23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Třiatřicet kroků vpřed Petra Robejška

Minulý čtvrtek představila strana Realisté politologa Petra Robejška na tiskové konferenci svůj program pro podzimní volby. Má poetický název „33 kroků vpřed“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 25.4.2017 10:43

Re: Realismus naší doby: Manifest techologického socialismu

Jo, vy a Pehe ... dobrá dvojka.

A co chcete s tím technologickým socialismem dělat, když se zatím neosvědčil ŽÁDNÝ socialismus?

J. Jelínek 25.4.2017 11:13

Re: Realismus naší doby: Manifest techologického socialismu

Bojíme se příchodu umělé inteligence a zatím ani nevíme, co je ta "přirozená".Relevance názorů ředitele internetového obchodu je stejná jako vaše, moje, nebo třeba staré Blažkové.Kéž by nás Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil.

M. Pivoda 25.4.2017 11:45

Čekání na Godota?

1. Můj názor je stejný jako je ten názor ředitele internetového obchodu, ale jméno jeho a jeho firmy je určitě známější než je moje jméno. Ten ředitel rozumí současné technologii i budoucím trendům vývoje.

2. Ano, zatím skutečně bohužel nevíme, co všechno představuje lidská inteligence. Ale to neznamená, že lze na světě zastavit pokusy se simulovanými neuronovými sítěmi, které mají v sobě zabudován program učení. A není tedy vůbec zřejmé, do jaké podoby se dokáže ta umělá inteligence vyvinout. Potenciál umělé inteligence je ovšem mnohonásobně vyšší, než je potenciál velikostně omezenéhéo biologického lidského mozku uvězněného v lebce. Právě proto tak zaneprázdněný podnikatel, jakým je Elon Musk, založil a řídí svou třetí firmu, Neuralink. Do několika let chce limitovaný lidský mozek propojit rychlým spojením s cloudem - a také mezi lidmi navzájem. A tak oddálit nástup nového (nebiologického) druhu na této zeměkouli.

Není čas otálet, protože to bude mít radikální společenské dopady. Už i politolog Pehe si toho všiml - a to je co říci. Nečekejte na Godota, jednejte již dnes.

J. Jelínek 25.4.2017 12:37

Re: Čekání na Godota?

Možná že chápu Vaše obavy a Váš strach, pokusím se Vás však trochu uklidnit tím, že ještě NIKDY v historii se nevyplnily žádné více či méně katastrofické předpovědi. Vždy se objevilo něco ůplně jiného, třebas i horšího. Takže jsem Vás vlastně neuklidnil.

M. Pivoda 25.4.2017 13:43

Budoucnost bude podstatně jiná než byla minulost

Argumentace vaším náboženstvím na mne, bohužel, nezabírá.

Já věřím spíše pánovi, který v minulých 30 letech předpovídal technologickou budoucnost s 86% úspěšností. A ten pán říká, že naše budoucnost bude podstatně jiná, než byla naše minulost. Samozřejmě, pokud to vše do té doby nevymaže nějaký rozsáhlý válečný konflikt.

A moje osobní zkušenost s tzv. umělou inteligencí sahá do roku 1988, kdy jsem zpracoval výzkumnou zprávu u první aplikaci UI v Česku. https://sites.google.com/site/vaclavpolakaols/

Lepší alternativa naší budoucnosti je tzv. technologický socialismus (což není totéž co český reálný socialismus 1948-1989), protože druhou alternativou je vyhubení nepoužitelné (stále se zvětšující) části lidské populace. Amen.

J. Jelínek 25.4.2017 13:57

Re: Budoucnost bude podstatně jiná než byla minulost

Když amen, tak amen, ale o jakém mém náboženství mluvíte? To, že budoucnost bude jiná než minulost - to není předpověď, to konstatování faktu.

V. Povolný 25.4.2017 9:56

Robejšek - bourač demokracie

to je takové hodnocení ve stylu komunistického hesla - kdo nejde s námi, jde proti nám. Jinými slovy - já jsem zastánce demokracie a tím pádem opozice musí nutně být jejím odpůrcem.

Já bych spíš řekl, že demokracii nejvíc ohrožuje současný eurounijní establishment, pro ně je demokracie něco jako koule na noze.

J. Jelínek 25.4.2017 11:15

Re: Robejšek - bourač demokracie

A chemtrails vrahů z volstrýtu.

J. Matuška 25.4.2017 9:20

Čím se často zabývá Bohumil Doležal, Ph.D.?

Často se zabývá kritikou Benešových dekretů, obhajobou nároků vysídlených sudetských Němců a kritikou některých rozšířených představ o české státnosti. WIKI

T. Hraj 25.4.2017 10:30

Re: Čím se často zabývá Bohumil Doležal, Ph.D.?

Dnes k tomu přidejme ještě kritikou kritiků EU.

M. Prokop 25.4.2017 10:44

Re: Čím se často zabývá Bohumil Doležal, Ph.D.?

Samé užitečné věci, mimochodem.

J. Jelínek 25.4.2017 11:06

Re: Čím se často zabývá Bohumil Doležal, Ph.D.?

Jaroslav Hašek: "..to je syn toho probodnutýho, to bude asi taky pěknrej lump.." Konec citace.Čerpat argumenty z Wikipedie může pouze oběť lobotomie.

J. Matuška 25.4.2017 12:26

Re: Čím se často zabývá Bohumil Doležal, Ph.D.?

Pane Jelínku, vy jste zřejmě člověk, kterému jsou názory Bohumila Doležala blízké. Podle známého rčení, že lidé se nejvíce zlobí pro pravdu, zásah byl do černého. Bohumil Doležal není žádný lump, absolvoval s červeným diplomem. Bohužel v politice mu to nevyšlo. Možná, že trochu nyní žárlí...

