21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Malá dobrá zpráva - Babiš dostal na frak

Poslanecká sněmovna odsouhlasila nakonec velkou většinou novelu zákona o střetu zájmů. Je to v každém případě velmi významná politická událost a zaslouží si pečlivé analýzy a veřejné diskuse. Zde je několik prvních poznámek k tomu, co se ve středu v PS stalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 18.9.2016 20:51

Re: Antibabiš !

Pouze a jedině jeho voliči.

B. Rybák 18.9.2016 18:29

Re: Antibabiš !

Tu jeho přítomnost mu ale umožnili ti, kteří s ním teď "bojují"!

M. Prokop 18.9.2016 18:18

"Kdo jiný by nahnal tolik voličů na stranu pana Babiše, "

Závist pane, obyčejná závist. Tu Bureš umí moc dobře živit.

M. Prokop 18.9.2016 18:16

Re: Antibabiš !

Přítomnost taky nic moc, ale zřejmě to nechcete vidět.

J. Minarčík 18.9.2016 14:20

Bijec

Každý takový uplácaný zákon se dá obejít,nebo podkročit,Babiše nemám na obraze,ale z Doležala se tlačí možná až nenávist,mnoho jiných a horších mu tak hluboko v žaludku neuvízli,a škoda-možná by byli zajimavější čtení,daleko větší obavy mám z 5kolony EUalpinistů,tak Doležale hrrrr na ně!

J. Laták 18.9.2016 11:52

Re: Podstata věci

To ale vůbec nerozporuji. Snažil jsem popsat situaci v našem prostředí po válce.

B. Rybák 18.9.2016 11:46

Antibabiš !

Nejslabší stránkou pana Babiše je jeho minulost (zdroje jeho podivného ovládnutí Agrofertu, vztahy s STB/KGB, ...), která byla dostatečně známa a přesto nevyvolal vstup tohoto oligarchy a masmediálního magnáta do politiky žádné zásadní námitky stran současné vládní koalice, která mu navzdory očividnému střetu zájmů umožnila ovládnutí ministerstva financí... . Je opravdu podivné, že zuřivý odpor proti němu vznikl až po jeho politicky "nekorektních" postojích vůči přívalu imigrantů, EU-byrokracii...

Skutečným ohrožením naší demokracie je politicko-korektní (a EU-hujerská) inkvizice a jí chráněná mafie státních zástupců (Zeman, Bradáčová, Ištvan...), která může beztrestně ignorovat naši ústavu!

D. Stys 18.9.2016 11:06

Re: Podstata věci

Hmmm.. Až na to, že současné čtvrté generace rodin poválečných gründerů v západní Evropě (mimo Švýcarsko) se chovají úplně stejně.

Podstata je pořád v tom vysokém zdanění.

B. Rybák 18.9.2016 10:31

Re: Musím uznat,

Souhlasím zejména s Vaším zdůvodněním, proč je analýza pana Doležala chybná! Pan premiér Sobotka (Kalousek, C.Svoboda, Dientsbier, Bursík ...) je symbolem tragédie naší politiky!

K. Vyšata 18.9.2016 10:19

Re: Obsese Babišem

Pane Hanko, ten Babiš je tak vy...., že nechává úmyslně dštít síru ve svých novinách na sebe od takových Doležalů, protože v nich vyniká trapnost a směšnost upoceného boje za demokracii elit. Kdo jiný by nahnal tolik voličů na stranu pana Babiše, než nenávistná zaujatost jeho protivníků. Marná, doufám, snaha takových vrátit stav republiky do tzv. předbabišovského a předzemanovského času pomáhá snad nejvíc přesvědčit čtenáře o co různým "obráncům" demokracie jde. A hlavně, je to zadarmo.......

J. Laták 18.9.2016 10:01

Re: Podstata věci

Muselo se hodně změnit, aby nakonec zůstalo všecko tak, jako za Rudých psů. Po vyhnání Sudetských Němců a Únorovém puči, v této medem a strdím oplývající zemi, čeští bolševici pokořili člověka a rozkradli co se dalo.

Když uplynulo 40 let a došel jim dech, zinscenovali v Československu sametovou revoluci. Z přímých potomků bolševických konfiskátorů se v obrácení stali osvícení demokraté a zdatní privatizátoři. Použiji-li komunistického slovníku, vznikala rudá buržoazie, ala Babiš.

