18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Dvě proměny

Loni v říjnu zrušil pražský Vrchní soud rozsudek Okresního soudu v Ústí nad Labem nad Davidem Rathem a dalšími obžalovanými. Důvodem byly nezákonné odposlechy a záznamy telekomunikačního provozu, a to s ohledem na nedostatečné odůvodnění příkazů a písemných žádostí o sledování osob a věcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Götze 27.4.2017 13:41

RE

Dve poznamky:

- nezakonne odposlechy - ty udajne nezakonne odposlechy nekdo zazadal (zrejme neopravnene dle soudu), ovsem nekdo ty odposlechy zchvalil a predpokaldam, ze schvalene odposlechy meji nejaky kontrolni mechanismus. A tady je naprosto ticho po pesine a nezminuje to ani pan Doelzal. Kdo ty dodposlechy schvalil, proc a proc to nikdo nerozporoval cele temer 3 roky celeho procesu???

- "prevrat" na vlade Necase - nidko do ted nerozporoval, ze vojenska rozvedka, at delala co delala, bez souhlasu tehdejsiho ministra obrany nemohla nic takoveho realizovat. A ten to verejne odmitl, ze zadny takovy prikaz nedal. Opet, ticho po pesine, nidko to nerozporuje a ja se ptam proc?

Neustale lide jako Dolezal resi, ze tady nekdo boura tu nasi demokracii, zastitenou srtandardnimi stranami, mysleno zrejme ODS a CSSD. Ale probuh, pane Dolezal, to jste vazne tak naivni??

J. Jurax 27.4.2017 16:27

Re: RE

" Kdo ty odposlechy schvalil, proc a proc to nikdo nerozporoval cele temer 3 roky celeho procesu???"

No proč - soudím, že je potřeba dostat dráta ze spárů spravedlnosti, aby jsa v kameňu se nena§ral a neporušil zákon mlčení. Řekl bych, že mnozí nynější mocní se bojí.

No a tohle je právnická klička, jak to dokázat, když se to dosud nepovedlo. Povšimněme si, že nikdo nerozporoval pravdivost těch odposlechů. Napaden byl pouze způsob, jak byly získány, aby jich nebylo možno použít jako důkazu.

Ergo - lump to je, to nepopíráme, ale odsoudit ho nesmíte, protože důkaz prý není legálně získaný. Spravedlnost je slepá a má plné ruce meče a vah, takže nemůže brát, ale do splývavého roucha se jí něco strčit dá. To by tak bylo, aby politiky a zejména byvšího korunního prince socanů odsoudili?

Nebýt toho, že se drát nechal chytit s tak neobvyklou výplní škatule od vína, mohl by být i premiérem. Z toho mrazí ... a naskýtá se otázka, zda není pravdivý trpký bonmot, že bezúhonný politik je ten, na něhož dosud nic neprasklo. Kterého prostě nechytli (nechtěli chytit, nesměli chytit) za ručičku v ten správný okamžik.

J. Jurax 27.4.2017 16:36

Re: RE

A Nečas a Nagyová - bylo prostě třeba sestřelit vládu. A premiér zblbnuvší přes hormony jim parádně nahrál. Jeho blbost.

Takže napřed manévry, zakuklenci s kvéry, jakoby zatýkali nějakého teroristu hodlajícího se bránit střelbou z pěchotních zbraní, televizní kamery, aféra jak hrom, vypadalp to málem na velezradu ... a uplynuly víc jak tři roky a nějak se to nedaří odsoudit.

Velmi zvláštní - buď vcelku není co soudit nebo se jaksi nechce, i když uvážíme proslulou rychlost a operativnost naší justice pádící ku spravedlnosti tempem splašeného plže.

F. Navrátil 27.4.2017 17:35

Re: RE

Pane Götze já na rozdíl od vás si nemyslím, že je pan Doležal naiv ní, ale i když nejsem stoupencem jakéhokoliv socialismu, tak pokud by došlo k likvidaci pana Sobotky a následně ČSSD stejným způsobem jak tomu bylo v případě vlády pana Nečase, tak to pokládám za vážné ohrožení demokracie. Kdo získal většinu hlasů ODS a dehonestací poslanců, kteří výměnou za "trafiky" korumpovali stávající politiku sklidil nezanedbatelný volební úspěch? Lze důvodně předpokládat, že hnutí ANO v čele s panem Babišem. I mně vadí jakákoliv korupce a zvláště ta politická, ale po čtyřicetileté vládě bolševiků pokládám za naivní, že bývalí členové zločinecké organizace KSČ a kolaboranti se rázem změní a budou respektovat demokracii a morálku. Jenom namátkou třeba pan Pithart a další kteří byli členy KSČ v padesátých letech nebyli hloupí a naivní,ale asi jim v té době nevadilo, že vedle nich žijí další, kteří nebyli neschopní, ale studovat nesměli. Proto problémy, které vvětšinu z nás bolí nepodceňuji, ale bez demokracie a nebo osvíceného absolutismu je nepřekonáme!

