27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Selhání českých europoslanců

Evropský parlament bude na svém plenárním zasedání ve dnech 31. 5. – 1. 6. projednávat mimo jiné i bod „Prohlášení (evropské) komise – riziko politického zneužití médií v České republice“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 22.5.2017 21:36

Nojo,

ad 1) - EU se opět séře do věcí, po nichž jí howno. Ještě snad nejsme podřízená gubernie bruselských pitrysů. Naši poslanci ovšem selhali - měli vyjádřit ostrý protest a poslat předkladatele téhle broskvoviny direktně do perdele. Ať si zametají před vlastními prahy a horlivě patří přednostně na břevna v očích svých než na třísku v tom našem.

ad 2) - Psáno v článku "Zároveň v demokracii platí, že veřejná, svobodná diskuse je tu od toho, aby se nakonec prosadilo ne snad to, co chce „lid“ či většina, ale co je spravedlivé a správné".

Tak tohle trochu mate - ono v demokracii se prosazuje většina. To, co je předkládáno jako spravedlivé a správné musí za spravedlivé a správné uznat i ta většina, jinak se to neprosadí - tedy ne demokraticky. Jistě, lid může být k tomu, co NĚKDO uznává za spravedlivé a správné, patřičně naveden, respektive kampaní k uznání toho jedině správného názoru oblben a/nebo donucen, kterýmižto způsoby se pak ta kýžená většina stvoří. I v demokracii.

Nebo, jak je běžné, prosadí si to současná demokraticky zvolená vládnoucí garnitura na případný nesouhlasný názor lidu zvysoka serouc (EET, plošný zákaz kouření v hospodách, inkluze ve školství, dotace na fotovoltaiku a tak dál), neboť do voleb lidi stejně zapomenou a i kdyby nezapomněli, stejně nemají moc na výběr, volí strany a ty si už pohlídají, aby u moci byli ti správní.