Největším paradoxem budování socialismu probíhalo brutální bolševizací státu a zde žijících národů. Přesto lidové masy přilnuly k nejradikálnějšímu maloměšťáctví, šosáctví a kultu mastných brad, jaké kdy viděl svět. Po listopadu 89 bylo od samého počátku zřejmé, že náš kapitalismus se nezrodil z etiky, či umu rodiny Baťů, nýbrž z hrabivosti a podvodů. Korupce proto nemohla být průvodním jevem nastolení kýženého kapitalismu, ale přímou podstatou toho, co se na otevřené scéně v Čechách dělo v tzv. socialismu. Šlo přece o přirozenou lidskou nenažranost, kterou komunisté vyzbrojili přitažlivou ideologií. Ta se postupem času stala normou běžného života a zvlášť po okupaci roku 1968. Kdo chtěl něčeho dosáhnout, nebo získat moc, či pocit vlastní důležitosti, nenahraditelnosti a neomylnosti, musel lhát a skákat v rytmu KSČ. Myšlenkové stereotypy dneška jsou přežívající produkty bývalého systému.

M. Hanko 18.9.2016 8:15

Obsese Babišem

Pane Doležale, už delší dobu se pousmívám, kterak se neúnavně navážíte do Andreje Babiše, až by v tom člověk mohl začít vidět něco osobního (že Babiš dostal na frak je pro vás, dobrá zpráva. To mi přijde jako už opravdu osobní averze). Úsměvné na tom je, že si tuto svoji obsesi Babišem ukájíte V JEHO novinách - a on vás dlouhodobě nechává tak činit. Jste mu zřejmě totálně volný, pod jeho rozlišovací schopnost. Ať vyskakujete sebevýš, nestojíte mu ani za to, aby řekl - tak dost.

Z. Koutecký 17.9.2016 23:19

Více bych uvítal

velkou dobrou zprávu - Bakala, Rettig a spol. dostali na frak. V jejich případě však sice psi štěkají, ale těžce naložená karavana jede dál. Těch 750 milionů za pošlapaný trávník taky rádi zaplatíme.

M. Prokop 17.9.2016 20:51

Re: Copak asi bude Doležal psát, až bude Babiš příštím

A sliby ANOnistů, hlavně toho rozhodujícího, nejsou zprzněny koaličním kompromisem? Prosadil všechny své sliby?

M. Prokop 17.9.2016 20:49

Re: Babiš dostal na frak?

Pokud by mu ho stát nebo EU dotoval, tak určitě.

B. Hamal 17.9.2016 19:36

Babiš dostal na frak?

To nebylo třeba. Jistě by si frak rád koupil za své.

Zastupitel Mč 17.9.2016 19:21

Re: Copak asi bude Doležal psát, až bude Babiš příštím

Přesně tak pane Čechu. Všem " doležalům" zbudou oči pro pláč, až se po volbách dozvědí větší dobrou zprávu, - že dosavadní patraje zaplatily za aroganci a nahradí je další " malé občanské iniciativy" možná sdružené kupř. pod vlajkou a programem Pirátů! Babiše nežeru, ale uznávám, že žádný jiný zatím nedokázal zahnívající politické matadory vystrašit víc, - než on!

K. Pavlik 17.9.2016 18:07

Re: Velka spatna zprava

No koblihu jsem mel naposledy pred cca 50 lety, babicka je nedelala.

Ona ta vychcanost se neda delat bez rozumu takze je rozhodne korelace mezi vychcanosti a rozumem. Mimochodem si myslim ze problem s vychcanosti v Severni Americe neexistuje (timto nechci rict ze je to jenom cesky problem no ale asi je). V USA se vychcanosti rika chytrost.

P. Čech 17.9.2016 17:23

Re: Copak asi bude Doležal psát, až bude Babiš příštím

Zajímalo by mne, o jakých konkrétně programech politických stran zde hovoříte. O programech , které jsou zveřejňovány před volbami (předvolebních)? Tady lze o programech hovořit pouze u stran opozičních, které nedoznávají změn. U stran koaličních jsou jejich předvolební programy zprzněny kompromisním jednáním, jejichž výsledkem je koaliční program, vždy horší než kterýkoliv z programů předvolebních. Jak to tedy je? Platí např. v případě ČSSD či KDUČSL jejich předvolební programy a nebo platí programy koaliční? Obojí platit nemohou, protože jsou rozdílné. A nebo, jak je v ČR zvykem, platí i neplatí?

