhlas s předkládanými hotovými balíčky. Přepískli své možnosti, dobře jim tak, protože efekty byly jen pro jejich příznivce z řad profitujících členů.

katango 27.12.2008 17:18

Re: No pardon, ale to je tedy zmatek. Viděl jsem v TV dětského lékaře požadovat vyrovnání té nespravedlnosti, že mu děti nebudou platit poplatky. Lékárník tvrdil, že příjem lékárny ze 30% tvoří poplatky a jejich zrušení ho zruinuje a omezí počet léká

Ono to totiž vypadá,že poplatky se zruší,ale ZP budou za výkony i nadále platit méně.Alespoň ambulantním specialistům,kterým od začátku roku platí zhruba o těch 30 Kč za výkon méně.

Bianca 25.12.2008 12:40

Re: Škůdci reformy,jsou její autoři...!

 Ad "Když si koupím 3 rohlíky,dostanu účet,nevím proč u lékaře mi neřeknou ani"děkuji"!"

Ten zakladni rozdil tkvi  v tom, ze Vy si u toho lekare nic nekupujete. Tam se Vam pouze dostava sluzby, ktera jby mela byt lekari uhrazena Vasi tzv. zdrav. poj. Uhrazena v cene urcene statem, bez ohledu na realne naklady, v objemu limitovanem prave temi tzv. ZP dle "smluvnich" regulaci, limitu... Ten lekar v okamziku Vaseho vysetreni ani nevi, kolik a jestli vubec za peci Vam poskytnutou dostane.

Co se tech polatku tyce, tak, mily Danieli, uberte na plynu a pridejte na rozumu, podlozenem informacemi. Tech se Vam, jak patrno, zalostne nedostava. Takze, po zaplaceni tzv. regulacniho poplatku Vam, na Vasi zadost, musi vystavit povrzeni o jeho zaplaceni, nikolivek ucet (neni co uctovat). Co se toho skemrani tyce, mohu Vam ze sve praxe sdelit, ten poplatek predlozi v ordinaci bez vyzvani tak 1 az  2 nemocni z 10. Poplatky rozhodne nemizi bez evidence. Zkuste se poptat, dozvite se, ze kazda platba poplatku je vykazovana prislusne ZP, ze je vazba mezi vykazanym vysetrenim a vykazanou pltbou poplatku. Vyuctuje-li totiz ZZ tzv. ZP vysetreni bez uvedeni kodu zaplaceneho poplatku, stava se cilem pozornosti z hlediska pripadneho nevyberu poplatku a hrozi mu pokuta az 50 tis. Kc.Na konci uctovaviho obdobi dostava kazde ZZ od ZP souhrn zaplacenych a ZP vykazanych poplatku. Tento souhrn pak ZZ priklada k danovemu priznani. Uz to zacinate trochu chapat?

Kondrát 24.12.2008 20:29

Re: Pane kolego,

Julínek skutečně dohrál, ať  je si toho vědom nebo ne, na nediskusi. Jeho pseudotým Hroboň,Šustr, Cikrt předkládali k diskusi zcela v duchu sovětských zkušeností, kdy soudruh Chruščov před padesáti lety se radil s občany tím, že předložil hotový dokument, který byl přijímán na shromážděních pracujících nadšeným potleskem. Tady to nebyli pracující, ale PS a vláda a jakákoliv diskuse se taky nevedla. Premiér to považoval za správné, protože ve válce(která snad není) se nediskutuje. Dlouho to vycházelo, ale pak se spadlo "na hubu" a z toho byly ty debakly, z toho byla ta volební nepreference ODS. Nadutost a samolibost již teď ODS zlomila vaz a po tobogánu se jede a zastavit to nejde. Kongres ODS, pečlivě vysílaný TV24 to dovršil. Kauzy Morava, teď vnitrostranické hrátky v Teplicích byly jen okrajové, ale účinné.Všechno je osvědčená cesta ODS k dalším prohrám pod osvědčeným,obecně neoblíbeným vedením.