Č. Berka 27.4.2017 10:51

Pane Doležale, vy jste nelida

vyvolal jste ve mně stesk po panu Nečasovi se síťovkou, paní Nagyovou, co dře jako kůň a konzultuje s Rittigem.... stesk po paní ministryni kultury... stesk po čestných poslancích ODS, co se radši vzdali mandátu, než by zradili své pravicové ideály... stesk po panu Tlučhořovi, krerý si tak rád povídal s Kristýnou Kočí o tom, kdo má vnitro a kdo spravedlnost.... Jó, to byly doby...

M. Prokop 27.4.2017 11:35

Re: Pane Doležale, vy jste nelida

Tehdy se mi to moc nelíbilo, ale ve srovnání s dneškem, jó, to byly doby!

J. Karlík 27.4.2017 7:55

Autor

opět nezklamal, i v případě p. Ratha má prsty Babišuv ministr.

P. Maleček 27.4.2017 6:07

Doležal v bitvě o čest a neodsuzování korupčníků.

Z celého textu, přes maskování kecy o ochraně občana před soudně-odposlechovou soudní zvůlí, čiší Doležalův odpor k soudem povolovaným telefonním odposlechům. To evidentně proto, že ty jsou až na výjimky jedinou cestou jak prokázat korupci - tedy politiky systémově organizované rozkrádání státu, krajů či obcí.

Není se tomu co divit, vždyť odhalování korupce bourá Doležalovu nosnou teorii o skvělé,vzorové a korupcí nedotčené ČR demokracii, brutálně a neoprávněně ukončené policejním zásahem na Úřadu vlády a samozřejmě zcela neopodstatněnou protikorupční hysterií.

A tak není divu, že z rozhodnutí Pražského vrchní soudu označující v Ráthově případu jiným soudem povolené telefonní odposlechy za nelegání, Doležal doslova chroptí blahem. A v podstatě vyhrožuje soudu vyšší instance jakou katastrofu způsobí, když tohle rozhodnutí Pražského vrchního soudu (známého jako zastánce všemožných mafiánů a korupčníků) nepotvrdí.

To samozřejmě ve jménu ochrany lidu před policejně-soudní zvůlí, zvláště při obvinění z mnohamilionové korupce. Jako každý běžný občan měl přístup a vliv na rozhodování o mnohamilionových zakázkách ve státní správě.

Kdepak, Doležalovi vůbec nejde o lid, ale o krytí korupcí prolezlé politické garnitury, jejíž řádění Doležal vydává za vrchol ČR demokracie.

M. Prokop 27.4.2017 11:36

Re: Doležal v bitvě o čest a neodsuzování korupčníků.

To jste ho tedy odhalil ....

.... nebo spíš nepochopil.

:-P

J. Jurax 27.4.2017 16:42

Re: Doležal v bitvě o čest a neodsuzování korupčníků.

No, nevím ... i takhle se to dá pochopit.

Pod nesporně ušlechtilou snahu obrany demokracie a zachování zákonnosti se nakonec dá schovat kdeco. Co my víme? Z naivity bych pana Doležala nepodezíral.

Vychází mi z toho skeptické nevěřte nikomu.

F. Žůrek 27.4.2017 5:53

Doležale, totalita ani demokracie se mnoho neodlišují -

vždy bude přece záležet na tom, zda v praxi narazíte na slušného člověka či na darebáka.

Církevní ogranizace - to je totalita. Primas, arcibiskup, biskup řídí své podřízené kněžstvo a věřící. Jak se třeba choval nedávno zesnulý kardinál Miloslav Vlk, tož taková byla v Česku církev. Zde nějakou demokracii á la Kalousek ani není vhodné připouštět - to by vzniklo nějaké nové a jiné učení mimo Bibli (marxismus, neomarxismus a pod.)

J. Jurax 27.4.2017 16:48

Re: Doležale, totalita ani demokracie se mnoho neodlišují -

Ehm - totalita a demokracie se odlišují velice velmi.

A ovšem - v obou systémech narazíte na darebáky. Jejich počet v tom kterém systému bych se neodvážil kvantifikovat, ale bude značný. Stejně tak bych nehledal korelaci mezi systémem a počtem darebáků - nanejvýš typ darebáků v tom či onom systému prosperujících může být odlišný.

A nakonec - nevěřte na osvícené diktátory. Nejsou - a i kdyby se nějaký náhodou vyskytl, nevydrží mu to dlouho.

F. Navrátil 27.4.2017 17:54

Re: Doležale, totalita ani demokracie se mnoho neodlišují -

Pane Jurax, vždycky mám velkou radost, že existují lidé, jejichž myšlení člověka potěší. A naopak, způsob myšlení a chápání demokracie některých příspěvků pouze dokazuje, že čtyřicet let vlády bolševika a většiny kolaborujících občanů zanechalo nesmazatelné stopy.