M. Prokop 17.9.2016 16:59

Re: Podstata věci

Souhlas.

M. Prokop 17.9.2016 16:58

Re:

Magořina.

M. Prokop 17.9.2016 16:57

Re: Copak asi bude Doležal psát, až bude Babiš příštím

Pan Čech je posedlý stranami. Dlouhodobě, mylně.

Přitom taková běžná politická strana je proti ANO a podobným spolkům krásná demokratická instituce (ani, i ČSSD).

Má nějaký program, lidi, lze sledovat jejich chování, dodržování programu, etc.

Hnutí chce každou chvíli něco jiného, nejlépe cestu ke korytu a sledovat dodržování nelze, není co kontrolovat.

M. Prokop 17.9.2016 16:54

:-P

" Pan Babiš je navíc díky svému majetku nezkorumpovatelný ..."

Bureš je přímo zosobněná korupce.

K. Vyšata 17.9.2016 16:16

Re: Rakovinou prolezlá společnost?

Podivné, jak se někteří usilovně snaží mi vnucovat pokračování textu podle svého pohledu. Nemusíte se zrovna upoceně snažit vykládat co jsem napsal, každý čtenář si to přeloží podle svého a snad pochopí.

Jak už jsem napsal, v obrovském počtu obchodních případů se mnoha snaživcům podařilo najít jen Čapí hnízdo, dost málo na vytlačení z politiky a ještě míň na ukřižování veřejností. Takže veškerá snaha vykreslit Babiše jako čisté zlo je zbytečná. Každý kdo volil Babiše a jeho hnutí věděl co je zač, jeho minulost a proč vlezl do politiky. Včetně všech politiků. Ovšem tady se ukazuje rozpor v myšlení politiků a občanů, politici očekávali v intencích vlastního chápání slibů voličům, že Babiš po volbách ochladne a zařadí se, voliči na rozdíl mu uvěřili. A Babiš, odhodlaný, nezávislý a hlavně nepodplatitelný koná jak sliboval.

Proto ta nenávist a stádnost politiků, ta snaha dostat Babiše od jejich zájmů co nejdále, vyštvat ho z politiky jakýmkoliv způsobem.

Jestli se u voleb ukáže, že Národní fronta kalouskovců na%rala voliče, mají se spiklenci na co těšit.

K. Janovská 17.9.2016 15:16

Re: Copak asi bude Doležal psát, až bude Babiš příštím

Pane Čechu, příště napište "Babiš je Bůh", budete to mít kratší a výsledek stejný.

V. Klepetko 17.9.2016 15:11

Musím uznat,

že jak samotný článek pana Doležala, tak i diskuse pod ním vytváří příjemný kontrast s nedávno na Psu publikovaným "Člověkem-švábem" a následnou výměnou názorů. Zde nikdo alespoň odlidštěnému broukovi-Babišovi nepřeje zašlápnutí, fyzickou likvidaci, lynčování davem, "Benitovu smrt", těžký žalář nebo deportaci na Slovensko. Místo toho tu vidíme pokus o racionální analýzu problému, a správnou konstataci, že Lex Babiš je krok správným směrem.

Také se domnívám, že tím že to největší zvěrstvo - zákaz vlastnění podílů v obchodních společnostech - bylo ze zákona eliminováno, je ten zákon v hrubých rysech v pořádku. Pomůže odstranit reálně existující střety zájmů nejen u Babiše, ale i jiných politiků! A pokud následně Ústavní soud rozhodne, že některá omezení jsou již "za hranou", tak zákonodárce ošetří tyto sporné věci jinak. Například se stanoví, že člen vlády nesmí ve vládě hlasovat o žádném rozhodnutí, které by vedlo k vyplacení dotací z veřejných zdrojů pro jeho firmy. Nebo nesmí být ve statutárních orgánech společností, které přímo nebo zprostředkovaně vlastní média. Tak či onak, právě ZÁKON je jediný legitimní nástroj, jak fenoménu "Babiš" čelit!