Jiří Feřtek 24.12.2008 10:32

Re: poplatky x reforma

Vážený  pane. Já na to mám, abych zaplatil poplatky na zdravotní péči, protože  jsem celý život  pracoval pilně  v  p lném pracovním úvazku a rád do 78 let. Žiji skromně, bez auta a  nákladných dovolených. V  55. letech jsem měl  dnový záchvat. Jeden prášeček mám předepsán denně. asi do smrti Téměř každý muž  po 60 ti letech jde na vyšetření prostaty. Ovšem lék se  předepisuje až do smrti. Po infartu mi uděli bay pas. Aby vše podle labolatorních výsledkú ladilo. Předepsán mám  dalších  5 léků ve slabých dávkách z nich asi 3 budu muset  užívat do smrti.Většina  léků le předepisována  při čtvrtletní kontrole s  polplatkem lékaři. Počítejte! Jako každému  je doporučeno na  posílení organizmu Koenzym. Jen za jeden měsíc za něj zaplatíte 150,-Kča to nehovořím o doporučovaných  vitamínech a detoxikačních doplňcích.  Minulý  měsíc jsem byl u stomatologa jechal jsem si nastavit na zub  korunku a mústek na jeden zub Zaplatil jsem 8.000,- Kč. Po novém roce abych měl zuby v naprostém pořádku to taxíruji  ma dalších 5-10 tisíc. Podobně  je  na tom více  občanů aniž by byli vážně  nemocní. V tomto případě mi nejde o mne vůbec.  Jsem humálně, křesťansky  založený občan. Mám cit s ostatními nezaměstnanými, lidmi s nízkými příjmy, nízkými důchody i s lidmi, kteří se nemohou o sebe postarat. Zásada  vždy  byla: "dej, kdo můžeš": Ti co by  mohli dát nechtějí, chtějí nízké daně utrácí za  luxus, hazard vládnou arogancí moci.Tanec miliardových nezasloužených, neoddůvoděných, podvodem získaných milionů s nízkým zdaněním. Tržní hospodářství  musí být na konec garantováno státem a zdaněněním na konec zaplatí ti chudí. Kam zmizely ty  miliardové zisky.Na reformu nesmí doplácet občané s nízkými příjmy.

Realista 24.12.2008 2:18

Poděkování

Děkuji tímto autorovi za to, že si dal práci a porovnal programové prohlášení vlády s tím, co konkrétně Julínek a vláda dělají. Je z toho jasně vidět, že podniknuté kroky ve zdravotnictví jsou v rozporu s programovým prohlášení vlády .

Daniel 23.12.2008 0:01

Škůdci reformy,jsou její autoři...!

Víte proč?Tento hloupý záměr tzn. reformy zdravotníctví byl a doposud je,zadržet co nejvíce peněz ve zdravotních pojišťovnách,které se mají za panství ODS privatizovat,na obchodní společnosti.BŮH s námi,kdyby se to těm nenažrancům povedlo!Za pár let,tu bude co mají v USA.Třetina obyvatel si zdravotní pojištění nebude platit. Když se budou nějaké poplatky platit,tak musím vždy!!! dostat účet bez škemrání do rukou!Ne aby poplatky mizely,bez evidence. Když si koupím 3 rohlíky,dostanu účet,nevím proč u lékaře mi neřeknou ani"děkuji"!Souhlasím s poplatky za hospitalizaci v nemocnici,za pohotovost,třeba za nadstardantní ubytování,za dopravu sanitkou,ale že vypláznu jazyk ve dveřích u svého mudra ,to platit nechci,hlavně ne tímto dosavadním způsobem!Placení čehosi v lékárně,to je taky podezřelé.Pacienti jsou rukojmí lékarníckých loby.Zmatek,nejasno,šero,to je zdravotní reforma? Julínek je hlavní příčina,amatér,který strašně škodí zdravotníctví,ale za plný "měšec",si nechá nadávat do volů.

Bianca 22.12.2008 23:43

Re: Pan autor je hloupý demagog

A Vy jste, pekne prosim, vymyslel co? Mohl byste se o to s nami pripadne podelit? Obstastnit nas darem vedeni? Alespon ted, pred vanoci?

pavpek 22.12.2008 22:48

Re: Pan autor je hloupý demagog

Souhlas.Sám vymyslel hovno, ale kritika, to mu jde.

Hanba.

Daniel 22.12.2008 22:24

Re: Pan autor je hloupý demagog

Modrý miku,zavři tlamu,si blb!

