24.10.2019 | Svátek má Nina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 9.10.2019 19:10

Pan Zdechovský vášnivě obhajuje právo na to, aby občané mohli hromadně nosit zbraně, zároveň však sám uvádí, že se v našem právním řádu příliš nezmění a že jsme jednou z nejbezpečnějších zemí světa. Proč tedy ta změna? Měnit se má něco, co nefunguje, ne naopak!

Mám obavu, že zdraně se budou ještě snadněji než dnes dostávat k lidem, kteří si pod pojmem obrana své bezpečnosti prakticky představují útok na druhého. Za všechny případy stačí ten rakouský z minulého týdne, kdy mladík ze žárlivosti zabil dívku, která ho odmítala, jejího přítele a další tři členy rodiny. Jestli to má být cíl, tak se možná dám na modlení, aby to pan Zdechovský nedokázal prosadit.

J. Vintr 9.10.2019 19:32

Vy asi vůbec nechápete o co jde. Nikdo nenavrhuje usnadnění legálního nabytí zbraně proti současné úpravě. Jde o pojistku proti tomu, aby nám ti šmejdi z Bruselu toto právo nevzali. Obávám se ale, že pokud zůstaneme členy tohoto spolku, tak nás žádná pojistka v našich zákonech neochrání.

A. Reček 9.10.2019 21:27

Nemějte obavu. I když nadále budeme členy EU, tak rozhodující jsou pro nás zákony, které jsme si přijali my!! A to se týká i práva mít u sebe svoji vlastní zbraň R^

J. Vintr 9.10.2019 23:56

Rozhodující jsou u nás zákony, které přijmou naši politici na befel z Bruselu. Zatím se asi ani jedinkrát nestalo, že by neposlechli.

J. Anděl 9.10.2019 19:46

Pan Zdechovský obhajuje právo bránit se i se zbraní. To je podstatný rozdíl od "práva hromadně nosit zbraně". To ostatně ústava ani nemá jak sama o sobě zajistit. Možnost legálně koupit, nosit a používat zbraň zůstane stejná.

Omlouvám se, ale jestli jediné argumenty, které lze uvést proti té změně, spočívají v překroucení toho záměru, pak to znamená, že žádné argumenty proti nejsou.

Ale na modlení se klidně dejte, to je zdravé. Musíte ale zahrnou víc politiků, on to neprosazuje jen pan Zdechovský.

J. Anděl 9.10.2019 19:51

Jinak souhlasím s tím, že měnit se má jen to, co nefunguje. Ovšem zahraniční vývoj naznačuje, že je na místě připravit se na velkou vodu dřív, než dorazí i k nám. I když stávající hráze zatím vypadají, že fungují.