Samotná analýza je ale dle mého názoru chybná. Jsem přesvědčen o tom, že v současnosti představuje vitální hrozbu samotné existenci našeho suverénního, liberálního a demokratického státu zejména Sobotkovo křídlo ČSSD, dále TOP09 a strana zelených. Na eliminaci těchto smrtelně nebezpečných sil je třeba soustředit společné úsilí všech liberálních i populistických demokratických stran: ODS, ANO, anti-Dienstbierovsých socialistů, Lidovců, Svobodných a soukromníků, Pirátů a případně i nějaké vlastenecké strany, pokud by vzešla z parlamentních voleb.

Teprve až bude Sobotka v politickém důchodu, můžeme řešit Babiše. Nejdříve ale někdo musí Sobotku porazit a přinutit k rezignaci na všechny funkce. A to žádná ministrana nebude!

Jinak, střet zájmů je vážná věc. Věřím, že to ten zákon vyřeší! Babiš by byl nebezpečný v jiné době.

P. Sedlak 17.9.2016 14:56

Re: Rakovinou prolezlá společnost?

Ještě jste zapoměl napsat Babišovo oblíbené "všeci kradnů".Podle vás do zvolení Babiše "spasitele" tu byla jenom spálená země,jak už jednou ta "správná strana Zeman" náš národ ohodnotila.Ted už bude všechno čistý a průhledný stejně jako je sám velký vůdce svého hnutí,který se ke svému majetku dostal vždy transparentně a také v té spálené zemi nikdy neloboval a neškemral o dotace pro své firmy jako jiní vykukové.Ovšem to ted ani nemusí, takhle se ponižovat,transparentně si to v klidu odklepne sám.To dobro které nastane až bude premiérem přejí jistě upřímně všichni svého guru voliči všem svým spoluobčanům.Už se rozjelo:zpátky k osvědčenému udávání,víc levných montoven a s tím víc poslušných lidí s menší zodpovědností sami za sebe i za svou zemi,centrální plánování nejlépe úplně všeho a všech,kontrola a řízení našich životů...Jenom je smutné,že po tomto touží většina spoluobčanů,voliči různých partají,nebo hnutí,výměnou za ztrátu svobodného rozhodování(zatím ne u voleb) o čemkoliv,které krůček po krůčku nastává.Nenápadně a plíživě.

L. Severa 17.9.2016 14:26

Většina zákonů se dá nějak obejít.

Že by Babiš a jeho tým právníků pro to nenašli také nějaký způsob ? Třeba převedením firem na "bílého koně" Jestli se nemýlím, tak dříve existovalo jakési "vlastnictví z druhé ruky". Navrhovaný zákon je jen něco jako morální políček.

P. Čech 17.9.2016 11:18

Re: Copak asi bude Doležal psát, až bude Babiš příštím

Nikdy a nikde jsem nenapsal, že demokracie se obejde bez politických stran, to je otázka širší diskuse, ale bez m o c i politických stran. V tom ovšem vidím veliký rozdíl. Demokracii popsal nejen Winston Chrchill, ale velmi mnoho jiných autorů. Všechny tyto popisy však mají jedno společné. Jsou poplatné politickému smýšlení jejich autorů, vč. toho Winstona Churchilla. Abychom poznali, co je to skutečná demokracie, musíme se obrátit nejen k Platónovi či Aristotelovi, ale musíme vyjít ze samotného názvu demokracie - demos kratós - vláda občanů. Občanů, nikoliv politických stran. Politické strany mají i v demokracii své místo. Tímto místem však není jejich moc ve státě, moc nad občany státu. Občané si musí vládnout sami, teprve potom může nastat skutečná demokracie.

P. Lenc 17.9.2016 11:06

Re: Copak asi bude Doležal psát, až bude Babiš příštím

Jo, elaboráty, to je přesně to, co vám opravdu jde.Napsat, že demokracie se obejde bez politických stran či politických hnutí, tak to můžete napsat pouze vy.Mohl bych vám tu vaši utkvělou myšlenku vyargumentovat, ale bylo by to naprosto zbytečné.Svého času demokracii naprosto přesně popsal Winston Churchill