Bianca 22.12.2008 22:24

Re: Pane kolego,

Ja tez. Tak trochu mi to pripomnelo casy, nastesti jiz minule, kdy se proti minulemu rezimu dalo vystoupit pomerne bezpecne en poukazem na rozpor jim hlasaneo a v praxi provadeneho, pripadne poznamenat cosi o spatne politice praci.... Byvalo obcas docela zabavne pozorovat, jak se soudruzi kroutili;-)

doktor 22.12.2008 22:19

Re: Pane kolego,

Zdravím do Ameriky (nebo jste doma na dovolené?). Vidím, že v tomto lékařském vláknu chybím, proto aspoň krátce: Sleduji zblízka napínavý thriller, vysílaný všemi českými TV a Ro kanály, nazvaný KDO ROZVRACÍ ČESKÉ ZDRAVOTNICTVÍ? Figurují tam herci s morbidními jmény (Rubáš) a záhadnými životopisy (reformní tým současného MZ: ministr: před 12 lety ARO, už 10 let pouze politik z povolání, náměstek: Ing., majitel malé neúspěšné firmy, další náměstek: sice MUDr. a MBA, ale hlavně finanční odborník v soukromé firmě, náměstkyně pro zdrav.péči: sice MUDr., ale po léta profesionální politička ODS, naposledy šéfka odboru zdravotnictví v Praze), ředitel tiskového odboru: sice vystudovaný lékárník, ale posledních 18 let šéfredaktor novin, zvyklý velet.  Že žádný z nich léta nedělá přímo ve zdravotnictví, by nevadilo, kdyby se zdravotníky o svých představách také diskutovali. Nediskutují, a to ani s vládou nebo parlamentem, neřku-li s občany. Jen nařizují. Zavedli nový typ demokracie: direktivní. U nás nic nového: měli jsme ji tady od roku 1948 do 1990.

Bianca 22.12.2008 22:19

Re: Pan autor je hloupý demagog

Mohl byste konkretne rozvest pane tu  autorovu hloupou demagogii? Mam na mysli: citace versus chytra, nedemagogicka argumentace. Zkuste to, mate-li na to.

drak 2 22.12.2008 22:10

Re: Pane kolego,

:-D V této nešťasné zemi se stalo lhaní normou. Bohužel. Napsal jste to přesně a přehledně. Negativní diskutéři, pokud nejsoj padlí na hlavu, tak by měli pochopit, že nás Julínek s Hroboněm a Šnajdrem a samozřejmě s Cikrtem, mají za voly. Lže vláda, lže president(poslechněte si ho povolební projev a porovnejte so s dnešní skutečností) , je to na grcání. Normálnímu člověku se z této společnosti dělá zle. Autora chválím!!!;-O

standa 22.12.2008 22:08

Re: To je výborný rozbor.

Jak to fungovalo před Julínkem mnoho let máme bohužel všichni ještě v dobré paměti.

mik 22.12.2008 22:06

Re: ODS i Julínek si uškodili sami

30Kč není o sociálním cítění, na hlavu se v tomto státě prochlastá a prohulí o několik řádů víc než utratí za doktora. To je o tuposti voličů, kteří volí ty co je nejvíc oškubou za slibů, že jim nejvíc dají.

mik 22.12.2008 22:04

Pan autor je hloupý demagog

reforma ještě ani pořádně nezačala kvůli obstrukcím asociálních kleptokratů a totální demenci třicetikorunových voličů a už ji vyčítá to, že nezkončila a nefunguje tak jak byla vymyšlena a prezentována.

Bianca 22.12.2008 21:51

Re: Reforma je jistě potřeba...

Jo, obhajuji nekteri vlastni neschopnost to ci ono vysvetlit jinemu nedostatkem kapacity na strane druhe. Je-li vsak to pochopeni druhe strany k prosazeni zamysleneho nezbytne, je treba v tom vysvetovani priat. Nejen vsak na kvantite, ale tez na kvalite. Pan mluvci MZd. uz svuj podil viny na neuspechu v pesvedcovani verejnosti priznal, logick dusledky, tzn. sbaleni svych par svestek a..., z toho ovsem nevyvodil. I to o necem svedci, napr. o nedostatecne kapacite k uvedomeni si souvislosti....

Bianca 22.12.2008 21:44

Re: Reforma je jistě potřeba...

Deje, nevite, o cem pisete, zkuste se na tu evidenci zeptat sveho lekare, nez zacnete psat nejake dohady... Je to pak skoda casu a pusobite jako v problematice ponekud neorientovany. A, jak uz to tak byva, nedostatek vedmosti se snazite dohnat agresivitou.... Nedobry postup...

Bianca 22.12.2008 21:40

Re: Pane Chýlo dost jste mě pobavil .....

Hmmm, soudim, ze prave byste na Prime prisel o 500,- Kc.