Na Virtually jsem se seznámil s řadou článků Petra Robejška a byl jsem tak nadšený, že jsem ho v diskusi navrhoval na Hrad. 24. listopadu 2016 jsem se dozvěděl o vzniku strany REALISTŮ. Oceňuji rozhodnutí tohoto vědce a myslitele, že jde do politiky a riskuje neúspěch. S největší pravděpodobností dostanou REAL ve volbách můj hlas.

V. Vaclavik 25.4.2017 9:18

Kocicko-pejskovina

cili prani nastrkana do programu, tak me pripada ta strana Realistu.

Ale nemlatil bych je po hlavach tim mudrovanim o tom, co je to narod a vlastnim vykladem, jakkoli logickym, protoze kdyz zijeme v orwellovskem svete, ve kterem pojmy znamenaji pravy opak puvodniho, objektivniho vyznamu, tak se da cokoli obratit proti komukoli, tedy bic se da na kazdeho uplest uplne ze vseho co rekne.

Mozna Realiste budou neco jako byla ta odnoz ODS, myslim ze Kalvody, jak ono se to nazyvalo, jak jim pak zustaly na rukou milionove dluhy...

P. Lenc 25.4.2017 9:02

Bože Doležal,

po Babišovi Robejšek, kdo bude dál? Pehe to asi nebude.A ten "národ", tak ten vám opravdu leží v žaludku.A že nemáme Imigranty?Chtěl bych si myslet, že jste srandista, ale vypadá to na stařeckou demenci.

M. Valenta 25.4.2017 8:58

Proč nevstoupil do ODS?

Takhle je Robejšek je jenom další střep těžko slepitelné pravice u nás a ještě k tomu bere českou politiku pouze jako náhražku po zbabrané kariéře v Německu. Takže spíše mínusový přínos.

A. Bocek 25.4.2017 8:26

Přečtu a porovnám,

programy volitelných stan, sám posoudím jestli nejsou populistické, přidám k tomu historii a morální profil kandidátů, které znám a půjdu volit. Robejškovci se mi čím dál více zamlouvají.

J. Novotný 25.4.2017 7:46

Chudak Dolezal

Chudak Dolezal. Starim mu vysycha mozek. Cte ho uz jenom Safr a Pehe.

J. Jelínek 25.4.2017 8:10

Re: Chudak Dolezal

No tak si ho zkus přečíst také.

P. Khail 25.4.2017 13:00

Re: Chudak Dolezal

I vy ho čtete, jak vidno :-)

V. Klepetko 25.4.2017 7:12

..."podávat cihly skutečným a účinným bouračům demokracie",,

Tak to se nepovedlo... Bourači kteří potřebují k bourání cihly? Nesmysl... Člověk, který vidí v Čechách "Široké autostády multikulturality" musí být úplně slepý, jakou cenu pak mají jeho úvahy o národu? Je pan Doležal opravdu demokrat? Vždyť nemá žádnou demokratickou podporu. Věří mu jen pár podivínů z obskurní elitářské sekty KOD... "Robejšků" je možná jen 12, ale snaží se alespoň prosadit své názory standardní cestou založení politické strany a získání voličů! Naproti tomu Doležal jen píše hanopisy a klasickou politiku nedělá.

Demokrat, který nezná svůj démos a neumí ho oslovit - tak takový nedokáže ani stavět, ani bourat! K bourání totiž potřebuje cihly, a jeho zednáři nejsou snad ani svobodní, jen nevyučení:-).

D. Polanský 25.4.2017 6:55

Dnes zde chybí Babiš,

což je pokrok. Za tohle chválím. Problém všech pravicových stran je, že vlastně neví, co chtějí. Co pod slovy liberální, demokracie v dnešním složitém světě rozumět. Učebnicový přístup již nestačí.

ODS šlo do programové konference se sloganem: Silný program pro silné Česko. Co je to silný program? Co je to silné Česko?

J. Dona 25.4.2017 7:48

Re: Dnes zde chybí Babiš,

Nečetl jste pozorně, viz: "S komunisty nikdy znamená ve skutečnosti důrazné a zřetelné „s Babišem ano“. Komunisté nejsou dnes hlavní problém. Problém je pan Babiš." Doležal opět nezklamal.

E. Vašátko 25.4.2017 5:44

Pokud bude pan Robejšek pouze psát své komentáře,

rád si je přečtu a občas budu souhlasit. Ale pokud se snaží zakládat politickou stranu pravicového zaměření, přišel pozdě a jednoznačně škodí. Pravice je už dnes rozdrobená a proti Babišům a socanům všech barev nemá velkou naději. A když se nedostane přes 5 % (a to se nedostane, protože na to je málo času)propadnou její hlasy zpátky k Babišovi.

L. Severa 25.4.2017 10:19

Re: Pokud bude pan Robejšek pouze psát své komentáře,

Je dobré si přečíst všechny diskusní příspěvky, jinak je nebezpečí napsat již něco uvedeného. Jen bych dodal - kolika voličům říká něco jméno Robejšek ? Že by to do voleb stihnul na 5%, neřkuli 20 ?

P. Khail 25.4.2017 12:58

Re: Pokud bude pan Robejšek pouze psát své komentáře,

Není každý čtenář článku masochista :-)

J. Brunner 25.4.2017 1:51

Jako správný intelektuál

Rozvrtáte vždy všechno a nikdo se Vám nelíbí a ani nikdy líbit nebude. Vlastně jen "mudrujete" a nic z toho. Nikdo nemůže získat nic, co by nemělo zároveň i rubovou stranu.

P. Dvořák 25.4.2017 1:28

Dívám se, jak je neuvěřitelně složité,

být Petrem Robejškem.