Bianca 22.12.2008 21:38

Re: Ukázka

Zkuste tez porovnat % nakladu z HDP na zdravotnictvi - tam tusim, ze 14 % (v dolarech), u nas kolem 7 % (v  Kc). Jo, tech 120 tis. Kc za APE u nas jste ponekud prepiskl, ne? Co vsechno jstedo toho pocital?

Fafa 22.12.2008 21:35

Re: Pane kolego,

Nemusel, stacila by kreditka. ;-)

Bianca 22.12.2008 21:25

Re: Je tady mnoho nejasnost.....

Nejste v obraze. Zrovna vyhlasky ministra  Ratha, za ktere si "vyslouzil" demonstrace najme lekarniku a PL, vodeni osla s motylkem po Praze..... dokazaly zastavit narustajici platebni neschopnost tzv. zdrav. poj., prodluzujici se dobu splatnosti fatur vystvenych zdrav. zarrizenim. Ty vyhlasky "zafungovaly dokonce tak ucinne, ze  prestoze Rathuv nastupce zmenil okamzite vse, co Rath zavedl (snad i vcetne mista skladovani uhli), tyto vyhlasky nechal v platnosti. Tak doslo nejenom ke zlepseni platebni bilance ZP, zkraceni splatnosti faktur na smluvni terminy, ale pojistovnam zacal dokonce  narustat zisk. Ano, samozrejme ne jen diky teto vyhlaskxam, ale i diky jim. V navyseni uhrad zdrav zarizenim se osem ta zlepsena financni bilance ZP prilis neprojevila. 

MUDr Jiří Kilian 22.12.2008 21:09

Re: Pane kolego,

Buďte pozdraven R^

No jistě že nemusí, když bych třeba přijel k Vám a řekl že jsem ten z NP, taky bych při tom nemusel vytahovat průkaz pojištzěnce, pravda .-)))

Bianca 22.12.2008 21:04

Re: Pane kolego,

Nemusi, zalezi na stanovene mire spoluucasti. Tak, jako u kazdeho jineho pojisteni. To by se ovsem nejdrive muselo prejit o stavajci zdravotni dane na opravdove zdravotni pojisteni. Ano, povinne, tak jak je stanoveno povinne ruceni u aut. Nic takoveho ovsem Julinkovy kroky, vydavane za reformu, nezaistovaly

LadaHaksna 22.12.2008 20:51

No pardon, ale to je tedy zmatek. Viděl jsem v TV dětského lékaře požadovat vyrovnání té nespravedlnosti, že mu děti nebudou platit poplatky. Lékárník tvrdil, že příjem lékárny ze 30% tvoří poplatky a jejich zrušení ho zruinuje a omezí počet lékáren

Nemo33 22.12.2008 19:35

Re: Kdo platí poplatky ?

Měli jsme takovou odbornici.Simulant po vyhození do 30 minut umřel!!

Kromě rodiny to jsme se nasmáli.

;-D;-D:-(;-O

Jiří 22.12.2008 18:36

Re: Poplatkový limit

Že vůbec můžete takovou hloupost napsat. Chápu rozladěnost zaměstnaných při dlouhém čekání u praktických lékařů. Ono je to ale také trochu o tom , jak ten který praktický lékař svou činnost řídí. U stomatologů je už vcelku běžné objednávání na určitý čas, lze to dojednat i telefonicky a funguje to. Ale mně se zdá, že praktičtí lékaři se stále tváří jako před 20 lety. Znám konkrétní praktickou lékařku která ordinuje každý den v týdnu jen půl dne, samozřejmě v pondělí až odpoledne, v pátek jen dopoledne, její sestra bez uzardění shrnuje těch 30 kč do šuplíku,  o stvrzence neví co to je, jakékoliv potvrzení (řidičák, zbrojní průkaz a pod) napíše paní MUDr.podle letmého pohledu do dokumentace a sestra shrne do šuplíku opět těch 300-500 Kč za ten výkon který trval 5 min. a vyžadoval znalosti tak na úrovni SZŠ. Myslím, že zdravotní pojišťovny v tomto směru mají  speciální postoje když dokáží kontrolovat pacienty na "nemocenské" ale praktické lékaře ponechávají bez kontroly a jen jim platí.

Fafa 22.12.2008 18:30

Pane kolego,

Máme přitom u nás tak zvané solidární zdravotní pojištění.

To sice mame, ale musi byt opravdu kazda navsteva ambulance nebo spitalu pojistnou udalosti?